01 Şubat 2014, Cumartesi 08:05:43

HEDİYE JET ELDEN GİTTİ

17 Aralık soruşturmasında tutuklanan işadamı Zarrab’ın eşi Ebru Gündeş’e hediye ettiği konuşulan, 12 milyon dolar değerindeki ‘Challenger 300’ tipi özel jeti Halk Bankası’na bağlı Halk Leasing’den kiraladığı ortaya çıktı.
  • Kendi adına vakıf kurup vakfına bagışlasaydı. Şimdide kullanıyor olurdu diyedüşünüyorum.
  • Riza sarraf kardesim riza sarraf.Reza Z. falan degil ben haberciyim ve yazdiginiz resmiyete gecirilmiyor tarafimizdan icinde suanda gercek disi isim oldugu icin.(ajanstan)
  • hala oy verenler hangi akla hizmet oy veriyor anlayamadık hocam
  • 60 bin lira alacağı konsere uçakla gidip gelen ebru Gündeşe cok yazik oldu. Ucaksiz kaldi

17 Aralık soruşturmasında tutuklanan işadamı Zarrab’ın eşi Ebru Gündeş’e hediye ettiği konuşulan, 12 milyon dolar değerindeki ‘Challenger 300’ tipi özel jeti Halk Bankası’na bağlı Halk Leasing’den kiraladığı ortaya çıktı.

17 Aralık soruşturması kapsamında tutuklanan işadamı Reza Zarrab’ın el konulan özel uçağının, Halk Bankası’na bağlı Halk Leasing’ten finansal kiralama yöntemiyle alındığı ancak, mal varlığına tedbir konulunca taksitler ödenemediği için uçağın lesaing şirketine devredildiği ortaya çıktı. Mal varlığı üzerindeki tedbir önceki gün kaldırılan Zarrab’ın, uçağı geri alması için şirketle yeni bir anlaşma yapması ve birikmiş taksitleri ödemesi gerekiyor.

Eşi Ebru Gündeş’e almıştı

Rüşvet ve yolsuzluk operasyonu olarak bilinen 17 Aralık soruşturması kapsamında işadamı Reza Zarrab, tutuklanarak Metris Cezaevi’ne konulmuştu. Bu süreçte Zarrab’ın “El Ganador” adlı İngiliz yarış atı, pahalı tabloları ve eşi sanatçı Ebru Gündeş’e hediye aldığı konuşulan 12 milyon dolar değerindeki “Challenger 300” tipi özel jetinin de aralarında bulunduğu mal varlığına tedbir konulmuştu.

Bu uçakla ilgili bir gerçek geçen hafta Zarrab’ın avukatlarının savcılığa yaptıkları bir başvuruyla ortaya çıktı.
Zarrab’ın, operasyon kapsamında tutuklanan Süleyman Aslan’ın genel müdürü olduğu Halk Bankası’ndan leasing (finansal kiralama) yöntemiyle satın aldığı, ancak mal varlığına tedbir gelince aylık taksitlerini ödeyemediği anlaşıldı. Tedbir nedeniyle kullanılamayan ve başkasına da kiralanamayan uçakla ilgili masraflar da karşılanamayınca Zarrab’ın avukatları çözümü uçağın tekrar leasing şirketine iadesinde buldu.

Yeniden leasing yapabilir

Savcılık da bu talebi uygun gördü. Durumu 18. Sulh Ceza Mahkemesi’ne bildirdi. Mahkeme de talebi yerinde görünce uçağın leasing şirketine devrine karar verildi. Ancak, uçağın leasing şirketine devrinden birkaç gün sonra Zarrab’ın mal varlığı üzerindeki tedbir kalktı. Bu durumda Zarrab’ın tekrar uçağı alabilmesi için Halk Leasing’le yeniden masaya oturması ve birikmiş taksitler için yeni bir planlama yapması gündeme geldi.

12 MİLYON DOLAR

Challenger 300 tipi özel uçak TC-RZA adıyla Reza Zarrab adına tescilli. Kanadalı Bombardier şirketinin imalatı olan 2009 model jetin, Eylül 2012’de Reza Zarrab tarafından satın alınarak Türkiye’ye getirildiği ve fiyatının uçuş saatine bağlı olarak 12 ila 16 milyon dolar arasında olduğu belirtiliyor. Challenger 300’ün, liste satış fiyatı ise 24 milyon dolar.

2009 model Challenger 300’ün kabini, 8 yolcu kapasiteli. İç kabin yüksekliği 1 metre 85 santimetre. Uydu telefonunun da yer aldığı uçak 5 bin 741 kilometre menzile sahip.

13 bin 716 metre yüksekliğe çıkabilen jet,
saatte 870 kilometre hızla uçabiliyor.

HEDİYE JET ELDEN GİTTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

vakıf ~ 9 yıl önce
Kendi adına vakıf kurup vakfına bagışlasaydı. Şimdide kullanıyor olurdu diyedüşünüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Riza sarraf kardesim riza sarraf.Reza Z. falan degil ben haberciyim ve yazdiginiz resmiyete gecirilmiyor tarafimizdan icinde suanda gercek disi isim oldugu icin.(ajanstan)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
oy verenler ~ 9 yıl önce
hala oy verenler hangi akla hizmet oy veriyor anlayamadık hocam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
60 bin lira alacağı konsere uçakla gidip gelen ebru Gündeşe cok yazik oldu. Ucaksiz kaldi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İSYAN... ~ 9 yıl önce
AKLIMIZ ALIYORMU "60 BİN" DERKEN... İÇİMİZ YANMIYORMU HALK OLARAK, ADALETSİZLİĞİN PENÇESİNDE DEVAM EDİYORUZ EL MAHKUM YAŞANTIMIZA...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000