09 Mart 2022, Çarşamba 09:18:38

Havalimanı taksicilerinden ihaleye itiraz

İzmir'de 45 yıldır havalimanı taksi işletmesini üstlenen kooperatif, taksici esnafından aylık bin 700 TL ücret alırken, bu yıl yapılan ihalede farklı bir kooperatifin aylık 10 bin 500 TL muhammen bedel ile ihaleyi alması taksici esnafının tepkisine neden oldu.
  • Hadi abicim kış kış
  • izmir havalimaninin taksisi cok iyiydi. yeni gelen firmayla istanbuldakiler gibi olur kesin.
  • keske Uber olsa, bu ne bizim taksiciler mafia olmuslar isin civisi cikmis
  • Utanmasalar ülke yönetimine el koyacaklar ne bu taksi muhabbeti bu kadar, nasıl bir rant sağlıyorsunuz arkadaş!
  • Yapan bulunur siz bakmıyacaksanız bırakın yıllardır kazandığınıza sayarsınız yapan bulunur
  • Tarihli şikayet almıyoruz birader
  • Dava açabiliriz ama danışma dakikası 500 Euro :)
  • Bizler çok memnunuz sarı taksilerden. Sakın uber tarzı korsana yönelmeyin bu millet buna izin vermez.Herkes ücreti neyse ödesin. Taksiciler plaka sahiplerine, ihale şirketlerine parasını ödesin, korsana hayır. Özellikle dış meydanlardan kahya getirtilmeli ve parasını ödemeyen şoförlerin icabına bakılmalı
  • Almadınız.. Aza kanaat etmeyen çoğu bulamazmış
  • Demeyin abi bu kelimeler allerjik. İğrenç hizmet seviyesinin düzeltilmesini ümit ediyorum

İzmir'de 45 yıldır havalimanı taksi işletmesini üstlenen kooperatif, taksici esnafından aylık bin 700 TL ücret alırken, bu yıl yapılan ihalede farklı bir kooperatifin aylık 10 bin 500 TL muhammen bedel ile ihaleyi alması taksici esnafının tepkisine neden oldu. İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, "Bu şartlarda bir arabanın 10 bin 500 TL ihale bedeli, masrafları ile birlikte 14 bin lira ödemesi imkansız. Biz bununla ilgili itirazlarımızı yaptık. Hukuki mücadelemizi başlattık" dedi.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda bu yıl yapılan taksi taşımacılığı ihalesi Muğla'da faaliyet gösteren ancak ihaleye girebilmek için kaydını İzmir'e alan kooperatifte kaldı. Kooperatifin taksi başına aylık 10 bin liradan fazla muhammen bedel verdiği ihalede, 1977 yılından bu yana İzmir'de havalimanı taşımacılığını yapan İzmirli kooperatif ise fiyatın aşırı yükselmesi sebebiyle çekildi. 45 yıl önce kurulan İzmirli kooperatifin geçtiğimiz yıl taksi başına aylık bin 500 TL bedel ödediği ifade edilirken, yapılan ihaleyle bu bedel 10 bin TL'nin üzerine çıkmış oldu. Uzun yıllardır İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda görev yapan taksiciler ise bu duruma tepki göstermek için, havalimanında bulunan taksi durağında toplandı.

Kooperatif olarak uzun yıllardır İzmir Adnan Menderes Havalimanının taşımasını gerçekleştirdiklerini ifade eden İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, 25 Şubat 2022'de yapılan ihaleye şartnameye uygun olmadığı halde bir kooperatifin katıldığını söyledi. İhalede fiyatın aşırı yükselmesi nedeniyle kendilerinin çekildiğini ifade eden Anık, "Bu şartlarda bir arabanın 10 bin 500 TL ile birlikte masrafları kazanması mümkün değil. Biz bununla ilgili itirazlarımızı yaptık. Hukuki mücadelemizi başlattık. Süreç devam ediyor" dedi.

Söz konusu kooperatifin sadece 5 evrakla gelip ihaleye katıldığını öne süren Başkan Anık, "Evraklar incelendiği zaman bunun ortaya çıkacağını biliyorum. Firma, hiçbir sorumluluğu olmayan, üzerlerinde arabası dahi olmayan bir firma. Ben Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü'ne ve bakanlığa güveniyorum. Buradaki esnafın hakkının yenmeyeceğine inanıyorum" diye konuştu.

"Tüm hukuki yükümlülüklerimizi yerine getirdik"

İzmir'deki taksici esnafına da seslenen Anık, "Hiç kimse bunlara alet olmasın. Biz bu işle sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Hiçbir gerekçe göstermeden 1 Ekim 2021'de sözleşmemiz feshedildi. Akabinde çalışmamız devam etti, Ocak ayı faturamız kesildi. Biz bu süreçte tüm hukuki yükümlülüklerimizi yerine getirdik" diyerek gerekli itirazları da yaptıklarını tekrarladı.

Havalimanı taksicilerinden ihaleye itiraz

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Taksisavar ~ 5 ay önce
Hadi abicim kış kış

Yanıtla

Kalan karakter 1000
izmir ~ 5 ay önce
izmir havalimaninin taksisi cok iyiydi. yeni gelen firmayla istanbuldakiler gibi olur kesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bikgik ~ 5 ay önce
keske Uber olsa, bu ne bizim taksiciler mafia olmuslar isin civisi cikmis

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taksi ~ 5 ay önce
Utanmasalar ülke yönetimine el koyacaklar ne bu taksi muhabbeti bu kadar, nasıl bir rant sağlıyorsunuz arkadaş!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Farklı kooperatif ~ 5 ay önce
Yapan bulunur siz bakmıyacaksanız bırakın yıllardır kazandığınıza sayarsınız yapan bulunur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yakın ~ 5 ay önce
Tarihli şikayet almıyoruz birader

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Avukat ~ 5 ay önce
Dava açabiliriz ama danışma dakikası 500 Euro :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 5 ay önce
Bizler çok memnunuz sarı taksilerden. Sakın uber tarzı korsana yönelmeyin bu millet buna izin vermez.Herkes ücreti neyse ödesin. Taksiciler plaka sahiplerine, ihale şirketlerine parasını ödesin, korsana hayır. Özellikle dış meydanlardan kahya getirtilmeli ve parasını ödemeyen şoförlerin icabına bakılmalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yakın mesafeyi ~ 5 ay önce
Almadınız.. Aza kanaat etmeyen çoğu bulamazmış

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havaalanı ve taksi mi ~ 5 ay önce
Demeyin abi bu kelimeler allerjik. İğrenç hizmet seviyesinin düzeltilmesini ümit ediyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000