21 Mart 2019, Perşembe 09:08:58

Havalimanı otoparkı robot valelere emanet

Fransa'nin Lyon şehrinde yer alan hava alanında valelerin işini robotlar devraldı.
  • Otopark robot valelere, havacılık bize emanet... Çare Kahraman ARFF...
  • TEKONOLOJI GELİŞTİKCE GECIMSIZLIK İŞSİZLİK OLUYOR GECIMSIZLIK İŞSİZLİK OLDUĞU YERDE ZULUMLAR ZALIMLER BAŞLICAK
  • Fransa'nin Lyon şehrinde yer alan hava alanında valelerin işini robotlar devralabilir. de Istanbulda otopark mafyasindan devralabilecek robotlar daha imal edilmedi. Problem de burada.

Fransa'nin Lyon şehrinde yer alan hava alanında valelerin işini robotlar devraldı.

Stanley Robotics adındaki şirket ilginç bir çalışmaya imza attı. Geliştirilen ürün ile beraber valelerin işini artık vale robotlar yapacak. Bununla birlikte can sıkan park yeri arayışının sona ermesi hedefleniyor. İlk olarak Lyon'da yer alan hava alanında uygulanan sistemin birkaç yıl içinde tüm dünyaya yayılması bekleniyor.

Aynı zamanda bu teknolojiyle beraber uçak kaçırma derdi de son buluyor. Uçuşunuza geç kaldığınız anda park yeri bulma sıkıntınızı ortadan kaldıran vale robotlar sayesinde zaman kaybı en aza iniyor. Söz konusu sistemin nasıl çalıştığına gelirsek, sürücü aracını ilk olarak hangar benzeri bir alana bırakıyor ve vale robotlar o bölgedeki aracı alıp uygun bir alana yerleştiriyor.

Dikdörtgen bir şekle sahip olan robotlar Forklift mantığında çalışıyor, metal kolları sayesinde aracı lastiklerinden kaldırıp uygun bölgeye yerleştiriyor. Stanley Robotics, robot valelerin insanlardan daha verimli bir şekilde çalıştığını ve bölgeye yüzde 50 oranda daha fazla araç sığdırabildiğini belirtiyor. İlk olarak Fransa'da kullanılmaya başlanan sistemin zamanla yaygınlaşması bekleniyor.

Havalimanı otoparkı robot valelere emanet

Facebook Yorum

Yorumlar

Kahraman ARFF ~ 4 ay önce
Otopark robot valelere, havacılık bize emanet... Çare Kahraman ARFF...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
??? ~ 4 ay önce
TEKONOLOJI GELİŞTİKCE GECIMSIZLIK İŞSİZLİK OLUYOR GECIMSIZLIK İŞSİZLİK OLDUĞU YERDE ZULUMLAR ZALIMLER BAŞLICAK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
qıyamat ~ 4 ay önce
kanka ikindide yoktun gene seni seni
Serdar ~ 4 ay önce
Fransa'nin Lyon şehrinde yer alan hava alanında valelerin işini robotlar devralabilir. de Istanbulda otopark mafyasindan devralabilecek robotlar daha imal edilmedi. Problem de burada.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000