06 Temmuz 2022, Çarşamba 10:14:32

HAVA-SEN'den SHGM'ye Sert Tepki!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün (SHGM) Ekip Geçişleri Yönetmeliği'nde değişiklik yapması sonrasında HAVA-SEN'den sert bir açıklama geldi.
  • Şirketlerin ve SHGM nin ortak aldığı bu çağ dışı uygulamaya HAYIR. Bizi neden cezalandırıyorsunuz? Zamanında alınmayan ekiplerin yarattığı uçuş iptalleri vs sormlusu pilotlar mı?
  • Lafla olmaz, iptali için dava açın…
  • Shgm’nin keyfi kararı anayasaya aykırıdır ve mahkemeden dönecektir biraz hukuk kırıntısı kaldıysa
  • Bu ülkede uçuş emniyeti nasıl yürüyor, uçucular görev istirahatlerini kullanabiliyor mu yoksa boş gün ile istirahat birleştiriliyor mu, ATC' ler uluslararası normlarda trafiği düzenliyor mu, İstanbul' da 35L/R pistleri varken neden ısrarla 34 pistleri iniş için kullanılıyor, Türkiye'de uçan yabancı pilotlar denetleniyor mu? vb. Sen bunlarla uğraşma kendi pilotlarının önünü tıka. Yazıktan öte, çok ayıp.
  • Borcu olan adam nereye gidiyor ya ? Bile bile imza atacaksın hiç bir sıfatın yokken pilot olacaksın sonra "hadi ben gidiyorum".. yok öyle yağma
  • En doğru karar. Tabi ülkede hukuk varsa!
  • Bu olay mahkemeye taşınmalı. Hem pilotlar kazanacak hem HAVASEN’in saygınlığı itibarı artacak. Hadi Havasen, köşesine sinen sessiz kalan havaiş’i utandır
  • İnanılır gibi değil SHGM bütün işlerini bırakmış ekiplerin ayağına pranga vurmaya çalışıyor..Kardeşim şirketler hala pandemi kurallarıyla ekiplere kan kusturuyor sen önce işini yap .Bırak kim nereye gidiyorsa gitsin 2 aylık kanuni ihbar zamanı var zaten..Sen bunu 3 katına hangi vasıfla arttırıyorsun ,kanunların önünde misin
  • Bu durum yolcu anonsuna yansır. Neler söylenebilir anlatın bakalım.
  • Parti organi olmus Tuik vb gibi siyasallasmis Shgm nin yaptigi tarihin en buyuk utanmazligidir

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün (SHGM) Ekip Geçişleri Yönetmeliği'nde değişiklik yapması sonrasında Havayolu Çalışanları Sendikası'ndan (HAVA-SEN) sert bir açıklama geldi.

SHGM tarafından yönetmelikte yapılan değişiklikle Türk pilotların yabancı havayolu şirketlerine geçişleri zorlaştırılmıştı. 

HAVA-SEN'den yapılan açıklamada, "SHGM'yi gerçek bir otorite olarak görevini yapmaya davet ediyoruz" denildi.

İşte HAVA-SEN tarafından yapılan açıklamanın tamamı:

"Pilotlarımızı elde tutmanın ve yabancı şirketlere kaçmalarını önlemenin birçok yolu vardır. Aidiyeti sağlanacak önlemlerle pilotlarımıza birer kurumsal vatandaş olarak yaklaşmak buna iyi bir başlangıçtır. 'SHGM'nin görevi havayolu şirketleri adına borç takibi yapmak değildir'. SHGM'yi gerçek bir otorite olarak görevini yapmaya davet ediyoruz."

Ayrıca HAVA-SEN'in konuyu en kısa sürede İdare Mahkemesi'ne taşıyarak yürütmeyi durdurma talebinde bulunacağı öğrenildi. 

HAVA-SEN'den SHGM'ye Sert Tepki!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

compute ~ 1 ay önce
Şirketlerin ve SHGM nin ortak aldığı bu çağ dışı uygulamaya HAYIR. Bizi neden cezalandırıyorsunuz? Zamanında alınmayan ekiplerin yarattığı uçuş iptalleri vs sormlusu pilotlar mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Laf. ~ 1 ay önce
Lafla olmaz, iptali için dava açın…

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Suç ~ 1 ay önce
Shgm’nin keyfi kararı anayasaya aykırıdır ve mahkemeden dönecektir biraz hukuk kırıntısı kaldıysa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Shgm sen kimsin? ~ 1 ay önce
Shgm insanların anayasa ile korunan çalışma haklarını ellerinden alamaz. Bu yetkiyi kendinizde nasıl görüyorsunuz? Bunun karşılığında patronlardan ne alıyorsunuz?
Shgm ~ 1 ay önce
Bu ülkede uçuş emniyeti nasıl yürüyor, uçucular görev istirahatlerini kullanabiliyor mu yoksa boş gün ile istirahat birleştiriliyor mu, ATC' ler uluslararası normlarda trafiği düzenliyor mu, İstanbul' da 35L/R pistleri varken neden ısrarla 34 pistleri iniş için kullanılıyor, Türkiye'de uçan yabancı pilotlar denetleniyor mu? vb. Sen bunlarla uğraşma kendi pilotlarının önünü tıka. Yazıktan öte, çok ayıp.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Senior ~ 1 ay önce
Borcu olan adam nereye gidiyor ya ? Bile bile imza atacaksın hiç bir sıfatın yokken pilot olacaksın sonra "hadi ben gidiyorum".. yok öyle yağma

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İdare Mahkemesi ~ 1 ay önce
En doğru karar. Tabi ülkede hukuk varsa!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mahkeme ~ 1 ay önce
Bu olay mahkemeye taşınmalı. Hem pilotlar kazanacak hem HAVASEN’in saygınlığı itibarı artacak. Hadi Havasen, köşesine sinen sessiz kalan havaiş’i utandır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Le Kaptan ~ 1 ay önce
İnanılır gibi değil SHGM bütün işlerini bırakmış ekiplerin ayağına pranga vurmaya çalışıyor..Kardeşim şirketler hala pandemi kurallarıyla ekiplere kan kusturuyor sen önce işini yap .Bırak kim nereye gidiyorsa gitsin 2 aylık kanuni ihbar zamanı var zaten..Sen bunu 3 katına hangi vasıfla arttırıyorsun ,kanunların önünde misin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu anonsu ~ 1 ay önce
Bu durum yolcu anonsuna yansır. Neler söylenebilir anlatın bakalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tuik gibi ~ 1 ay önce
Parti organi olmus Tuik vb gibi siyasallasmis Shgm nin yaptigi tarihin en buyuk utanmazligidir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000