17 Mayıs 2022, Salı 17:11:09

Havacılık tarihine geçen olayın kahramanı o anları anlattı

Havacılık tarihine geçen olayla ilgili ilk kez basına konuşan Darren Harrison, pilotu hastalanan uçağı indirmeyi nasıl başardığı sorusuna “Tanrının eli uçaktaydı. Başka açıklaması yok” yanıtını verdi.
  • Olayın ATC-Pilot frekans kayıtlarını dinledim. Adam transponder'ın ne olduğunu biliyor, transponder'a squawk kod girebiliyor ve uçuş başı tutabiliyor. Daha önce uçuş tecrübesi yok ama uçuş konusunda bilgisi de sıfır değil. Simülatör tecrübesi olabilir.
  • Bir pilot olarak hep soyledim. Yaptigimiz is ekstra melekeler gerektiren bir is degil diye. Alin iste kaniti. Kendini hala cok zeki sanan tipler de adami yalan soyledigini iddia ediyor. Aynen devam bravo geniuslar.
  • kahramadan allah razi olsun, ucagi sag saglim yere indirmek hicte kolay gozukmuyor.
  • Bu açıklamaya elbette bizim sosyal demokratlar, laikler itiraz ederler. Ama biz bu açıklamaya katılıyor, Allah'ın o insanlara yardım ettiğine inanıyoruz. Siz istediğiniz kadar kudurun, tepinin....
  • Eğitimi vardır bunun yav trollik yapiyo .bine
  • O zaman gerçek tanrı Hristiyanlarınki mı? Bizim uçaklarda hiç allahın eli olmuyor.
  • Pilotların gözü yaşlı. Bazı kişiler çamur atmaya çalışmış. Adamın havacılıkla alakası olmamasına ramen indirmiş uçağı tebrikler.
  • Tanri'nin eli 22 Haziran 1986'da, Ingiltere'ye karsi Arjantin'e yardim etmek uzere, Meksika Aztek Stadi'ndaydi.
  • Havacılık egitimi Amerika'da ATC lere daha iyi veriliyor, bunun iyi bir ispatı. Havacılık sektöründe olan her kademedeki çalışanın operasyon bilgisinin arttırılması hayatların kurtarılmasında daha çok fayda sağlayabilir.

Havacılık tarihine geçen olayla ilgili ilk kez basına konuşan Darren Harrison, pilotu hastalanan uçağı indirmeyi nasıl başardığı sorusuna “Tanrının eli uçaktaydı. Başka açıklaması yok” yanıtını verdi.

ABD'de geçen hafta bir özel uçağın pilotunun hastalanması üzerine hiçbir deneyimi olmadığı halde uçağı indirmeyi başaran yolcu, NBC kanalında katıldığı programda “Bunu yapmasaydım hepimiz ölecektik” dedi.

Bahamalar'dan kalkan ve ABD'nin Florida eyaletindeki Palm Beach Uluslararası Havalimanı'na doğru gitmekte olan 14 yolculu Cessna 208 Caravan tipi özel uçak, pilotun hastalanması sonucu yolculardan Darren Harrison'ın uçağın kontrolünü ele almasının ardından sağ salim iniş yapabilmişti.

“HAMİLE EŞİMİ DÜŞÜNDÜM”

Havacılık tarihine geçen olayla ilgili ilk kez basına konuşan 39 yaşındaki iş insanı, “Uçakta tanrının eli vardı” ifadelerini kullandı. Bahamalar'daki seyahatinden dönüşte pilotun kendisine “İyi değilim, başım ağrıyor” dediğini anlatan Darren Harrison, “Ne yapabileceğimi sorduğumda yanıt vermedi. Öne geçince uçağın hızla düştüğünü gördüm. Bir şey yapmasaydın hepimizin öleceğini biliyordum” diye konuştu.

O anda kendisini evde bekleyen hamile eşini düşündüğünü belirten Harrison, “Bugün ölemem” diyerek uçağın kumandasını ele aldığını ve uçağın düşüşünü engellediğini belirtti. Kontrol kulesindeki görevli Robert Morgan'ın kendisine uçağı nasıl indireceğini detaylı olarak anlattığını kaydeden Harrison, “Nasıl olacağını bilmiyordum ama uçağı indirmek zorundaydım çünkü başka seçenek yoktu” dedi.

Harrison, uçağı indirmeyi nasıl başardığı sorusuna “Tanrının eli uçaktaydı. Başka açıklaması yok” yanıtını verdi.

Havacılık tarihine geçen olayın kahramanı o anları anlattı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Ikarus ~ 3 ay önce
Olayın ATC-Pilot frekans kayıtlarını dinledim. Adam transponder'ın ne olduğunu biliyor, transponder'a squawk kod girebiliyor ve uçuş başı tutabiliyor. Daha önce uçuş tecrübesi yok ama uçuş konusunda bilgisi de sıfır değil. Simülatör tecrübesi olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilotluk meslegi ~ 3 ay önce
Bir pilot olarak hep soyledim. Yaptigimiz is ekstra melekeler gerektiren bir is degil diye. Alin iste kaniti. Kendini hala cok zeki sanan tipler de adami yalan soyledigini iddia ediyor. Aynen devam bravo geniuslar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
x ~ 3 ay önce
kahramadan allah razi olsun, ucagi sag saglim yere indirmek hicte kolay gozukmuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KEHRİBAR ~ 3 ay önce
Bu açıklamaya elbette bizim sosyal demokratlar, laikler itiraz ederler. Ama biz bu açıklamaya katılıyor, Allah'ın o insanlara yardım ettiğine inanıyoruz. Siz istediğiniz kadar kudurun, tepinin....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Votandaş ~ 3 ay önce
Eğitimi vardır bunun yav trollik yapiyo .bine

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tanrı? ~ 3 ay önce
O zaman gerçek tanrı Hristiyanlarınki mı? Bizim uçaklarda hiç allahın eli olmuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Okuyucu ~ 3 ay önce
Yav ne kadar çok seviyorsunuz boş konuşmayı...
Tebrikler ~ 3 ay önce
Pilotların gözü yaşlı. Bazı kişiler çamur atmaya çalışmış. Adamın havacılıkla alakası olmamasına ramen indirmiş uçağı tebrikler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Happy ~ 3 ay önce
:)
Diego Maradona ~ 3 ay önce
Tanri'nin eli 22 Haziran 1986'da, Ingiltere'ye karsi Arjantin'e yardim etmek uzere, Meksika Aztek Stadi'ndaydi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Polat ~ 3 ay önce
Havacılık egitimi Amerika'da ATC lere daha iyi veriliyor, bunun iyi bir ispatı. Havacılık sektöründe olan her kademedeki çalışanın operasyon bilgisinin arttırılması hayatların kurtarılmasında daha çok fayda sağlayabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ATC ~ 3 ay önce
Emin olun ülkemizde de gayet iyi eğitim veriliyor ATC'lere. Anadolu Üni-Hava Trafik Kontrol mezunuyum ve okulumuzda uçuş simülasyonu zorunlu ders. Böylelikle ATC olacak öğrenciler talimatları ile yönetecekleri pilotlarla daha iyi empati yapıyor, IFR ve VFR uçuş deneyimine sahip oluyor.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000