11 Mayıs 2009, Pazartesi 08:09:47

Havalimanında domuz gribi şüphesi

Bodrum-Milas Havalimanı'nda, İngiltere'den Türkiye'ye gelen 1'i çocuk 2 İngiliz, havalimanındaki Termal kamerayla yüksek ateş belirlenmesi üzerine Milas Devlet Hastanesi'nde muayeneye alındı.

Yapılan ilk muayenede domuz gribi virüsüyle ilgili herhangi bir bulguya rastlanmazken, turistler kalacakları otele gönderildi. 
Meksika'da ortaya çıkan ve domuz gribi olarak da adlandırılan H1N1 virüsü nedeniyle Sağlık Bakanlığınca alınan önlemler çerçevesinde Bodrum-Milas Havalimanı'na yerleştirilen Termal kameranın yüksek ateş belirlediği İngiliz N.D. ve 5 yaşındaki çocuğu E.M., ayrıntılı muayeneye amacıyla sağlık ekiplerince Milas Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, yaptığı açıklamada, ''Bu şahısların hastalık olan herhangi bir yere seyahatlerinin olmadığı, ayrıca hastalık olan bir bölgeden gelmedikleri tespit edildi'' dedi.

Milas Kaymakamı Şahin Arslan da ''Abartılacak ve çok önemsenecek bir olay değil. Alınması gereken numuneyi aldık. Ateş dışında görülen başka bir belirti yok'' diye konuştu.

Muğle Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Levent Özbek ise yaptığı açıklamada, yüksek ateş belirlenen 2 İngiliz vatandaşının ilk yapılan muayenelerinde herhangi bir bulguya rastlanmadığını bildirerek, ''Hastalarımızın durumu normal bakteriyel bir enfeksiyon'' dedi.

Muayenenin ardından İngiliz N.D. ve 5 yaşındaki çocuğu E.M, görevliler tarafından Bodrum'da kalacakları otele götürüldü.

Havalimanında domuz gribi şüphesi

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000