05 Şubat 2013, Salı 08:44:20

HAVALİMANI BODRUM'U UÇURUR!

Mondial Milas-Bodrum Havalimanı Uluslararası Terminal İşletmeciliği ve Yatırım A.Ş. Genel Müdürü İtalyan Giuseppe Russo, Bodrumlu turizm sektörü temsilcileri ile buluştu...
  • Bu Russo arkadaş kafasını kaldırsın da çevresine bir baksın. Muğla da 25.000 den fazla üniversite öğrencisi var ama havaşın servisi yok. Didim 80 km ama servis yok. Milas 14km oraya bile servis yok. Bodrumdan Datçaya hızlı feribot yok... Bodrum havaalanı uçar ama bu Russo ile değil, akıllı bir yönetici ile...
  • Mr. Russo'ya soruyorum; - Dünyanın en modern ve en iyi hizmet veren havalimanı kriterlerini bir açar mı? Bankamatik - banka şubesi olmayan ve gelen yolcuların %90 na yakınının nakit taşımadığı bir tablo vize parası için yolcular güneşte İç Hatlar terminaline nezaretle yürütüldükleri havalimanı kriterlere dahil mi? Ben 100 tane eksik sayarım, 50 tanesini siz bulsanız!! - Havalimanı modern oldu diye o bölgeye uçak mı yağar? Gelenler nerede yatacak, ne yapmaya gelecek? Tesis, kış turizm olanakları, altyapı yokken insanlar havalimanı görmeye mi gelecekler?
  • DALAMANDA UÇMUŞTU TURİZM ELÇİSİ TAMDİ DÜVENÇ UÇURDU MİLAS HAVALİMANINI KİM UÇURACAK İTALYANLARMI GİTSİNLER KENDİ MEMLEKETLERİNİ UÇURSUNLAR TOPLANTI YAPMAKLA ONA BUNA HEDİYE VERMEKLE YAGLAMAKLA BU İŞLER OLMUYOR. GİTSİNLER ANTALYALI TURIZMCİLERDEN DERS ALSINLAR VE AÇSINLAR KESENİN AGZINI KARŞILASINLAR UÇAK UCRETLERİNİN YÜZDE KIRKINI İŞTE O ZAMAN OZAMAN BU İŞLER TIKIR TIKIR GİDİYOR.

Russo, 2013 yılında havalimanına gelecek uçak ve yolcu sayısında yüzde 5’lik bir artış beklendiğini belirterek, "Geçen yıl havaalanına 125 ayrı şehirden 7’si yerli 76 farklı uçak şirketi yolcu taşıdı. Havalimanı ve bölgedeki değerleri çok daha iyi tanıtarak birkaç yıl içerisinde bu rakamı çok üst seviyelere çekebiliriz. Bodrum çok daha iyi yerlere gelecek" dedi.

Yapımı geçen yıl tamamlanan ve 3 Haziran’da Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından açılışı yapılan Dış Hatlar Terminali’nin işletme hakkını üç yıllığına alan Mondial Milas-Bodrum Havalimanı Uluslararası Terminal İşletmeciliği ve Yatırım A.Ş. Genel Müdürü İtalyan Giuseppe Russo, TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu tarafından düzenlenen toplantıya konuşmacı olarak katıldı. Bodrum Ticaret Odası’ndaki toplantıyı, TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel, Bodrum Otelciler ve Turistik İşletmeciler Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt, Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Hüseyin Sagad ve 80’e yakın turizm sektörü temsilcisi izledi.

Genel Müdür Guiseppe Russo, geçen yıl Mayıs ayından itibaren işletme hakkını 2015 yılına kadar aldıkları Dış Hatlar Terminali’nin faaliyeti ile ilgili teknik bilgiler verdi. Son yıllarda Bodrum’un fuarlarda tanıtılması ile yurt dışından ciddi talep artışı olduğunu belirten Russo, geçen yıl Avrupa’da yaşanan ekonomik kriz ile bazı uçak firmalarının iflas etmesine rağmen Bodrum havalimanına gelen yolcu ve uçak sayısında 2011 yılına oranla sadece eksi yüzde 1,5 bir gerileme kaydedildiğini söyledi. Russo, "Milas-Bodrum havalimanı dünyanın en modern ve iyi hizmet veren havalimanlarından biri.

