17 Şubat 2014, Pazartesi 15:08:18

HAVALİMANI HAYALİ GERÇEK OLUYOR

Teknoloji devi Google, daha önce planladığı kendi havaalanı projesini hayata geçirmek için ilk ciddi adımı attı
  • sorun yok, yeterki türkiye yapmasinda havalimani. Digerleri ne yaparsa yapsin...
  • Son cümledeki bağlaç olan "de" ayrı yazılır.
  • hayırlı olsun

Teknoloji devi Google, daha önce planladığı kendi havaalanı projesini hayata geçirmek için ilk ciddi adımı attı. NASA'nın ünlü havaalanı Google tarafından kiralanacak. NASA'nın sorunları ile ünlü hangarı Hangar One' a ev sahipliği yapan Moffett Federal Havaalanı Google tarafından kiralanıyor.

Günümüzde Google yöneticilerinin özel jetleri için kullanılan havaalanı eğer NASA ile anlaşma sağlanırsa tüm hangarları ile birlikte Google'a kiralanacak. Shiftdelete'de çıkan habere göre, bu anlaşma ile kendi havaalanına sahip olacak olan Google, özel jetleri için ödediği, yer hizmetleri kira bedelinden tasarruf etmesi bekleniyor. Uçakların iniş ve kalkışı için aynı havaalanında bir pist kiralamış olan Google, Hangar One başta olmak üzere tüm hangarların tekrar kullanılabilir hale getirilmesinden de sorumlu olacak.

ZEHİRLİ MADDELER İÇERİYOR

NASA'nın başına dert olan ünlü Hangar One 1933 yılında inşa edilmiş ve uzun yıllar boyunca Dünya'nın en büyük hangarlarından birisi olarak kalmıştı. 2003 yılında panellerinde zehirli maddeler bulunduğu tespit edilen hangarın kullanımı yasaklanmış, paneller kaldırılarak bölge temizlenmeye çalışılmıştı.

İki taraftan açılan kapıları bulunan hangar, anlaşmaya göre Google tarafından tekrar kullanılabilir hale getirilecek. Yeni paneller takılacak ve bakımı yapılacak olan hangar Amerika Birleşik Devletleri'nde tarihi bir öneme sahip. Discovery Channel'ın sevilen programı Efsane Avcıları'nın iki bölümüde Hangar One içerisinde çekilmişti. (Habertürk)

HAVALİMANI HAYALİ GERÇEK OLUYOR

Facebook Yorum

Yorumlar

iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
sorun yok, yeterki türkiye yapmasinda havalimani. Digerleri ne yaparsa yapsin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havaalanı? ~ 9 yıl önce
Adamlar havaalanı değil hangar yapıyor. Tekrar okuyun lütfen.
tdk ~ 9 yıl önce
Son cümledeki bağlaç olan "de" ayrı yazılır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ehmet ~ 9 yıl önce
hayırlı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000