24 Şubat 2023, Cuma 12:32:39

Havalimanında dev uyuşturucu operasyonu

İngiltere’de bir adam tam 1 milyon sterlin (22 milyon TL) değerinde esrarla yakandı. East Midlands Havalimanı'nda yakalanan adamın uyuşturucuyu sakladığı yer herkesi şoke etti!

Curtis Campbell adındaki bir adam East Midlands Havaalanında Sınır Gücü görevlileri tarafından yakalandı. 31 yaşındaki suçlu, tam 1 milyon sterlin değerindeki esrarı güvenlik bölgesinden geçirmeye çalışırken yakayı ele verdi.

İngiltere'de bir havaalanından değeri 1 milyon sterline kadar esrar taşımaya çalışan bir adam hapse atıldı. Curtis Campbell, Los Angeles, California'dan "kuru temizleme makineleri" etiketli bir koli içinde 153 kg ağırlığındaki 260 torba esrarı taşımaya çalıştı. Ancak bu, Kasım 2022'de Leicestershire, East Midlands Havaalanında Sınır Gücü görevlileri tarafından yakalandı.

TAM 153 KİLOGRAM ESRARI “KURU TEMİZLEME MAKİNESİ” DİYE YUTTURMAYA ÇALIŞTI!

ABD’nin California eyaletinden, Curtis Campbell adına gelen bir paket havaalanı polislerini harekete geçirdi. Paketin üzerinde “kuru temizleme makinesi” yazıyordu. Havaalanına gelen uyuşturucuyu İngiltere’ye dağıtmayı planlayan 31 yaşındaki adam polisler tarafından enselendi. 21 Şubat'ta Nottingham Crown Mahkemesinde yapılan bir duruşmada, Curtis Campbell, B sınıfı bir uyuşturucunun ithalatına ilişkin yasağın ihlalinden 4 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Nottinghamshire Polis ekibinden Dedektif Ben Grayson, mahkûmiyetin ardından şunları söyledi: "Bu ayrıntılı soruşturmalar, Nottinghamshire Polisi ve ortaklarının bu düzeydeki organize suçları önlemek ve bunlarla mücadele etmek için nasıl yorulmadan çalıştıklarını gösteriyor. Operasyonlarımız, uyuşturucu maddelerin İngiltere’de yayılmasını engellemeye yöneliktir.” dedi.

“İNGİLTERE, UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE EN KATI KURALLARA SAHİP ÜLKEDİR!”

Grayson, bu miktarda bir uyuşturucunun rahatlıkla havalimanından geçirilme çabasını “çılgınlık” olarak ifade ederken, “Kim bilir İngiltere’de kaç kişiye zarar verecekti, ülkemiz uyuşturucu ile mücadelede Avrupa’nın en keskin kurallarına sahiptir” açıklamasını yaptı.

Deneyimli dedektif Grayson, "Topluluklarımız üzerinde son derece zararlı bir etkisi olduğunu bildiğimiz yasa dışı uyuşturucuları satarak savunmasız insanlara zarar veren ve diğer insanların sefaletinden kâr elde etmeye çalışan suçluları engellemek için çalışmaya devam edecek.” dedi. Suçlu Curtis Campbell, mahkemede alınan kararla cezasının tamamını yatmak zorunda. (Superhaber)

Havalimanında dev uyuşturucu operasyonu

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000