28 Mart 2018, Çarşamba 15:18:13

Havalimanı çalışanına "çok yakışıklısın" cezası!

Çin'de bir havalimanı çalışanı kendisinden habersiz çekilen videoyla fenomen haline geldi. Çalışan, görüntülerde kıyafet kurallarına uymadığı gerekçesiyle maaş kesintisiyle cezalandırıldı.
  • bizde yakışıklıyız.
  • desene o zman bizde olsa ceza alan çok olur
  • En yakışıklı biziz. Adalet istiyoruz!
  • kara sevdaya ne varki. kadin asik olmus. sevmek guzeldir! insallah karsiliklidir. go for it cinli
  • Asım var aynı yahuşuğlu katizmatik hatta geçen sene 1 tik di bu sene 2 puhahahahahahahhahahaha
  • Bizim hava limanlarında uçaktan inerken merdiven dibine gelip yolcuları rahatsız(Bakışları ile)eden yakışıkllıları unutmayın.Ülkem adına rahatsız olurum.Git yerine sonra gel demek gelir içimden.
  • Yakışıklı olmak Turkiye'deki havalimanlarında da yasak.Örnegin sakal erkeğin süsüdür ve sakal bu nedenle yasaktır.Mesela iş elbiseni bedenine uyacak bir şekilde terziye yaptır o bile göze batar.Orta yaş üstü yöneticiler kıskanır çünkü .Sırf yöneticilerin egosunu tatmin etmek için tüm erkekler çirkin olmak zorundadir
  • Hosteslerin de işi gücü yoktu elin çinlisine kapak atmaya çalışacak hiç güleceğim yoktu:)hostesler onlara kapak atmaya çalışanlardan o kadar bıkmış ki kimseye eyvallahları yok sayın tgs
  • Siz birde pegasusu görün.. maşallah inşallahh
  • Bunu goren ve onune gelen her seye yavsayan Turk hostesler bu arkadasi facebook’ta ve instagram’da ekleyip ona da kapak atmaya calismis duyduguma gore. Dogru mudur?

Çin'in Tayvan Boğazı'ndaki turistik kenti Xiamen'de 25 yaşında bir havaalanı çalışanının 'çok yakışıklı' diye cezalandırılması, tepki dalgası yarattı.

Sputnik'in haberine göre Gaoqi Uluslararası Havaalanı'nın pistinde görüntülendiğinden habersiz yürüyen teknisyenin videosu, kendisini beğenip çeken kadın yolcu tarafından internette paylaşıldı. Ve Çin'in sosyal medya sitelerinde fenomen haline geldi.
Bir uçağın yanından havacı kulaklığı ve gözlüğü takmış halde, üniformasının tişörtü dışarda, elleri pantalon cebinde yürüyen genç adamın videosunun yoğun ilgi görmesi üzerine havaalanı işletmesi çalışanın maaşında yüzde 10 kesintiye gitti.

Şirket, cezayı, 'çalışanın görev sırasında kurallara aykırı şekilde tişörtünü içine sokmamış ve elleri cebinde dolaşırken görüntülenmesinin yol açtığı etkiyle' gerekçelendirdi.

'PATRONLARIN KISKANÇLIĞI'
Ancak en çok takip edilen mikroblog sitesi Weibo ile video platformu Tik Tok'un kullanıcıları, genç adamın, 'yakışıklılığını kıskanan şirket yöneticilerinin gazabına uğradığı' görüşünde sözbirliği etti.

Weibo'da @jintianyoumeixiezuoyea isimli kullanıcı ''Patron, yakışıklılığını kıskanmış olmalı'' yorumunu yaparken @xiaohuibujiaV isimli kullanıcı ''Onun için çok üzülüyorum. Çok yakışıklı olduğu için maaşı kesilen dünyadaki ilk kişi olsa gerek'' dedi.

GÜNEY KORELİ AKTÖR SONG'A BENZİYOR
Weibo ve Tik Tok'a bırakılan binlerce yorumda, havaalanı teknisyeninin, Asya çapında yürekleri hoplattıran Güney Koreli aktör Song Joong Ki'ye benzerliğine de dikkat çekildi.

'ÇOK MUTLUYUM'

Resmi haber ajanslarından Çin Haber Servisi'ne konuşan 'fazlasıyla yakışıklı' teknisyen ise maaş kesintisinden ötürü kendisini görüntüleyen kadını ya da şirket patronlarını suçlamadını söyledi.

Genç adam ''Açıkçası hala kendimi oldukça mutlu hissediyorum, çünkü bu kadar kolay ünlü olmak kolay değildir. Şirketim yanlış bir şey yapmadı. Giyim ve davranış standartlarına uymamak benim hatam'' diyerek ekledi:

''Videonun internete yükleyen kadına da kızmayın. Ben onu asla suçlamıyorum, çünkü niyeti zarar vermek değildi.''

