17 Şubat 2013, Pazar 15:20:54

HAVALİMANI İNŞAATINDA BİNLERCE HATA VAR!

Almanya’nın başkenti Berlin’de skandala dönüşen havalimanı inşaatında 20 bin hata olduğu öne sürüldü. Konuyu sayfalarına taşıyan Bild am Sonntag gazetesi, yeni göreve gelen denetleme kurulundan aktardığı bilgileri okuyucularıyla paylaştı.
  • Ben yapsam bu kadar hata cikmazdi bre! Vallahi bravo bu alamanlara...zorlasan ancak bu kadar hata yapilabilinir herhalde...
  • Mühendislik konularında dünyanın en iyisi kabul edilen Almanya'nın havalimanı projesinde bile 20.000 hata çıkıyorsa; Dünyanın en büyük havalimanı olacağı söylenen İstanbul'un 3. havalimanında her halde tahminimce 1.000.000 (Bir Milyon) civarında hata çıkanbilir..
  • Yakında Ercan havalimanı da aynı duruma düşecek. Hayatında ilk defa terminal yapacak olan şirketin terminal idaresi böyle olduğuna göre, yapacağı terminali düşünmek bile hata olur.

Gazete yeni yönetimin ilk etapta havalimanı inşaatındaki hataları tespit etmek için kolları sıvadığını ve irili ufaklı yaklaşık 20 bin hatanın söz konusu olduğunu bildirdi.

Denetleme Kurulu Başbakanı ve Brandenburg eyaleti Başbakanı Mathias Platzeck, açılış için bir tarih vermekten kaçınırken, ocak ayında yaptığı açıklamada ilk önce hataların tespit edileceğini söylemişti.

İlk bulgulara göre, inşaatta yangın alarm sisteminden, havalimanı terminallerine döşenen fayanslara kadar pek çok hata ortaya çıktı. Yönetim kurulu bu hataları önem sırasına göre A’dan D’ye kadar sıralayıp öncelikli olanlardan başlanacağını duyurdu.

Yönetim Kurulu Sekreteri Rainer Bomba, ”Yapacağım tespit ve sınıflandırma tamamen şeffaf olacak.” şeklinde konuştu.

Uzmanlar oluşacak masrafın 20 milyon euroyu bulmasını beklerken, havalimanının en erken 2014 yılında açılabileceğini tahmin ediliyor.

HAVALİMANI İNŞAATINDA BİNLERCE HATA VAR!

Facebook Yorum

Yorumlar

Abuzittin Abuzero ~ 9 yıl önce
Ben yapsam bu kadar hata cikmazdi bre! Vallahi bravo bu alamanlara...zorlasan ancak bu kadar hata yapilabilinir herhalde...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
1.000.000 hata ~ 9 yıl önce
Mühendislik konularında dünyanın en iyisi kabul edilen Almanya'nın havalimanı projesinde bile 20.000 hata çıkıyorsa; Dünyanın en büyük havalimanı olacağı söylenen İstanbul'un 3. havalimanında her halde tahminimce 1.000.000 (Bir Milyon) civarında hata çıkanbilir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ercan ~ 9 yıl önce
Yakında Ercan havalimanı da aynı duruma düşecek. Hayatında ilk defa terminal yapacak olan şirketin terminal idaresi böyle olduğuna göre, yapacağı terminali düşünmek bile hata olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000