05 Ocak 2022, Çarşamba 16:55:30

HAVASAK Sabiha Gökçen Havalimanı'na 72 bin yolcu taşıdı

Sakarya Büyükşehir HAVASAK, 2021 yılında genişlettiği araç filosu ve personel kadrosuyla 72 bin yolcuyu güvenli bir şekilde havalimanına ulaştırdı.
  • Boyle sak suk islerle ugrasacaginiza adam gibi metro yapin, hizmet olsun!
  • Ismi kim koydu ya.. orgi havalimanini dusunen koydu herhalde

Sakarya Büyükşehir HAVASAK, 2021 yılında genişlettiği araç filosu ve personel kadrosuyla 72 bin yolcuyu güvenli bir şekilde havalimanına ulaştırdı. Şehir içi ücretsiz servis ve konforlu yolculuk imkanıyla proje, Sakarya'daki uçak yolcularının memnuniyetini kazandı. HAVASAK, 2022 yılında 125 bin yolcuyu taşımayı hedefliyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehirde ulaşımı rahatlatacak birbirinden farklı projeleri hayata geçirdi. Sakarya'da il dışı veya yurt dışına seyahat etmek isteyen yolcuların yaşadığı ulaşım sorunlarına HAVASAK çözüm oldu. Yolcuları ücretsiz servis imkanıyla terminale, buradan da İstanbul Sabiha Gökçen Havalinmanı'na ulaştıran hizmet faaliyet gösterdiği 2 yılda büyük ilgi gördü.

Büyükşehir iştiraki BELPAŞ'ın işletmeciliğinde 13 satış gişesi, 20 şoför, 1 görevli olmak üzere toplamda 34 personel ve 9 araçla hizmet veren HAVASAK, 2021 yılının en çok tercih edilen ulaşım aracı oldu. 2020 yılında 53 bin olan yolcu sayısı, 2021 yılında 72 bine ulaştı. HAVASAK, pandemi sebebiyle uçak seferlerinin az olmasına rağmen binlerce yolcuya hizmet verdiği bir yıl geçirdi.

BELPAŞ'tan yapılan açıklamada, "Sakarya'da ulaşım sorunlarını ortadan kaldırmak, vatandaşlarımızın şehirde ve şehirler arası yollarda en konforlu şekilde ulaşım sağlamaları için hayatı kolaylaştıracak projeleri faaliyete geçiriyoruz. Yılların özlemini gideren, yolculara büyük kolaylık sağlayan HAVASAK'a olan ilgi, çalışmalarımızın ne kadar isabetli olduğunu göstermiştir. 2021 yılında, pandemi şartları olmasına rağmen 72 bin yolcuya hizmet veren HAVASAK, 2022 yılında araç filosunu ve ekibini güçlendirerek yolcu taşımaya devam edecektir. İlgisi için her bir vatandaşımıza teşekkür ederiz" denildi.

HAVASAK Sabiha Gökçen Havalimanı'na 72 bin yolcu taşıdı

Facebook Yorum

Yorumlar

Yolcu ~ 7 ay önce
Boyle sak suk islerle ugrasacaginiza adam gibi metro yapin, hizmet olsun!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:)) ~ 7 ay önce
biri şu cahile M4 metro hattıyla YHT duraklarını göstersin :)))
Havsak turizm ~ 7 ay önce
Ismi kim koydu ya.. orgi havalimanini dusunen koydu herhalde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yuh ~ 7 ay önce
isim şehri temsil ediyor. kafanda nasıl bir fantazi kurdun bilmiyorum ama HAVAİST e laf etmiyorsan HAVASAK'a da etmeyeceksin. aynısının laciverti. ayrıca takilman gerkeen konu bu mu? adamlar UCRETSİZ TAŞIYORUZ diyor UCRETSİZ !!!!!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000