03 Mayıs 2015, Pazar 07:50:12

HAVAJET HEDEF BÜYÜTTÜ

Ege ve İzmir’in ilk özel havacılık okulu Havajet Havacılık Lisesi, ulusal ve uluslararası dünya şirketlerinde çalışabilecek, iş arayan değil iş seçen öğrenciler yetiştirmeye devam ediyor.

Ege ve İzmir’in ilk özel havacılık okulu Havajet Havacılık Lisesi, ulusal ve uluslararası dünya şirketlerinde çalışabilecek, iş arayan değil iş seçen öğrenciler yetiştirmeye devam ediyor.

Havajet Havacılık Lisesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Çelebi, Havajet Havacılık Okulu ile sundukları imkanları ve önümüzdeki dönem hedeflerini basın mensuplarıyla paylaştı.

Havajet Havacılık Lisesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Çelebi, Ege Bölgesi ve İzmir’in ilk Özel Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olan Havajet ile sektörün önde gelen ulusal ve uluslararası firmalarına, İzmir’den eğitimli insan kaynağının yetişmesine öncülük ederek sektöre değer katmak hedefinde olduklarını belirtti.

“SADECE HAVACILIK SEKTÖRÜNE ODAKLANDIK”

Havacılık sektöründe tecrübe kazanmış, geniş bilgi ve çevre birikimine sahip danışma kurulu ile beraber sektörün ihtiyaç duyduğu insan kaynağı profilini çok iyi bildiklerini aktaran Çelebi, “Çocuklarımıza bu doğrultuda eğitim verip, onların sektör içerisinde aranan özelliklere sahip olmalarını sağlayacağız. Yönetim kurulu, danışmanlar kurulu ve eğitim-öğretim kadromuzla beraber sadece havacılık branşında eğitim vermeye ve çocuklarımıza bu sektör içinde çok çeşitli fırsatlar sunmaya odaklandık. Sağlam bir misyonu ve geleceğe dönük vizyonları olan bir kurum olarak bütün enerjimizi havacılık sektörü çerçevesinde harcıyoruz” dedi.

İŞ ARAYAN DEĞİL İŞ SEÇEN ÖĞRENCİLER

Eğitim sistemleri hakkında da bilgi veren Mehmet Çelebi, şunları söyledi: “Eylül 2014’te uçak bakım, kabin hizmetleri ve hava yolu lojistiği olmak üzere 3 farklı havacılık branşında eğitime başladık. Ayrıca, branşı ne olursa olsun çocuklarımızın tamamı için havacılığın genel resmini görmelerini sağlayacak şekilde çapraz eğitim hazırlıyoruz. Dört yıllık lise eğitimleri sonunda çocuklarımız almış oldukları mesleki eğitim ile yaşıtlarının bir adım önünde, dünya çapında geçerliliği olan bir mesleğe ilk adımlarını atmış olacaklar. Çocuklarımız umutsuzca iş arayan değil, kendilerine sunulan iş alternatifleri arasından en uygun olanını seçen ve aranan özelliklere sahip bireyler olacak.“

MALTA’DA DİL EĞİTİM FIRSATI

Havacılığın ana dilinin İngilizce olduğunu vurgulayan Çelebi, etkili bir şekilde İngilizce diline hakim olmayanların havacılıkta kariyer yapma imkanı bulamadığını kaydetti. Bu nedenle ilk iki yılı yoğunlaştırılmış program ve son iki yılı meslek İngilizcesi olmak üzere İngilizce eğitim verdiklerini ifade eden Çelebi, yaz okulu olarak Malta’da dil eğitim imkânı sunduklarına dikkat çekti.

DÜNYA ŞİRKETLERİYLE PROTOKOLLER

Dünyanın en büyük uçak motor üreticisi firmaları, havacılık eğitim kurumları ve hava yolu şirketleri ile ön protokol imzaladıklarını anlatan Havajet Havacılık Lisesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Çelebi, sözlerini şöyle sürdürdü: “Airbus ile gerçekleştirdiğimiz anlaşma, Sunexpress, Atlasglobal ile yaptığımız protokoller ve Uçak Bakım Okul Komutanlığı ile kardeş okul projemiz kısa sürede geldiğimiz noktayı gösteriyor. Önümüzdeki hafta dünyanın en büyük uçak üreticisi BOEING ile yapacağımız görüşmelerden de güçlü bir protokol ile döneceğimize inancımız tam. Sosyal sorumluluk projeleri ile çocuklarımız başkaları için de faydalı olabilmenin keyfine varacak. Kültür sanat, tarih ve teknoloji dallarında öğrenci kulüpleri kurduk. Çocuklarımıza en üst seviyede bir eğitim vermeyi ve çocuklarımızın bundan maksimum katkıyı sağlamalarını hedefliyoruz. Ailelerin desteği olmadan bunu başaramayız. Çocuklarımız ile aileleri arasındaki iletişimi geliştirmek ve gerekli zamanlarda tavsiyelerde bulunmak adına uzmanlardan oluşan aile destek ekibi kurduk.”

Üç bin metrekaresi kapalı olmak üzere 7 bin metrekarelik alanda eğitim faaliyetine devam eden Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 20 kişilik sınıflarda 384 öğrenciye hizmet veriliyor.

HAVAJET HEDEF BÜYÜTTÜ

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000