Havalimanı çalışanına "çok yakışıklısın" cezası!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

arff ~ 4 yıl önce
bizde yakışıklıyız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
arff ~ 4 yıl önce
desene o zman bizde olsa ceza alan çok olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ARFF ~ 4 yıl önce
En yakışıklı biziz. Adalet istiyoruz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
b ~ 4 yıl önce
kara sevdaya ne varki. kadin asik olmus. sevmek guzeldir! insallah karsiliklidir. go for it cinli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atanın da Asımı ~ 4 yıl önce
Asım var aynı yahuşuğlu katizmatik hatta geçen sene 1 tik di bu sene 2 puhahahahahahahhahahaha

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 4 yıl önce
Bizim hava limanlarında uçaktan inerken merdiven dibine gelip yolcuları rahatsız(Bakışları ile)eden yakışıkllıları unutmayın.Ülkem adına rahatsız olurum.Git yerine sonra gel demek gelir içimden.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sakalsız ~ 4 yıl önce
Yakışıklı olmak Turkiye'deki havalimanlarında da yasak.Örnegin sakal erkeğin süsüdür ve sakal bu nedenle yasaktır.Mesela iş elbiseni bedenine uyacak bir şekilde terziye yaptır o bile göze batar.Orta yaş üstü yöneticiler kıskanır çünkü .Sırf yöneticilerin egosunu tatmin etmek için tüm erkekler çirkin olmak zorundadir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hostes avukatı ~ 4 yıl önce
Hosteslerin de işi gücü yoktu elin çinlisine kapak atmaya çalışacak hiç güleceğim yoktu:)hostesler onlara kapak atmaya çalışanlardan o kadar bıkmış ki kimseye eyvallahları yok sayın tgs

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pegasus ~ 4 yıl önce
Siz birde pegasusu görün.. maşallah inşallahh

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 4 yıl önce
Bunu goren ve onune gelen her seye yavsayan Turk hostesler bu arkadasi facebook’ta ve instagram’da ekleyip ona da kapak atmaya calismis duyduguma gore. Dogru mudur?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sorsana ~ 4 yıl önce
eşinize mesela bunu sorabilirsiniz, teyid için.
konuştu birisi ~ 4 yıl önce
ne demek istedin aceba güzel kardeşim bi de anlaşılsaydı yorumun
Ucan tost ~ 4 yıl önce
Gulmedim
Eski TGS li ~ 4 yıl önce
Eski bir Tgs çalışanı ve şuan kabin memuru biri olarak gercekten bu yorumunu kınıyorum. Senin gibiler yüzünden Tgs deki arkadaşlarımda zan altında kalıyo Allah akıl versin
Tgs çalisaniyim ~ 4 yıl önce
Yoksa sense o güzel hosteslerden birine yavşadında ters cevap alinca mi boyle yazar oldun? Uçan kaçan her kiza yazdiginiz yetmedi şimdi millete bok atmaya mi çalışıyorsunuz? Bende tgs de calisiyorum ama senin bu yaptigin rezilliği tgs erkekleri milyon katiyla yapiyor ki kizlarda var tabii ki arasinda.
Yine mi sen!!! ~ 4 yıl önce
Sizin gibi kedilere burda ciğer vermiyorlar uzarmısın lütfenn
Nasıl da içine oturmuş yazık ~ 4 yıl önce
Hangi hostes yüz vermedi sana yıkık herif? On bin tane insan var hepsi bir değil utanmıyor musun herkesi karalamaya? Iftira yalan bir ton ama basın secdeden kalmıyordur eminim
ET ~ 4 yıl önce
Türk hostesi canını çok yakmış belli ki. İnşallah ömür boyu bEkar kalırsın. gerçi bu Zeka İle Kimseyi bulamazsın sen
Andromeda ~ 4 yıl önce
TGS çalışanıyım, senin gibi serserilere beraber çalışmak benim için bir zûl'dür.
Km ~ 4 yıl önce
Bu yorumu yayınlayan editöre yazıklar olsun. Hiç mi iş ahlakı kalmadı biz bu işi yapıyoruz diye namussuz mu olduk ? Benim bacım, eşim de bu işi yapıyor olabilirdi, çok kaliteli kadın arkadaşlarım var bu işi yapan. İnsanı zıvanadan çıkarır oldunuz yeter artık.
fearless ~ 4 yıl önce
Bilip bilmeden milletim ne günahına giriyosun
hayda ~ 4 yıl önce
yazik sakat heralde cok sey yapmayin siz
Bre ~ 4 yıl önce
Allah'tan kork dicem de nerde sen de o haysiyet...
Tgsye ~ 4 yıl önce
Senin bu kuyruk acın nedir acaba kardeş? Acaba kaç hostese asildin da sana pas vermediler?!..
Bebe ruhi ~ 4 yıl önce
Seninle ayni cati altinda calisiyor olmaktan utanc duyuyorum...
Tgs’ye ~ 4 yıl önce
Arkadaş doğru söylemiş, katılıyorum
Başka tgs ~ 4 yıl önce
Sevgili kardeşim. Bütün Camiayi suçlamadigini biliyorum. Ama genelleme yapma lütfen. Elbette ki iyisi kötüsü olacak sizde olduğu gibi. Sevgili hostes kardeşlerim sizin içinizde de adınızı kirleten çok mensubunun var sizde bunu kabul edin. Orta yolu bulun. Allah'ın cinlisinden buraya nasıl geldiniz anlamadım valla

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000