01 Şubat 2018, Perşembe 09:24:18

'Havalimanını istemeyen namerttir'

AK Parti Çorum Milletvekili, TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Çorum’a “havalimanı” istemeyen bir kişi gibi gösterilmesinin gerçeği yansıtmadığını, bazı sözlerinin yanlış anlaşıldığını ve kamuoyuna yanlış yansıtıldığını belirterek, kendi payına “Çorum’a havalimanı istemeyen namerttir” ifadesini kullandı.
  • Sanki hızlı tren daha mantıklı buna da olacak gelecek demiştiniz olmadı bir türlü bence önce hızlı tren sonra havaalanı zaten ahlatçı ben yaparım demiş bi asfalt dökmeye mi gücümüz yetmeyecek
  • İnsaf edin , merhamet edin, Allahtan korkun . Merzifon Havaalanının Çorum'a uzaklığu sadece 65 Km. Otomobille 40 dakikada ulaşabilirsiniz. İstanbul'da Havalanına ulaşmak için 3-4 saat önce evden çıkmak zorunda kalıyoruz . Herkesin evinin önüne bir hava alanı dünyanın neresinde görülmüş. Otobüs durapı bile yaparken mesafe dikkate alır, israf yapılmaz. Bu hava alanını isteyen de , popilistlik yapanda ülkeye ihanet ediyor. Milletin parasına yazık etmeyin.
  • Gereksiz yatırımdan öteye gitmez Merzifon yanıbaşınızda 45 dakika ben en yakın alana ulaşabilmek ićin 109 km yol gidiyoruz her eve her köye her ilçeye havalimanı yapılmıyor üstadım çözüm Ankara Çorum arası hizlı tren
  • Senin yaptığını çorumlu yapmaz müdür. Sen mi değerlendireceksin mertliğimizi namertliğimizi. Herkes havaalanı peşinde avantacı olmuş. Kim uçacak buraya diye soran yok.
  • Çorum'dan fazla Çorumlu Ankara'da yaşıyor zaten. Hızlı tren(ki yapılıyor Ankara-Samsun hattı) işinizi daha iyi görür.Merzifon yanı başınızda, İstanbul'a günde bir tane uçak kalkacak diye milyonları niye dökmek istiyorsunuz.
  • Sanayi derken guzel ulkemde araba onarim boya yerleri maalesef sanayii diye geciyor, heralde o kastedilmis
  • Eskişehir, Afyon, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Niğde, Nevşehir, Çankırı, Çorum ve Konya'yı Ankara'ya bir şekilde bağlarım mümkünse hızlı trenle ki bu havalimanı yapmaktan çok daha kolay. Esenboğa'dan da İstanbul kadar olmasa da önemli merkezlere uçuş açarım. Ama işin içinde birilerini zengin etme varsa benim söylediklerim çok çok gereksiz.

AK Parti Çorum Milletvekili, TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Çorum’a “havalimanı” istemeyen bir kişi gibi gösterilmesinin gerçeği yansıtmadığını, bazı sözlerinin yanlış anlaşıldığını ve kamuoyuna yanlış yansıtıldığını belirterek, kendi payına “Çorum’a havalimanı istemeyen namerttir” ifadesini kullandı.

Salim Uslu, Çorum’a yapılan yatırım ve hizmetlerin hemen tümünde imzasının bulunduğunu anlatarak, projelerle ilgili tek tek bilgi verdi. Çorum Havalimanı ile ilgili olarak, Hükümet’in bakış açısı doğrultusunda, “şimdilik” kaydıyla olumsuz durumun altını çizdiğini, ama Çorum’a havalimanının gerekliliği konusunda ilgilileri ikna etmek için de çaba harcamaktan geri durmadığını vurgulayan Uslu, “Bakanlarla yaptığımız görüşmelerde, bu konuda söylediğim sözlerin pek çok tanığı var.” dedi.

