21 Şubat 2020, Cuma 10:07:50

"Havacılıkta en ön sıralardayız"

SKYWARDS 1. Havacılık ve Teknoloji Zirvesi ‘nde gençlerle bir araya gelen Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Murat Ersoy, Türk havacılık sektörünü değerlendirdi. Ersoy, Türk havacılık sektörünün 2003 yılından bugüne büyük bir ivme kazandığını belirtti.
  • tutku? ne tutkusu? eti tutku? aylardir is bulamıyoruz hayatımız kaydı genc atp (f) sahipleri olarak
  • Nasil yani?
  • Biz anca kul hakkı yemede,haksızlık,adaletsizlik, ahlaksızlık,adilik,torpil, nepotizm konularında sadece havacılık değil heryerde ön sıralarda yer alabiliriz...
  • Ülkemizde koltuga oturanın bakıs acısı degısıyor ...dune kadar aramızda sıstemden sikayet edenler koltugu bulunca sistem savunucusu oluyor ))lutfen yanlıs anlamayın sozum murat kaptanın sahsınsa degıl ..genel ))
  • Üniversitemize Gelip Deneyimleri İle Bizleri Aydınlattığı İçin Çok Teşekkür Ederiz.
  • Hangi ülkenin hangi şirketinden bahsediyorsun,hayal mi görüyorsun,tribüne mi oynuyorsun? Thy,en ufak krizde yaprak gibi sallanıyor,uçaklarını yerde yatırıyor,mali altyapısı ve birikimi yok,ekonomik sorunları çok sen ne diyorsun ?
  • Başkan haklı: Batan havayolu şirketleri konusunda birinciyiz. Peki Başkan niye Uçuş emniyetinde neredeyiz diye sormuyor? Son 3 yıldır SKPK analizleri yaptınız mı? Bir artma azalma var mı? Kaybedilen haklar nelerdir? FTL bize ne getirdi, ne götürdü? Kaç pilotun sağlıktan 1 ay ve üzeri lisansı askıya alındı? TALPA bu konuda ne yaptı, ne yapacak? Bana masal anlatmayın lütfen.
  • TALPA başkanı bugünlerde sürekli medyada gözüküyor fakat dişe dokunur bir laf ettiği yok. Bir pilot olarak kendisinden sektörün/pilotların sorunları için açıklama yapmasını isterdim. Yapamıyorsa ortaya hiç çıkmasın.
  • Hangi kriterlere göre en ön siralardayiz. Bulmus bos meydani salliyor. Daha gecen hafta bir tanesi batti.
  • Abd havacılığından bahsediyor.

SKYWARDS 1. Havacılık ve Teknoloji Zirvesi ‘nde gençlerle bir araya gelen Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Murat Ersoy, Türk havacılık sektörünü değerlendirdi. Ersoy, Türk havacılık sektörünün 2003 yılından bugüne büyük bir ivme kazandığını belirtti.

Beyken Üniversitesi Sivil Havacılık Kulübü tarafından düzenlenen SKYWARDS 1. Havacılık ve Teknoloji Zirvesi, üniversitenin Hadımköy yerleşkesinde gerçekleşti. Sektörden isimleri, genç pilot adaylarıyla buluşturan zirvede öğrencilere mesleki eğitimler verildi. Zirvenin ilk oturumuna katılan Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Murat Ersoy, havacılık sektörünün Türkiye’de hızlı bir gelişme içinde olduğunu belirtti. Türkiye’nin 2003’ten itibaren havacılık sektöründe çok iyi bir konumda olduğunu ifade eden Ersoy, “Ülkemizde Türk Hava Yolları ve gerekli kurumlar inanılmaz bir ivme kazanmış durumda ve bu giderek artacak. Birçok hava yolu şirketimiz dünya genelinde ön sıralarda yer alıyor. Uçuş kalitesi, hizmet kalitesi, tarifede etkinlik gibi birçok alanda çok iyi pozisyondayız. Bunun daha da ilerlemesi için dernek olarak elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

“Havacılık bir tutkudur, gençler bunu hissetmeli”

Havacılık ve Pilotaj eğitimi alan gençlere tavsiyelerde de bulunan Ersoy, “ Gençlerin çok iyi araştırma yaparak, tercihlerini doğru belirlemelerini öneriyorum. Çünkü havacılık bir tutku, bir yaşam şeklidir. Bunu kendi içlerinde hissetmeleri lazım. Pilotluk normal bir mesleğin dışında bir meslektir. Bu sektörde bir zaman kavramı yok. Havacılıkta çalışma hiçbir zaman bitmez. Gençlerin bunu bilerek hareket etmeleri gerekir. Biz de dernek olarak bu konularda onları bilgilendirmek için buradayız. Onları ne kadar iyi bilgilendirebilirsek ülkemize de o kadar faydalı olacağımızı biliyoruz” şeklinde konuştu.

"Havacılıkta en ön sıralardayız"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

eti tutku ~ 1 ay önce
tutku? ne tutkusu? eti tutku? aylardir is bulamıyoruz hayatımız kaydı genc atp (f) sahipleri olarak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haaa ~ 1 ay önce
Nasil yani?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ön sıra ~ 1 ay önce
Biz anca kul hakkı yemede,haksızlık,adaletsizlik, ahlaksızlık,adilik,torpil, nepotizm konularında sadece havacılık değil heryerde ön sıralarda yer alabiliriz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sihirli koltuk )) ~ 1 ay önce
Ülkemizde koltuga oturanın bakıs acısı degısıyor ...dune kadar aramızda sıstemden sikayet edenler koltugu bulunca sistem savunucusu oluyor ))lutfen yanlıs anlamayın sozum murat kaptanın sahsınsa degıl ..genel ))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aydın ~ 1 ay önce
Üniversitemize Gelip Deneyimleri İle Bizleri Aydınlattığı İçin Çok Teşekkür Ederiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eyyyy başkan ~ 1 ay önce
Hangi ülkenin hangi şirketinden bahsediyorsun,hayal mi görüyorsun,tribüne mi oynuyorsun? Thy,en ufak krizde yaprak gibi sallanıyor,uçaklarını yerde yatırıyor,mali altyapısı ve birikimi yok,ekonomik sorunları çok sen ne diyorsun ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neredeyiz? ~ 1 ay önce
Başkan haklı: Batan havayolu şirketleri konusunda birinciyiz. Peki Başkan niye Uçuş emniyetinde neredeyiz diye sormuyor? Son 3 yıldır SKPK analizleri yaptınız mı? Bir artma azalma var mı? Kaybedilen haklar nelerdir? FTL bize ne getirdi, ne götürdü? Kaç pilotun sağlıktan 1 ay ve üzeri lisansı askıya alındı? TALPA bu konuda ne yaptı, ne yapacak? Bana masal anlatmayın lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zoro ~ 1 ay önce
TALPA başkanı bugünlerde sürekli medyada gözüküyor fakat dişe dokunur bir laf ettiği yok. Bir pilot olarak kendisinden sektörün/pilotların sorunları için açıklama yapmasını isterdim. Yapamıyorsa ortaya hiç çıkmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hava Civa ~ 1 ay önce
Hangi kriterlere göre en ön siralardayiz. Bulmus bos meydani salliyor. Daha gecen hafta bir tanesi batti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yanlış anlamayın ~ 1 ay önce
Abd havacılığından bahsediyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000