08 Ocak 2019, Salı 22:38:27

Heathrow Havalimanı'nda yeni drone alarmı

Londra’nın Heathrow Havalimanı yakınında bir drone tespit edilmesinin ardından kalkışlar yaklaşık 1,5 saat süreyle askıya alındı.
  • Emin misiniz? Milyon olmasin
  • He canım he. 5 milyar Sterlin. He...
  • Anlasildi, bilmem kac milyon euroluk drone savar uniteleri her buyuk havalimanina aldiracaklar. Tamamen reklam amacli oldugunu dusunuyorum...

İngiltere’nin en büyük havalimanı Heathrow yakınında bir drone tespit edilmesi üzerine kalkışlar yaklaşık 1,5 saat süreyle durduruldu.

Yılda yaklaşık 70 milyon yolcuya hizmet veren Heathrow Havalimanı'nın yönetimi, geçen ay Gatwick Havalimanı'nda yaşanan drone krizinin ardından bu tür olayları önlemeye dönük bir sistem kuracağını duyurmuştu.

NOEL'DE KABUŞ YAŞANMIŞTI

Geçen ay sonunda da İngiltere’nin en büyük ikinci havalimanı Gatwick’de drone ihbarları nedeniyle 2 gün boyunca bine yakın uçuş askıya alınmıştı.

Olaydan 100 binden fazla yolcu olumsuz etkilenirken, droneleri uçurduğu şüphesiyle gözaltına alınan 2 kişinin daha sonra suçsuz olduğu ortaya çıkmıştı.

Olayın ardından Gatwick Havalimanı'na yaklaşık 5 milyar sterlinlik yatırımla drone tarama ve tespit sistemi yerleştirilmişti.

Havalimanlarının 1 kilometre yakınına kadar drone uçurulması yasak olan İngiltere'de, uçuş güvenliğini tehlikeye sokanlar 5 yıla kadar hapisle cezalandırılıyor.

Heathrow Havalimanı'nda yeni drone alarmı

Yorumlar

5 milyar sterlin? ~ 5 yıl önce
Emin misiniz? Milyon olmasin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Finansçı ~ 5 yıl önce
He canım he. 5 milyar Sterlin. He...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet ~ 5 yıl önce
Anlasildi, bilmem kac milyon euroluk drone savar uniteleri her buyuk havalimanina aldiracaklar. Tamamen reklam amacli oldugunu dusunuyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000