15 Temmuz 2022, Cuma 14:53:59

Havalimanındaki bagaj krizine farklı çözüm

ABD merkezli hava yolu şirketi Delta, Londra’daki sorunlu Heathrow Havalimanı'ndan uçan yolcular için büyük bagaj sorununu çözmek için ilginç bir yola başvurdu.
  • Sayın Bolat Tgs bir dünya markasıdır ne evden para alanlara benzer ne klima altında oturanlara kar yağar kar timi oluruz erkene gel çıkışa mesai oluruz mobinglere karşı sırf çocuklarımız hatrına torpille biryerlere gelen bu laz kafalılara hörmet oluruz yinede arka planda kalan hep biz oluruz avrupayı görüyoruz dolar ile kazanıp tlyi çok görüyorsunuz ama nevarki Allah bunları kimsenin yanına bırakmaz onada inanıyoruz Kimse bizi sınamasın biz sadece hakkımız olanı istiyoruz Anlayan Anladı Saygılar Sevgiler Maraba işçi

Avrupa'daki büyük havalimanlarında bu yaz büyük kriz yaşanıyor... Öyle ki Almanya yer hizmetlerindeki sorunu aşmak için Türkiye dahil bazı ülkelerden personel alacağını duyurdu. Sorunun büyük nedeni pandemi döneminde yaşanan işten çıkartmalar ve şu an hızla artan talebi karşılayacak yeterli personel bulamamak... Heatrow Havalimanı'da sıkıntı yaşanan yerlerden.

CNN'nin haberine göre Heathrow'da son haftalarda hizmet kesintisine neden olan personel sıkıntısına artık "airmageddon" deniliyor.

Havaalanı yetkilileri, iptal edilen uçuşlarla ve çok sayıda kayıp bagaj şikayetleri ile boğuşurken, havayollarına dünyanın en yoğun havalimanlarından birindeki yolcu sayısının günde 100.000 ile sınırlamaları gerektiğini söyledi. Böylece Delta, daha fazla yolcu alamasa da kayıp bagajları havaalanından çıkarmanın bir yolunu bulmuş oldu. Delta, müşterilerini etkileyen kayıp bagaj birikimini çözmek için kısa süre önce Londra'dan yolcusuz ve 1.000 çantalı bir uçakla uçtu.

Havayolundan yapılan açıklamada, "Delta ekipleri, Heathrow'daki havaalanı yolcu hacmi kısıtlamaları nedeniyle düzenli olarak planlanan bir uçuşun iptal edilmesinin ardından 11 Temmuz'da kayıp olduğu bildirilen bagajları Londra-Heathrow'dan taşımak için yaratıcı bir çözüme başvurdu" dedi ve devam etti: "Heathrow'dan Delta'nın Detroit merkezine giden 9888 sefer sayılı Delta uçağı, 1.000 çantayı Amerika Birleşik Devletleri'ne geri uçurdu ve ekipler bagajları sahiplerine ulaştırmaya başladı."

Delta CEO'su Ed Bastian, Çarşamba günü yatırımcılarla yaptığı bir görüşmede, "Delta'dan beklediğiniz güvenilirliği yeniden sağlarken müşterilerimize gösterdikleri sabır ve anlayış için teşekkür etmek istiyorum." dedi. (CHIP)

Havalimanındaki bagaj krizine farklı çözüm

Facebook Yorum

Yorumlar

Tgs.den Ahmet Bolata Mektup!!!!??? ~ 23 gün önce
Sayın Bolat Tgs bir dünya markasıdır ne evden para alanlara benzer ne klima altında oturanlara kar yağar kar timi oluruz erkene gel çıkışa mesai oluruz mobinglere karşı sırf çocuklarımız hatrına torpille biryerlere gelen bu laz kafalılara hörmet oluruz yinede arka planda kalan hep biz oluruz avrupayı görüyoruz dolar ile kazanıp tlyi çok görüyorsunuz ama nevarki Allah bunları kimsenin yanına bırakmaz onada inanıyoruz Kimse bizi sınamasın biz sadece hakkımız olanı istiyoruz Anlayan Anladı Saygılar Sevgiler Maraba işçi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000