17 Ekim 2015, Cumartesi 21:09:31

Havalimanlarına 441 milyar dolar harcandı

Uluslararası arenada bu yılın ilk yarısında havaalanı projelerine 441 milyar dolar yatırım yapıldığı bildirildi.
  • Havalimanı fuarı YOK, uçak fuarında yaş sınırı VAR. Biz bu halimizle nasıl Istanbul u havacılık merkezi yapıp Dubai'ye rakip olacağız?

Pasifik Havacılık Merkezi'nden yayımlanan raporda, dünyada bu yılın ilk yarısında havaalanı projelerine 441 milyar dolar yatırım yapıldığı belirtildi.

Şu anda dünyada 340 yeni hava alanı projesi olduğu ve bunun yaklaşık 252 bin inşaat projesini kapsadığı ifade edildi. Ocak 2015'te yaklaşık 230 bin olan bu rakamın küçük bir oranda yükseldiği kaydedildi.

Dubai'de 9-11 Mayıs tarihleri arasında 30 ülkeden 300'den fazla havaalanının sergileneceği 16'ıncı havaalanı fuarının düzenlenmesinin planlandığına değinildi.

Uluslararası Havaalanları Birliği'nin (ACI) raporuna göre, yolcu trafiğinde en büyük gelişim Ortadoğu havaalanlarında görüldü.

Ortadoğu'daki havaalanı yolcu sayısında yüzde 10,8'lik gelişim görülürken, bu oranın uluslararası arenada ortalama yüzde 5,7'de kaldığı görüldü. Ortadoğu'da kargo trafiğinde ise yüzde 9,2 gelişme görüldüğü bu alanda da dünya ortalamasının yüzde 4,7 olduğu ifade edildi.

Havalimanlarına 441 milyar dolar harcandı

Facebook Yorum

Yorumlar

~ 5 yıl önce
Havalimanı fuarı YOK, uçak fuarında yaş sınırı VAR. Biz bu halimizle nasıl Istanbul u havacılık merkezi yapıp Dubai'ye rakip olacağız?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Offfff ~ 5 yıl önce
Yahu arkadaş bir şeyi de eleştirmeyin yaaaaa. Havacılık camiası ne kadar çok biliyor of yaaaaa
~ 5 yıl önce
Elestirmeden geliştirme olmaz.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000