07 Kasım 2019, Perşembe 10:14:47

Havalimanı taksicisi turistten ekstra 150 TL istedi!

İstanbul Havalimanı’ndan taksiye binerek Aksaray’da inen erkek bir turist, araçta unuttuğu cep telefonunu geri almak için aradığı taksicinin kendisinden 150 lira istediğini iddia etti.
  • taksici iyi niyetli olsa telefonu havaalanına değil, taksi durağına bırakacağını söyler çünkü havaalanında unutulan eşyayı almak için tekrar para ödemek zounda kalacak. 150 lira mevzuna hiç girmiyorum bile taş çatlasın 2 km uzaklaşmış, müşteri avına yatmıştır. hadi uzaklaştı diyelim, 150 tl!
  • Bakıyorum da herkes vergi kaçakçısı korsanları ve usa menşeili dolayısıyla verginin de usa ya gittiği şirketi istiyor. Aferim ülke sevdalıları..!
  • Taksicinin iletişim bilgilerine ulaşana kadar epey süre geçmiştir. Telefonum arabanda kaldı gel getir dersen adamda taksimetreyi açarak geri gelir. Bu mantıkta bakarsak TAKSİ durağımız şurada gel kendin al dese yine de taksiciyi suçlarmış bu turist. Genelde taksici esnafından kötü örneklerle çok karşılaşıldığından artık bir ön yargı var kendilerine karşı.
  • Dostlar yorumlara bakıyorum ve yorum yapanların 70% si daha haberi bile okumamış. Bence bu taksicinin çarptığı 150tl den daha mühim!
  • Taksi havalimanı taksisi ise geri götürmekte haklı evet fakat şu detay unutulmamalı ki yakın mesafede taksi yakın mesafe 150 tutar diyen insan ya hiç taksiye binmemiştir yada yalan söylüyor sallıyordur.Taksici taksimetreyi gösterir yolcu ise ücretini öder ayağına kadar getirdiği için her sektörün sahtekarı var fakat söz konusu turist olunca ülkemin güzel insanlarının gözleri fincan gibi açılıyor ne yazıkki.
  • istanbul taksicilerinden hersey beklenir,yeterki isin ucunda para olsun.
  • Taksilerde bu kadar olay varken binmeye kalkıyorsa turist bunu hakediyor. Uberi yasaklayıp bunları herhangi bir alternatif olmadan bıraktığımızda neler olacağını biliyorduk. Ülkenin en güzel tanıtımını yapıyorlar. Sadece biz ortadoğu ülkesi olduğumuz için avrupa yada amerikadaki gibi ubere izin vermiyoruz. Ülkedeki en pislik meslek tabii ki alacak bir de hala 150 lirayı savunan meslektaşları var.
  • Arkadaşlar taksi suyla çalışmiyor.Taksici hem zaman hemde yakıt harcamış.Adamın peşinde eşyasını koşturmak zorunda değil.
  • Niye taksiye biniyorsun ki. Google da Türk taksiciler hakkında elli tane yazı var dolandırıcı diye. Bin havaist le git. Hem kredi kartı da geçiyor.
  • Uber nerdesinnn?????Bu magandalar trafiktede burnumuzdan getiriyorlar, trafik kuralları buöküzler için geçerli değil.."?...

İstanbul Havalimanı’ndan taksiye binerek Aksaray’da inen erkek bir turist, araçta unuttuğu cep telefonunu geri almak için aradığı taksicinin kendisinden 150 lira istediğini iddia etti. 

İstanbul Havalimanı’ndan dün öğle saatlerinde taksiye binen erkek bir turist, Aksaray’a gitmek istediğini söyledi. Bir süre sonra gideceği yere varan turist, ödemesini yaparak taksiden indi. Ancak cep telefonunu araçta unuttuğunu fark eden turist, çevredekilerinin yardımıyla başka bir telefondan taksiciye ulaştı. Taksiciye durumu anlatan turist, kendisini bıraktığı yere gelmesini cep telefonunu teslim etmesini istedi.