Merzifon Askeri Havaalanı’nın, Akıncı üssünden aktarılan filolar nedeniyle her an sivil uçuşlara kapatılabileceğini ve bölgenin sanayi şehri olarak Çorum’un hava ulaşımına mutlak ihtiyaç duyduğunu her platformda dile getirdiğini belirten Milletvekili Uslu, “Hâl böyle iken, benim havalimanına karşı olduğum izlenimini uyandırmaya çalışanlar, bana büyük haksızlık ediyorlar.” dedi. Bu konuda, kapalı kapılar ardında başka, kamuoyu önünde başka görüntü sergileyenlerin varlığına da değinen Uslu, Başbakan Binali Yıldırım’ın Çorum’a gelişinde, “Yap işlet devret yöntemiyle, havalimanı yapımına hemen izin vereyim” dediğini, ancak iş dünyasının, havalimanı işletmeciliğini göze alamadığını da anlattı. Özellikle “sizinkiler istemedi” sözünü kabul edilemez bulduğunu da ifade eden Milletvekili Uslu, “Çorum’un kendi havalimanına kavuşması için, samimiyetle elimden gelen gayreti gösteriyorum, göstermeye de devam edeceğim.” diye konuştu. (Çorumhaber)

'Havalimanını istemeyen namerttir'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Leyli ~ 4 yıl önce
Sanki hızlı tren daha mantıklı buna da olacak gelecek demiştiniz olmadı bir türlü bence önce hızlı tren sonra havaalanı zaten ahlatçı ben yaparım demiş bi asfalt dökmeye mi gücümüz yetmeyecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Halkın Gücü ~ 4 yıl önce
İnsaf edin , merhamet edin, Allahtan korkun . Merzifon Havaalanının Çorum'a uzaklığu sadece 65 Km. Otomobille 40 dakikada ulaşabilirsiniz. İstanbul'da Havalanına ulaşmak için 3-4 saat önce evden çıkmak zorunda kalıyoruz . Herkesin evinin önüne bir hava alanı dünyanın neresinde görülmüş. Otobüs durapı bile yaparken mesafe dikkate alır, israf yapılmaz. Bu hava alanını isteyen de , popilistlik yapanda ülkeye ihanet ediyor. Milletin parasına yazık etmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
........ ~ 4 yıl önce
Gereksiz yatırımdan öteye gitmez Merzifon yanıbaşınızda 45 dakika ben en yakın alana ulaşabilmek ićin 109 km yol gidiyoruz her eve her köye her ilçeye havalimanı yapılmıyor üstadım çözüm Ankara Çorum arası hizlı tren

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazık ~ 4 yıl önce
Senin yaptığını çorumlu yapmaz müdür. Sen mi değerlendireceksin mertliğimizi namertliğimizi. Herkes havaalanı peşinde avantacı olmuş. Kim uçacak buraya diye soran yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
19 ~ 4 yıl önce
Çorum'dan fazla Çorumlu Ankara'da yaşıyor zaten. Hızlı tren(ki yapılıyor Ankara-Samsun hattı) işinizi daha iyi görür.Merzifon yanı başınızda, İstanbul'a günde bir tane uçak kalkacak diye milyonları niye dökmek istiyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sanayi? ~ 4 yıl önce
Sanayi derken guzel ulkemde araba onarim boya yerleri maalesef sanayii diye geciyor, heralde o kastedilmis

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ben olsam ~ 4 yıl önce
Eskişehir, Afyon, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Niğde, Nevşehir, Çankırı, Çorum ve Konya'yı Ankara'ya bir şekilde bağlarım mümkünse hızlı trenle ki bu havalimanı yapmaktan çok daha kolay. Esenboğa'dan da İstanbul kadar olmasa da önemli merkezlere uçuş açarım. Ama işin içinde birilerini zengin etme varsa benim söylediklerim çok çok gereksiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Totaliter Rejim ~ 4 yıl önce
Kırıkkale,Kırşehir,Çankırı evet,diğerleri NO.....AVRUPAYA BAK BAKALIM,BÖYLE BİR MESAFEDE HAVALİMANSIZ ŞEHİR VARMI?Senin kafana göre bütün Türkiyeyi 4 büyük şehre bağlamak makul.Merkezi yönetim mi, Adem-i merkeziyetçilik mi?
Katilyorum ~ 4 yıl önce
Ama goz boyama , adam kayitma, para aktarma ve kitabina uydurulmus hirsizligin normal oldugu arap felsefesinin hakim oldugu ulkede aklin yeri yoktur
Hızlı tren ~ 4 yıl önce
Söyledikleriniz çok doğrudur. Tüm Türkiye'nin hızlı tren hatlarıyla donatılarak, her ile bu şekilde ulaşımın sağlanması gerekmektedir.
—- ~ 4 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000