31 Ağustos 2010, Salı 07:50:36

Havayollarını "volkan korkusu" sardı!

Endonezya’nın Sumatra adasında pazar günü lav püskürtmeye başlayan Sinabung volkanında 24 saat içinde ikinci bir büyük patlama daha görüldü. İkinci patlama ilkinden daha şiddetliydi ve volkan bu kez küllerini 2 bin metre yüksekliğe kadar savurdu.
  • Bende onu daha önce defalarca dile getirmiştim. Fransa ne zaman denizin dibinde nükleer deneme yapsa bir yerlerde mutlaka ya deprem oluyor ya volkan patlıyor ! ! ! IRAN' a diş bileyen Abd ve ısrael ne hikmetse Fransa' ya bir şey demiyor ??? Atalarımız ne güzel demiş: Köpek köpeği ısırırmı ?
  • Fransanın bundan bir kac sene evvel arka arakaya yaptıgı yer altı nükleer denemeleri sonucu depremler arttı ve artık volkanlarda patlamaya başladı. Bunu telaffuz eden kimse yok. Buzul cagı asamalı olarak geliyor. Hazırlanın.

Dünyanın en büyük takımada devleti olan Endonezya, “Pasifik Ateş Çemberi” olarak adlandırılan sismik ve volkanik aktifliğin yüksek olduğu bir bölgede bulunuyor.

Sinabung volkanı son olarak yaklaşık 400 yıl önce aktif hale geçmiş ve lavlarıyla 20 bin kişiyi evlerinden etmişti. Son patlamada lavlar can almadı, ancak iki kişinin kalp krizi geçirerek öldüğü bildiriliyor. Yanardağın faaliyete geçmesi nedeniyle, civardaki yerleşim yerlerinde yaşayan yaklaşık 12 bin kişi tahliye edildi.

İzlanda’da “Eyyafyallayöküll” volkanının kül püskürtmesinin ardından yaşananlar sebebiyle artık can kaybı olmayan volkan hareketlerinde akla ilk olarak hava ulaşımının durumu geliyor.

İzlanda’daki patlamanın sonucu olarak binlerce uçuş iptal edilmiş ve turizm şirketleri zor durumda kalmıştı. Endonezya ve çevresinde ise uçuşlarda bir aksama bulunmuyor.

 

Havayollarını "volkan korkusu" sardı!

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 12 yıl önce
Bende onu daha önce defalarca dile getirmiştim. Fransa ne zaman denizin dibinde nükleer deneme yapsa bir yerlerde mutlaka ya deprem oluyor ya volkan patlıyor ! ! ! IRAN' a diş bileyen Abd ve ısrael ne hikmetse Fransa' ya bir şey demiyor ??? Atalarımız ne güzel demiş: Köpek köpeği ısırırmı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Fransanın bundan bir kac sene evvel arka arakaya yaptıgı yer altı nükleer denemeleri sonucu depremler arttı ve artık volkanlarda patlamaya başladı. Bunu telaffuz eden kimse yok. Buzul cagı asamalı olarak geliyor. Hazırlanın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000