Tek sıkıntımız bu havalimanı ve bölgesindeki turizm değerlerini birlikte tanıtmak, birlikte pazarlamak. Bu nedenle turizm sektör temsilcileri özellikle TÜRSAB ile işbirliği yaparak Bodrum ve havalimanımızı çok iyi şekilde tanıtmamız ve pazarlamamız gerekiyor. Biz Mondial olarak yöremizdeki değerleri tanıtmanın yanısıra Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile işbirliği yaparak üniversiteli gençleri anketör olarak çalıştırarak hizmetlerimizi daha geniş alana yaymanın yollarını arıyoruz. İlkokul öğrencisinden, turizmin her sektöründeki çalışanına kadar bu havalimanını çok iyi bilinmeli, anlatılmalı. Havalimanı ve bölgedeki değerleri çok iyi tanıtırsak ve bazı olumsuzlukları ortadan kaldırırsak Bodrum turizmde çok daha yerlere gelir adeta uçar" dedi.

76 UÇAK FİRMASI 125 FARKLI ŞEHİRE

2012 yılında Milas-Bodrum Havalimanı’na dünyanın 125 ayrı şehrinden 7’si Türk şirket olmak üzere toplam 76 uçak firmasının yolcu taşıdığını belirten Russo "Bu yıldan itibaren ekim ve kasım aylarına da uluslararası uçak tarifelerine yerleştirerek ve özellikle kış aylarında şirket olarak vergileri elimizden geldiğince düşürerek Bodrum’un kışını da canlı tutmaya çalışacağız. Bu nedenle bu yıl sonunda 2012 yılına oranla yüzde 5’lik bir artış sağlamayı planlıyoruz" dedi.

BİR BANKA ŞUBESİ

Russo, yeni Dış Hatlar Terminali’ne yatırımların da devam ettiğini, turizm sezonu öncesinde ünlü bir bankanın şube açması ve ATM koyması ile ilgili çalışmaların tamamlandığını belirtti. Russo, bunlara ek olarak, banka gişesi, elektronik kasalı otopark, VIP Lounge Salonu’nun hizmete gireceğini de söyledi.

"ELE ELE VERMEK GÜCÜMÜZÜ ARTTIRACAK"

TURSAB Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel, sunumu sonrasında Russo’ya kendilerini tarafından hazırlanan Muğla Tanıtım Kitabı’nı hediye ederek teşekkür etti. Gökbel, Russo’nun daha bir yıl dolmadan turizmdeki sorunlara nasıl hakim olduğunu gördüklerini söyledi. Gökbel, "O artık bizim Bodrumlulardan oldu. Kendisini evinde hissetmeli. Turizm sektöründe bir ayağımız eksikti. Bu modern ve uluslararası hizmet ile önemli bir eksiğimizi gidermiş olduk. Mondial şirketinin katkıları ile 2013 ve sonrasında hayal ettiğimiz turizm potansiyeline ulaşma inancımız büyük ölçüde arttı. Biz de TÜRSAB ve Bodrumlu turizmciler olarak kendilerine her türlü desteği vereceğiz" dedi. (Posta)

HAVALİMANI BODRUM'U UÇURUR!

Yorumlar

Sinan ~ 11 yıl önce
Bu Russo arkadaş kafasını kaldırsın da çevresine bir baksın. Muğla da 25.000 den fazla üniversite öğrencisi var ama havaşın servisi yok. Didim 80 km ama servis yok. Milas 14km oraya bile servis yok. Bodrumdan Datçaya hızlı feribot yok... Bodrum havaalanı uçar ama bu Russo ile değil, akıllı bir yönetici ile...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İlginç !!! ~ 11 yıl önce
Mr. Russo'ya soruyorum; - Dünyanın en modern ve en iyi hizmet veren havalimanı kriterlerini bir açar mı? Bankamatik - banka şubesi olmayan ve gelen yolcuların %90 na yakınının nakit taşımadığı bir tablo vize parası için yolcular güneşte İç Hatlar terminaline nezaretle yürütüldükleri havalimanı kriterlere dahil mi? Ben 100 tane eksik sayarım, 50 tanesini siz bulsanız!! - Havalimanı modern oldu diye o bölgeye uçak mı yağar? Gelenler nerede yatacak, ne yapmaya gelecek? Tesis, kış turizm olanakları, altyapı yokken insanlar havalimanı görmeye mi gelecekler?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ucmaz ~ 11 yıl önce
DALAMANDA UÇMUŞTU TURİZM ELÇİSİ TAMDİ DÜVENÇ UÇURDU MİLAS HAVALİMANINI KİM UÇURACAK İTALYANLARMI GİTSİNLER KENDİ MEMLEKETLERİNİ UÇURSUNLAR TOPLANTI YAPMAKLA ONA BUNA HEDİYE VERMEKLE YAGLAMAKLA BU İŞLER OLMUYOR. GİTSİNLER ANTALYALI TURIZMCİLERDEN DERS ALSINLAR VE AÇSINLAR KESENİN AGZINI KARŞILASINLAR UÇAK UCRETLERİNİN YÜZDE KIRKINI İŞTE O ZAMAN OZAMAN BU İŞLER TIKIR TIKIR GİDİYOR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000