16 Ocak 2018, Salı 18:56:22

Helikopter çalan firari pilot öldürüldü

Venezuela'da kaçırdığı helikopterle başkent Caracas'ta hükümet binalarına saldırı düzenleyen firari eski polis memuru Oscar Perez öldürüldü.
  • Darısı Ankara'da insanlara ateş açan Cobra pilotunun başına inşallah.
  • parlemento secimlerde yıllardan sonra muhalefete gecince başkanın atadigi yüksek yargı,sacma bir nedenle parlementoyu fes etmişti ,yerine halk parlementosu diye yandaş parlemento kurulup ona yargı kanalı ile secimle gelen muhalefet parlementosunun yetkilerini atamisti.. o donemde bu arkadas yüksek yargı binasına ve yandaş yeni parlementoya helikopter ile saldirmisti.. ayni donem, Venezuela ordusu ikiye ayrilmisti, bazı muhalif kislalarda isyan cikmisti,emir komuta rejime sadik atandigi icin basarili olmamisti.. ben silide yasiyorum, nerelisin diye sorulunca, avrupanin venezuelasi diyorum..
  • parasi yetmiyordu ...
  • Nasıl yasarsaniz öyle öldürsünüz"

Venezuela İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada 6 aydır firari durumda olan Perez ve beraberindeki 4 kişiye, özel kuvvetlerin operasyon düzenlediği belirtildi. Bakanlığın açıklamasında 5 kişinin yakalandığı belirtilse de, CNN'e konuşan üst düzey bir kaynak Perez'in öldürüldüğünü söyledi.

Açıklamada Perez ve silahlı adamları ile güvenlik güçleri arasında çıkan silahlı çatışmada 2 askerin hayatını kaybettiği, 5'inin yaralandığı bildirildi.

Perez, günün ilk saatlerinde Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, çatışma sırasında çekildiğini iddia ettiği bir video yayımlamıştı. Videoda yüzünden kanlar aktığı görülen Perez, askerlerin teslim olmalarına izin vermediğini, öldürmek için kendilerine ateş açtığını iddia etmişti. Perez, konuşurken arkada bir kişinin "Teslim oluyoruz!" diye bağırdığı duyulm.

Perez haziranda kaçırdığı polis helikopteriyle Yüksek Mahkeme ve İçişleri Bakanlığı binalarına el bombalarıyla saldırı düzenlemişti. Kimsenin yaralanmadığı olayın ardından Perez kaçmıştı.

Firari eski polis memuru kaçak olduğu dönemde Instagram'da paylaştığı çok sayıda videoda amacının Venezuela halkını kendisini aç bırakan zorba bir hükümetten kurtarmak olduğunu iddia etmişti. Aralık ayında yayımlanan bir videoda Perez'in silahlı adamlarıyla bir askeri karakola düzenlediği baskının ardından Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun resmini ayağıyla ezdiği görülüyordu. Videoda Perez esir aldığı askerleri halk açlık içindeyken hiçbir şey yapmadıkları için azarlıyordu.

Geçmişte polislik dışında pilotluk ve aksiyon filmi oyunculuğu da yapmış olan Perez, bazıları için kahraman, bazıları içinse tehlikeli bir suçlu. Bazı muhalifler ise onu Maduro yönetiminin muhalefetin hükümeti devirmek üzere silahlı bir komplo peşinde olduğu tezini doğrulamak için yarattığı sahte bir figür olduğunu düşünüyor.

Helikopter çalan firari pilot öldürüldü

Facebook Yorum

Yorumlar

Volvo ~ 5 yıl önce
Darısı Ankara'da insanlara ateş açan Cobra pilotunun başına inşallah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yüksek yargi ~ 5 yıl önce
parlemento secimlerde yıllardan sonra muhalefete gecince başkanın atadigi yüksek yargı,sacma bir nedenle parlementoyu fes etmişti ,yerine halk parlementosu diye yandaş parlemento kurulup ona yargı kanalı ile secimle gelen muhalefet parlementosunun yetkilerini atamisti.. o donemde bu arkadas yüksek yargı binasına ve yandaş yeni parlementoya helikopter ile saldirmisti.. ayni donem, Venezuela ordusu ikiye ayrilmisti, bazı muhalif kislalarda isyan cikmisti,emir komuta rejime sadik atandigi icin basarili olmamisti.. ben silide yasiyorum, nerelisin diye sorulunca, avrupanin venezuelasi diyorum..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
x ~ 5 yıl önce
parasi yetmiyordu ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kacik ~ 5 yıl önce
Nasıl yasarsaniz öyle öldürsünüz"

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000