Unuttuğu telefonuna 150 lira ödedi

Yakınlarda olduğunu belirten taksici ise bir süre sonra turistin bulunduğu yere geldi. Ancak taksici iddiaya göre cep telefonunu geri vermek karşılığında turistten 150 lira istedi. Turistin parayı vermek istememesi üzerine taksici telefonu havalimanına götüreceğini söyledi. Bunun üzerine turist mecburen taksiciye parayı vermek zorunda kaldı. Yaşananlar ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

Havalimanı taksicisi turistten ekstra 150 TL istedi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (47)

malum işler ~ 11 ay önce
taksici iyi niyetli olsa telefonu havaalanına değil, taksi durağına bırakacağını söyler çünkü havaalanında unutulan eşyayı almak için tekrar para ödemek zounda kalacak. 150 lira mevzuna hiç girmiyorum bile taş çatlasın 2 km uzaklaşmış, müşteri avına yatmıştır. hadi uzaklaştı diyelim, 150 tl!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 11 ay önce
Bakıyorum da herkes vergi kaçakçısı korsanları ve usa menşeili dolayısıyla verginin de usa ya gittiği şirketi istiyor. Aferim ülke sevdalıları..!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taksici haklı görünüyor. ~ 11 ay önce
Taksicinin iletişim bilgilerine ulaşana kadar epey süre geçmiştir. Telefonum arabanda kaldı gel getir dersen adamda taksimetreyi açarak geri gelir. Bu mantıkta bakarsak TAKSİ durağımız şurada gel kendin al dese yine de taksiciyi suçlarmış bu turist. Genelde taksici esnafından kötü örneklerle çok karşılaşıldığından artık bir ön yargı var kendilerine karşı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali Ata Bak ~ 11 ay önce
Dostlar yorumlara bakıyorum ve yorum yapanların 70% si daha haberi bile okumamış. Bence bu taksicinin çarptığı 150tl den daha mühim!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haberi Dikkatli Okuyunuz ~ 11 ay önce
Taksi havalimanı taksisi ise geri götürmekte haklı evet fakat şu detay unutulmamalı ki yakın mesafede taksi yakın mesafe 150 tutar diyen insan ya hiç taksiye binmemiştir yada yalan söylüyor sallıyordur.Taksici taksimetreyi gösterir yolcu ise ücretini öder ayağına kadar getirdiği için her sektörün sahtekarı var fakat söz konusu turist olunca ülkemin güzel insanlarının gözleri fincan gibi açılıyor ne yazıkki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
muglali ~ 11 ay önce
istanbul taksicilerinden hersey beklenir,yeterki isin ucunda para olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Normal vatandaş ~ 11 ay önce
Taksilerde bu kadar olay varken binmeye kalkıyorsa turist bunu hakediyor. Uberi yasaklayıp bunları herhangi bir alternatif olmadan bıraktığımızda neler olacağını biliyorduk. Ülkenin en güzel tanıtımını yapıyorlar. Sadece biz ortadoğu ülkesi olduğumuz için avrupa yada amerikadaki gibi ubere izin vermiyoruz. Ülkedeki en pislik meslek tabii ki alacak bir de hala 150 lirayı savunan meslektaşları var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uber ~ 11 ay önce
Uber taksiden düzgün olsaydı doğal olarak tutardı. Fiyat olarak daha ucuzu denk gelmedi. Trafikte denk geldiklerim de yolda terör estiriyordu.
Taksici haklı ~ 11 ay önce
Arkadaşlar taksi suyla çalışmiyor.Taksici hem zaman hemde yakıt harcamış.Adamın peşinde eşyasını koşturmak zorunda değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doğru ~ 11 ay önce
Taksici yerden göke haklı.
Volvo ~ 11 ay önce
Aval aval trafikte gezinmekten alıkoydu diye mi 150₺ bedel alıyor?
Taksici haklı ~ 11 ay önce
Niye taksiye biniyorsun ki. Google da Türk taksiciler hakkında elli tane yazı var dolandırıcı diye. Bin havaist le git. Hem kredi kartı da geçiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Deniz ~ 11 ay önce
Uber nerdesinnn?????Bu magandalar trafiktede burnumuzdan getiriyorlar, trafik kuralları buöküzler için geçerli değil.."?...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000