25 Ekim 2020, Pazar 14:28:49

Havayolu şirketlerinden iflas ve toplu işten çıkarma uyarısı

Hava yolu şirketlerinin patronları, olası iflaslara ve toplu işten çıkarmaların yaşanabileceği uyarısında bulundu.
  • Ne iflası?sponsorluk bile yapan firmalarımız var.
  • Devlete daha fazla yük olmasinlar yeter.yaptiklari üç beş kargo uçuşu lütfen maaşlar normal sınırlara çekilsin neden ayda iki kere uçan diğer günler boş olan fo akademi borcu olduğu halde devlete borcunun yüzde 25ini ödüyor.tamamini ödesin borcunun..devlet okuttu onu..tamamı kesilince elindeki para da gayet yeter ona.o maaşın yarısiyla gayet çocuk okutanlar var..ayda iki kere uçup hem de borçları yüzde 25 ödenecek dendi

Hava yolu şirketlerinin patronları, olası iflaslara ve toplu işten çıkarmaların yaşanabileceği uyarısında bulundu.

‘’Aslında tüm hava yolu şirketleri iflas etti’’

Hava Yolları 2050 Zirvesi'nde konuşan Airlines UK Başkanı Tim Alderslade, ''Aslında tüm hava yolları iflas etti. Başarısızlıkları göreceğiz. Bilançolara bağlı olarak bu sadece bir zaman meselesi. Kum saati işliyor. Eğer havalimanlarında test rejimlerine geçilmezse ve hükümetler mali destek sağlamazsa, hava yollarının iflas ettiğini göreceğiz. Bütün sektör hüsrana uğradı. Ne tür sorunlarla uğraştığımızı bakanlığın bildiğinden şüphem yok. Sorun, ekonominin tüm alanlarının aynı gemide olması.'' dedi.

‘’Şu aşamada daha fazla personel çıkarmak neredeyse daha iyi’’

Tim Alderslade'in açıklamalarına katıldığını belirten Birleşik Krallık Havayolu Temsilcileri Kurulu Başkanı Dale Keller ise, Ekim sonunda bir uçurum olduğunu görüyoruz. İş destek programı endüstri için bir cankurtaran oldu ancak seyahat kısıtlamaları olan bir sektöre iş destek programı uygun değildir. Daha fazla personeli işten çıkarmak şu aşamada neredeyse daha iyi. Neler olup bittiğine dair bilgi eksikliği var bu nedenle insalar önlerini göremiyor. Bakanlar bilgi vermeyi bıraksa, arka planda çok fazla şey olmasına rağmen bizler bir şey olmadığına inanacağız.' açıklamasını yaptı.

‘’Şu ana kadar iflasların olmamasına şaşırıyorum’’

Loganair CEO'su Jonathan Hinkles, ''Hükümetin bir fark yaratmak içn önünde sınırlı bir süre var. Şu ana kadar iflasların olmamasına şaşırdığımı söylemeliyim. Bunu sadece hava yolu şirketleri için değil, havalimanları ve yer hizmetleri için de söylüyorum.'' ifadelerini kullandı.

‘’Fırsatları değerlendirmeye istekli gruplar da olacak’’

PA Consulting'in Kıdemli Havacılık Danışmanı David Huttner ise zirvede şunları söyledi: ''İflaslar olacak. Öte taraftan, borçların yapılandırılması durumunda fırsatları değerlendirmeye istekli grupları da göreceğiz. Flybe anlaşması da bize bunu gösteriyor.''

Havayolu şirketlerinden iflas ve toplu işten çıkarma uyarısı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Recep ~ 1 ay önce
Ne iflası?sponsorluk bile yapan firmalarımız var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Biz de ~ 1 ay önce
Bunların maaşını vergilerle vereceğiz öyle mi
Devlete daha fazla yük olmasinlar ~ 1 ay önce
Devlete daha fazla yük olmasinlar yeter.yaptiklari üç beş kargo uçuşu lütfen maaşlar normal sınırlara çekilsin neden ayda iki kere uçan diğer günler boş olan fo akademi borcu olduğu halde devlete borcunun yüzde 25ini ödüyor.tamamini ödesin borcunun..devlet okuttu onu..tamamı kesilince elindeki para da gayet yeter ona.o maaşın yarısiyla gayet çocuk okutanlar var..ayda iki kere uçup hem de borçları yüzde 25 ödenecek dendi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gezenti ~ 1 ay önce
Bak bakalim thy neden varlik fonuna devredildi,devlet mi thy calisanlarina bakiyor yoksa thy mi devlete bakiyor,bir arastir istersen.
OOOH SEFAMIZ OLSUN ~ 1 ay önce
Devlete yük değiliz zaten. Kendi emeğimizle kazandığımız parayla borcumuzu thy'ye ödüyoruz. Şu pilot maaşları bu kadar ağzınızı yoracağına girin pilot olun koçum. Kıskançlıktan ömrünüz azalıyor. Biz yine 3-4 yıla dünyanın her yerinde eski hak ettiğimiz maaşları alırız. EMEĞİMİZLE, HAKKIMIZLA, AKLIMIZLA!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000