25 Şubat 2022, Cuma 08:47:11

Havacılık Veri Tabanı Alanında Türkiye'de Bir İlk

Keyvan Havacılık Grubu, Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) tarafından verilen, uluslararası TİP 1 DAT Sağlayıcı Sertifikasını alan Türkiye'deki tek firma oldu.

Türkiye’de kullandığı yenilikçi teknolojilerle adından söz ettiren Keyvan Havacılık Grubu, Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) tarafından verilen, uluslararası TİP 1 DAT Sağlayıcı Sertifikasını alan Türkiye'deki tek firma oldu.

Türkiye’de havacılık veri tabanı üreten ilk, dünyada ise dördüncü uluslararası alanda onaylı firma olan Keyvan Havacılık,  bir ilke daha imza attı. Dünyada sadece Amerika Birleşik Devletleri, İsviçre ve Fransa’da olan TİP 1 DAT Sağlayıcı Sertifikası’nı alarak Türkiye’deki ilk ve tek kurum olmayı başaran Keyvan Havacılık, bu sayede hem Türkiye'deki öncü havacılık kurumlarına hem de havacılık alanında tüm dünya pazarına hizmet vereceğini duyurdu.

TİP 1 DAT Sağlayıcı Sertifikası ile Keyvan Havacılık A.Ş.’nin, havacılık bilgilerini analiz etme, verileri endüstri standardında ve kabul edilebilir bir formatta yayınlama konusundaki analitik kabiliyeti tescillendi.

Havacılık Veri Tabanı alanında Türkiye'deki tek şirket olan Keyvan Havacılık Grubu’nun CEO’su Mehmet Keyvan, “Keyvan Havacılık'ın EASA Belgesi almasından gurur duyuyorum. Bu başarı, şirketimizin tüm departmanlarının, üyelerinin sıkı çalışmasını temsil ediyor.” dedi. Keyvan, “Planımızı gerçeğe dönüştürmek için zamanını ve enerjisini harcayan herkese teşekkür etmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Havacılık Veri Tabanı Alanında Türkiye'de Bir İlk

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000