07 Eylül 2018, Cuma 09:32:16

'Havalimanı Rize ve Artvin için olmaz olmaz önemdedir'

Rize Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Güven Aksoy, Türkiye'de ikinci olan ve deniz üzerine inşa edilen Rize-Artvin Havaalanı hakkında değerlendirmelerde bulundu.
  • Trabzon 4 milyon yolcu ile zarar ediyorsa varın Rizeyi düşünün Dış hatı olup en az 300-500 bin yolcun yoksa zarar garanti. Tribüne oynamak bu. Ayder ve şehir merkezine yatırım daha öncelikliydi ama işi bilmeyenler kafasına göre takılıp Ovite milyarları gömer Ayderde binlerce araç kuyruğu oluşur. Yazık.
  • iyi güzel âmâ rize ve artvinin bazı ilçelerine ben şavşatlı yim bana hiç faydası yok batum hopa da rizede iyi kars yakın bize..hayırlı olsun
  • Rabbium rizeyi dunyanun en gucli firtina şehri yabsun allah razi olsun hukumedden
  • Orgiden faydalı olacağı kesin.
  • Ne rizeymiş bee !
  • burası senenın 180 gunu sıs ve yagmurlu ucak ların ınış kalkısına elverıslı degıl ve zarar eder.
  • rant detected
  • Burası bu hızla Ekim 2020'de bitsin ben Rize meydanında eşek gibi anırırım. En erken 2022.

Rize Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Güven Aksoy, Türkiye'de ikinci olan ve deniz üzerine inşa edilen Rize-Artvin Havaalanı hakkında değerlendirmelerde bulundu. RESOB binasında açıklamalarda bulunan Aksoy, havaalanının son derece önemli bir proje olduğunu belirterek: “Havalimanı Rize ve Artvin için olmazsa olmazdır. Rize’nin ekonomik geleceği turizm gelirleri ile eş değer olacaktır.” dedi.

Maliyetinin fazla olacağı düşüncesi ve çevre illerdeki havalimanının yakınlığından dolayı Rize'ye yıllardır havaalanı yapılmadığını belirten Aksoy, "Havaalanı projesi çeşitli nedenlerle ne yazık ki bugünlere kaldı. Şu an çok geç kalınmış bir yatırım. Fakat daha önce başlanıp şu an bitirilmeliydi. Gelen turistler araç rehberlik ve konaklama gibi ihtiyaçlarını havalimanının olduğu şehirlerden alıyorlar. Bu nokta ciddi kaybımız var. İlimizi ziyaret eden 1 milyon turist sadece günü birlik ziyaretlerini yapıp bölgeden dönüyor. Yapılacak havalimanı 5 yıl önce yapılmalıydı. Bölgemizden diğer illere gidiş ve hava yolarlı kullanımı ortadadır. Bunun için Artvin’i de içine alacak olan havalimanı bölgenin ciddi potansiyelini karşılayacaktır. Bu proje bitiminde hem devlete hemde Rize ve Artvin illerine ciddi kazançlar sağlayacaktır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belirlediği 29 Ekim 2020 tarihini büyük heyecanla bekliyoruz" dedi.

"İKİ İLDE DE YATIRIMLAR ARTACAK"

Rize- Artvin Havalimanı'nın bölge turizmi ve yatırımları tetikleyeceğini vurgulayan Aksoy, Rize ve Artvin'in turizmde gözde bir yer olacağını ifade etti.Yatırımcıların Rize'ye ve Artvin’e yöneleceğini vurgulayan Aksoy, "Havaalanı Rize ve Artvin için büyük bir kazanç. Rize'nin nüfusu 333 bin, iki katıda İstanbul'da var, bu insanların hafta sonlarını memleketlerinde geçirebilmesi için, havaalanı büyük bir kazanç olacaktır. Ayrıca havaalanı iş adamları, öğretim görevlileri, sporcular, için de büyük bir kazançtır. Ekonomik girdilerle beraber bölgede hareet artacaktır. Rize Valimiz Erdoğan Bektaş’ın duyurduğu kayak tesisi ile ilgilide havalimanı destekleyen bir unsur olmuştur. Yatırımcı illerin ulaşıla birlik durumuna bakıyor. Kayak tesis ile ilimiz hem yaz hemde kış turizmi için önemli bir merkez konumuna gelecektir.” diye konuştu. (Hürriyet)

'Havalimanı Rize ve Artvin için olmaz olmaz önemdedir'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Shmyo ~ 4 yıl önce
Trabzon 4 milyon yolcu ile zarar ediyorsa varın Rizeyi düşünün Dış hatı olup en az 300-500 bin yolcun yoksa zarar garanti. Tribüne oynamak bu. Ayder ve şehir merkezine yatırım daha öncelikliydi ama işi bilmeyenler kafasına göre takılıp Ovite milyarları gömer Ayderde binlerce araç kuyruğu oluşur. Yazık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ünsal ~ 4 yıl önce
iyi güzel âmâ rize ve artvinin bazı ilçelerine ben şavşatlı yim bana hiç faydası yok batum hopa da rizede iyi kars yakın bize..hayırlı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rizeli ~ 4 yıl önce
Rabbium rizeyi dunyanun en gucli firtina şehri yabsun allah razi olsun hukumedden

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ORGİ ~ 4 yıl önce
Orgiden faydalı olacağı kesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sen oyle san ~ 4 yıl önce
Ilk once havalimaninin adini doğru yaz sen. Yıllık Ordu Giresun Havalimanı'nin yarısı kadar yolcusu olursa öpün de başınıza koyun. Trabzon lobisi engel olacak size. Siz Ordu Giresun ile ugrasacaginiza Trabzon'a dikkat edin.
Hacan ~ 4 yıl önce
Ne rizeymiş bee !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
alı ~ 4 yıl önce
burası senenın 180 gunu sıs ve yagmurlu ucak ların ınış kalkısına elverıslı degıl ve zarar eder.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:)) ~ 4 yıl önce
Trabzon'da olmayan sıkıntı Rize'de neden olsun ? Yağmur var diye uçak mı uçmasın
rant ~ 4 yıl önce
rant detected

Yanıtla

Kalan karakter 1000
53 ~ 4 yıl önce
Burası bu hızla Ekim 2020'de bitsin ben Rize meydanında eşek gibi anırırım. En erken 2022.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anons ~ 4 yıl önce
Rize kalesine yada Ziraat Bahçesine çıkacaksın,sesin her yerden duyulur.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000