01 Nisan 2021, Perşembe 11:02:40

Havada Unvan krizi; Eleman ifadesine itiraz edildi

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından alınan karar sonrasında Uçak Bakım Mühendisliği bölümü mezunları 'eleman' kategorisine alınmıştı.
  • Sabahtan akşama mühendis desinler yaptığımız iş belli buna ilave olarak kabul görse bile mühendis deyip eleman gibi davranırlar
  • Elinize sağlık
  • Bir işi de yüzlerine bulaştırmasalar şaşardık ! Hakkınızı arayın , prestij için bu ülke neler yaşadı sizin de prestijinizdir.
  • Uted hadi bakalım. Seni göreve bekliyoruz. Varlığını görelim. O hiç görmediğimiz avukatın marifetinide . Ama ben başlamadan söyleyeyim. Boş ve gereksiz bir oluşum olduğunuzun ispatı olacak bu konu.
  • Hakkımızı aradığınız ve emekleriniz için çok teşekkür UTED. Havacılık camiasının en köklü derneğinin bu konuda adım atması tüm süreci hızlandırmış oldu. Sağ olun var olun inşallah!
  • easa böyle diyor ne mühendisi yaa, sertifikalı eleman işte, diğer taraftan Boeing e soru soran doküman kağıtkürek işlerinin uzmanları itü mezunları da biz mühendislik yapıyoruz demesinler...bırakın bu işleri
  • Bence toplanıp Allah diyelim kardeşim. Sizin bu ağlaklığınız bitecekse?
  • Derde bak ya :))
  • Bunlar sanal tartışmalar. Bunları bırakın da işinize bakın...
  • Her zaman olduğu gibi, Uted haksızlığa karşı bayrak açtı. Necdet Başkanı ve yönetimini tebrik ederim

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından alınan karar sonrasında Uçak Bakım Mühendisliği bölümü mezunları 'eleman' kategorisine alınmıştı. UTED tarafından söz konusu karara itiraz edildiği duyuruldu.

UTED duyurusu:

Bilindiği üzere, son dönemde YÖK’e sunulan usulsüz “Bilirkişi(?)” raporu ile arkadaşlarımıza “Uçak Bakım Elemanı” unvanı verilmişti.

YÖK’ün yakın zamanda açıkladığı “uçak bakım elemanı” ibaresi ile ilgili arkadaşlarımızın tarafından yapılan itirazlar tekrar değerlendirilmeye alındı.

Yapılan yanlıştan dönüleceğine inanıyoruz.

Biz ürettiğimiz işin niteliğini biliyoruz. Bizim ürettiğimiz işin niteliği ve katma değeri sektördeki tüm paydaşlar tarafından da iyi biliniyor.

Yurt dışında bizim işimizi yapan kişilere verilen unvan “Ground Engineer” veya “Aircraft Maintenance Engineer’ olarak geçiyor. Arkadaşlarımızın haklı serzenişi olan “Uçak Bakım Mühendisi” unvan talebimiz var. Tüm aklı havada olanları tekrar mantıklı düşünmeye davet ediyoruz.

UTED olarak, Yüksek Öğrenim okullarının Sivil Havacılık kulüp temsilcileri ile son dönemde gündemde olan "Unvan" konusunda emek veren mağdurları ve mağdur adaylarını buluşturduk.

Havacılık bakım alanında yerleşmiş çarpık eğitim düzeninin giderilmesi için haksızlıkların giderilmesi için çalışmaya devam edeceğiz.

"Unvan" konusundaki haklı mücadelenin destekçisi ve takipçisi olacağız.

 

Havada Unvan krizi; Eleman ifadesine itiraz edildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Mügendis ~ 2 yıl önce
Sabahtan akşama mühendis desinler yaptığımız iş belli buna ilave olarak kabul görse bile mühendis deyip eleman gibi davranırlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uted ~ 2 yıl önce
Elinize sağlık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zaten ~ 2 yıl önce
Bir işi de yüzlerine bulaştırmasalar şaşardık ! Hakkınızı arayın , prestij için bu ülke neler yaşadı sizin de prestijinizdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Evet ~ 2 yıl önce
Uted hadi bakalım. Seni göreve bekliyoruz. Varlığını görelim. O hiç görmediğimiz avukatın marifetinide . Ama ben başlamadan söyleyeyim. Boş ve gereksiz bir oluşum olduğunuzun ispatı olacak bu konu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mühendis ~ 2 yıl önce
Hakkımızı aradığınız ve emekleriniz için çok teşekkür UTED. Havacılık camiasının en köklü derneğinin bu konuda adım atması tüm süreci hızlandırmış oldu. Sağ olun var olun inşallah!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
certified staff ~ 2 yıl önce
easa böyle diyor ne mühendisi yaa, sertifikalı eleman işte, diğer taraftan Boeing e soru soran doküman kağıtkürek işlerinin uzmanları itü mezunları da biz mühendislik yapıyoruz demesinler...bırakın bu işleri

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynen Kriz ~ 2 yıl önce
Bence toplanıp Allah diyelim kardeşim. Sizin bu ağlaklığınız bitecekse?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayda ~ 2 yıl önce
Derde bak ya :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Technician ~ 2 yıl önce
Bunlar sanal tartışmalar. Bunları bırakın da işinize bakın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uted Farkı ~ 2 yıl önce
Her zaman olduğu gibi, Uted haksızlığa karşı bayrak açtı. Necdet Başkanı ve yönetimini tebrik ederim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000