23 Eylül 2011, Cuma 08:10:09

'HAVALİMANINA DESTEĞİMİZ SÜRECEK'

ALTSO’nun davetlisi olarak açılış ve temel atma töreni için Alanya’ya gelen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Gazipaşa Havalimanı’nda Turizm için büyük uçak şart açıklamasını yaptı...
  • Büyük 100 Küçük 50
  • deniz taşımacılığı yapın;ulaştırmaya topyekun bakın!
  • Sabah erken kalkan ''Büyük Uçak'' diyor.
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ALTSO) davetlisi olarak, Meslek Yüksekokulunun açılışını gerçekleştirmek ve Akdeniz Üniversitesi Alanya Mühendislik Fakültesi'nin temelini atmak üzere Alanya’ya gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, destek vermek amacıyla Gazipaşa Havalimanı’nı kullandı. Saat 15.20’de havalimanına inen Hisarcıklıoğlu’nu Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak, ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, ALTSO Gazipaşa Temsilcisi ve çok sayıda Ticaret Odası meclis üyesi karşıladı.

HAVALİMANINA DESTEĞİMİZ SÜRECEK
Alanya’ya hareketi öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, havalimanının Alanya, Manavgat ve Gazipaşa için hayati bir öneme sahip olduğunu belirterek, Biz TOBB olarak ilk günden bu yana Alanya, Manavgat ve Gazipaşa için Gazipaşa Havaalanı’nın açılmasını istiyorduk. Havaalanının büyümesi noktasında ALTSO’nun talepleri doğrultusunda Gazipaşa Havaalanı’nı kullanarak bizlerde katkı sağlamaya çalışıyoruz. Turizme yönelik hizmet verecek olan Gazipaşa Havaalanı için büyük uçakların inebilmesi lazım. İşletici firma bununla ilgili çalışmaları yapıyor. Havaalanıyla ilgili olarak bana iletilen sıkıntıları ilgili yerlere iletiyorum. Desteğimiz devam edecek” dedi. 

ULUSLARARASI HAVAALANI
 
Hisarcıklıoğlu ziyaretlerinin ardından ALTSO Meslek Yüksek Okulu’nun resmi açılışını yapmak ve Akdeniz Üniversitesi Alanya Mühendislik Fakültesi’nin temelini atmak için Kestel Beldesi’ne geçti. ALTSO MYO’nun yemekhanesinde düzenlenen törende konuşan ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, 3 bin 575 metrekarelik bir alana kurulan MYO’nun 2 milyon 600 bin TL’ye mal olduğunu söyledi. Temeli atılacak olan fakültenin 14 bin 520 metrekarelik kapalı alanda kurulacağını belirten Aydoğan, fakültenin 55 derslik ve 2 konferans salonundan oluşacağını ifade etti. Protokol konuşmalarının ardından iş dünyasına öneriler konusunda bir konuşma yapan Rıfat Hisarcıklıoğlu, Alanya’nın daha çok kazanan bir kent olması için uluslararası havaalanı bulunması gerektiğini söyledi. 
'HAVALİMANINA DESTEĞİMİZ SÜRECEK'

Yorumlar

Misafir ~ 12 yıl önce
Büyük 100 Küçük 50

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
deniz taşımacılığı yapın;ulaştırmaya topyekun bakın!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Sabah erken kalkan ''Büyük Uçak'' diyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000