26 Mart 2020, Perşembe 09:32:53

Havayolu şirketlerine tazminat muafiyeti

Uçuş iptalleri nedeniyle zor günler yaşayan havayolu firmalarına, tazminat muafiyeti getirildi.
  • Bu olaganustu bir durum,dogal felaket.Adamlar keyfi iptal etmediler.Misal,cezayirliler basa bela,ellerinde ki ucamadiklari bilet icin ki cezayir zatennhabasahasini kapamis,habayolu mu tazminat odesin.Normal sartlar da kesinlikle haklisin..Once yolcu haklarini oku,kapsamini bil bence...Daha kisa zaman onceye kadar ev sigortalari,araclar digal afette odeme yapmazdi,yeni yeni basladi..
  • Yolcu haklarını bir kararla kısıtla , hukuk prensipleeine ve ticari teamüllere aykırı.Uçakçılar her zaman haklımı olacak ? Birde yolcuya misafir demezlermi?

Uçuş iptalleri nedeniyle zor günler yaşayan havayolu firmalarına, tazminat muafiyeti getirildi.

İptal edilen uçuşların tazminat ödemeleri, salgının sona ermesinden iki ay sonra yapılacak. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, “Havayolu ile Seyahat Eden Yolcuların Haklarına Dair Yönetmelik”te değişikliğe gitti. Resmi Gazete’de yayımlanan değişiklikle havayolu firmalarına tazminat ödemeleriyle ilgili geçici süreyle tazminat muafiyeti getirildi. Buna göre havayolu firmaları, 5 Şubat tarihinden itibaren iptal edilen uçuşlarla ilgili tazminat hakkı, geri ödeme veya güzergah değişikliği hakkı ve hizmet hakkı kapsamındaki yükümlülüklerden geçici süreyle muaf tutulacak. Bu süre salgının uçuş yasaklarının kalkmasını takiben iki ay sonra sona erecek. Uçuşu iptal edilen yolcular, boş koltuk durumuna bağlı olarak istediği bir tarih için bilette değişiklik yapma ya da biletini açığa alma hakkına sahip olacak. Yolcular açığa alınıp kullanılmayan biletin iadesini uçuş yasakları kalktan sonraki iki ayın sonrasında firmadan talep edebilecek.

Havayolu şirketlerine tazminat muafiyeti

Facebook Yorum

Yorumlar

ben ~ 3 gün önce
Bu olaganustu bir durum,dogal felaket.Adamlar keyfi iptal etmediler.Misal,cezayirliler basa bela,ellerinde ki ucamadiklari bilet icin ki cezayir zatennhabasahasini kapamis,habayolu mu tazminat odesin.Normal sartlar da kesinlikle haklisin..Once yolcu haklarini oku,kapsamini bil bence...Daha kisa zaman onceye kadar ev sigortalari,araclar digal afette odeme yapmazdi,yeni yeni basladi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atlas zede AZAP ~ 3 gün önce
Lutfen bize destek olun biz eski atlas global çalışanları olarak çok zor durumdayız.
Ne güzel iş ~ 3 gün önce
Yolcu haklarını bir kararla kısıtla , hukuk prensipleeine ve ticari teamüllere aykırı.Uçakçılar her zaman haklımı olacak ? Birde yolcuya misafir demezlermi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000