22 Haziran 2021, Salı 09:13:01

HAVACILIKTA KRİPTO PARA VURGUNU!

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yerleşik olarak uçak bakım onarım faaliyetleri gösteren bir şirketin çalışanı iş arkadaşlarını dolandırarak sırra kadem bastı.
  • Bagdattan tanesi 12 bin tl ye her hafta 10 tane ekran kartı getircem müşterileri hazır 30 bine alcaklar ortak arıyorum diyodu en son o yalanada inan olduysa yazık.
  • Toplumun her katmani kokusmus vaziyette. Devletin tepesindeki hirsiz ve cetelere bakinca bu olay siradan basit birsey diyesim geliyor. Magdurlara gecmis olsun. Turkiye gibi muz cumhuriyeti bir ulkede bu olayin uzerine bir bardak limonlu soguk su icin derim.
  • Herkes kisa yol istiyor.Ama sonuc hep ayni bence bu adam da kandirildi.
  • Allah büyük ne olduğunu anlarda sürünür kimsenin yaptığı yanına kalmaz hem bu dünya hem ahiret bize ceza gelir içimizden gecenlerden bile sorumluyuz bunlar Kuran dan Ama insanlar nasıl inanıyor kanıyor bu kadar büyük para yüzlerce insan Allah fırsat vermesin acımassız hırsız caniilere
  • zorlami almis helal olsun adama 2 milyon nedir sbk holdin dunyalari goturdu
  • Kısa sürede zengin olmak isteyenlere duyurulur
  • Gerçekler üzerinden konuşalım bu milletin dini imanı para olmuş mantık hep aynı mantık değişmiyor
  • Sinsice yaklaşıp gözlerini kısarak abim benim derdi 25 ver yarın 30 al derdi
  • Jet hakan
  • Yoook be oğlum

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yerleşik olarak uçak bakım onarım faaliyetleri gösteren bir şirketin çalışanı iş arkadaşlarını dolandırarak sırra kadem bastı.

Geçtiğimiz yıldan bu yana yüzde 251’lik yükselişle yatırımcıların dikkatini çeken Bitcoin, kripto paralara olan ilgiyi artırdı. Kolay yoldan para kazanmak isteyenler de bu artışın rüzgarıyla dolandırıcıların hedefi haline geldi. Kripto para borsası Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in binlerce kişiyi dolandırarak yurtdışına kaçmasından sonra yeni bir kripto para dolandırıcılığı vakası daha yaşandı.

Aviation Technical Services’te (ATSTeam) teknisyen olarak çalışan Hakan Taşkıran isimli şahsın kripto para madenciliğinde yaygın olarak kullanılan ekran kartlarını (GPU) yurt dışından ucuz yolla getirtebildiğini ve yatırımcıların kısa sürede yüksek kazanç elde edeceğini söyleyerek çok sayıda iş arkadaşından para aldığı iddia edildi.

MİLYONLARCA TL  İLE ORTADAN KAYBOLDU!

AirportHaber’in edindiği bilgiye göre; Taşkıran arkadaşlarına madencilik yoluyla yatırdıkları parayı kısa vadede en az 3’e katlayabileceğini söyledi. 4 yılı aşkın süredir şirkette çalışan şahsın 2 milyon TL’den fazla para topladığı iddia edildi. İş arkadaşlarına güvenerek birikimlerini yatırıma dönüştürmek isteyen çok sayıda teknisyen dolandırıldıkları anladığında ise çok geç olmuştu. Taşkıran’ın ekran kartlarının teslim alınma sürecinin geldiğini söyleyerek ortadan kaybolduğu belirtildi.

Hakan Taşkıran hakkında nitelikli dolandırıcılık suçundan dava açmaya hazırlanan mağdurların, şahıs hakkında savcılığa başvurduğu öğrenildi.

KRİPTO PARA MADENCİLİĞİ NEDİR?

Kripto para madenciliği, yüksek kapasiteli bilgisayarların kripto para üretmesi ya da para transferini onaylayıp ortak deftere işlemesinin ardından yeni kripto para ile ödüllendirilmesine deniyor.

2020 yılındaki rekor yükselişiyle 63 bin doları bulan Bitcoin, kripto para madenciliğine olan ilginin hiç olmadığı kadar artmasına neden olmuştu.

©AirportHaber.com

HAVACILIKTA KRİPTO PARA VURGUNU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

Yazık ~ 1 ay önce
Bagdattan tanesi 12 bin tl ye her hafta 10 tane ekran kartı getircem müşterileri hazır 30 bine alcaklar ortak arıyorum diyodu en son o yalanada inan olduysa yazık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kpt787 ~ 1 ay önce
Toplumun her katmani kokusmus vaziyette. Devletin tepesindeki hirsiz ve cetelere bakinca bu olay siradan basit birsey diyesim geliyor. Magdurlara gecmis olsun. Turkiye gibi muz cumhuriyeti bir ulkede bu olayin uzerine bir bardak limonlu soguk su icin derim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
4 FMGC 1 AIRCRAFT ~ 1 ay önce
Herkes kisa yol istiyor.Ama sonuc hep ayni bence bu adam da kandirildi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tk ~ 1 ay önce
Allah büyük ne olduğunu anlarda sürünür kimsenin yaptığı yanına kalmaz hem bu dünya hem ahiret bize ceza gelir içimizden gecenlerden bile sorumluyuz bunlar Kuran dan Ama insanlar nasıl inanıyor kanıyor bu kadar büyük para yüzlerce insan Allah fırsat vermesin acımassız hırsız caniilere

Yanıtla

Kalan karakter 1000
helal olsun ~ 1 ay önce
zorlami almis helal olsun adama 2 milyon nedir sbk holdin dunyalari goturdu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emrahcoin çıkıyormuş ~ 1 ay önce
Kısa sürede zengin olmak isteyenlere duyurulur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Extravaganza ~ 1 ay önce
Gerçekler üzerinden konuşalım bu milletin dini imanı para olmuş mantık hep aynı mantık değişmiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Göz ~ 1 ay önce
Sinsice yaklaşıp gözlerini kısarak abim benim derdi 25 ver yarın 30 al derdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Jet hakan ~ 1 ay önce
Jet hakan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ekran k. ~ 1 ay önce
Yoook be oğlum

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000