20 Ocak 2018, Cumartesi 16:45:06

Havacılık sektörüne devlet desteği

Havayolu ile yük veya yolcu taşımacılığına yönelik yatırımlar öncelikli yatırım konuları arasına dahil edilirken, İstanbul'da gerçekleştirilecek hava taşıtları ve motorlarının bakım onarımına yönelik yatırımlar da bölgesel teşvik tedbirlerinden yararlandırılacak.
  • Balon sektorune varmı bı tesfık balon sektoru bıtmek uzere olması lazım cunku 10 numara reklam yapıyor turkıyeme
  • En çok thy nin ihtiyacı var bu destege malum özel bi şirket nede olsa çok zorlanıyor.
  • Ayeıca uçuş eğitiminden vergiyi kaldırin. Çocuklarimız avrupalarda amerikalarda helak olmasinlar. Ülkemizde tertemiz okusunlar. Döviz ülkemizde kalsın. Buradaki okullar 70-80 bin euro istiyor. Çocuk konaklama ve yemek dahil 40 bin euroya avrupayı tabiki tercih eder. Buna da bir el atın. Eyyyyyyyyy SHGM.
  • kapatın bütün havayollarını zaten halk'a çok pahalı geliyor uçak biletleri. deve lines kurun süper olur.
  • Anadolu meydanlarında bu teşvik ve desteklerin arttırılmasının sektöre büyük artıları olacağı gibi o bölgelerdeki istihdamıda arttıracaktır.Köi projelerinin cereyan ettiği ve edeceği Havalimanları için devlet için ve yüklenici firmalar için olağanüstü farklılıklar muhakkak sağlanacaktır.Ticari uçuşlar böylelikle büyük ivme katedecektir.Umarım istenilen ile beklenen sonuçlar ilgililer için huzur ve mutluluk sağlar.
  • Henüz meslek yasası bile olmayan bir sektörden bahsediyoruz ,
  • Dis borc dayanmis 500 milyar dolara ne destegi yahu,
  • Arff çok önemli asıl desteğin onlara verilmesi gerek. Sonra havayolu düşünülür

Havayolu ile yük veya yolcu taşımacılığına yönelik yatırımlar öncelikli yatırım konuları arasına dahil edilirken, İstanbul'da gerçekleştirilecek hava taşıtları ve motorlarının bakım onarımına yönelik yatırımların bölgesel teşvik tedbirlerinden yararlandırılması sağlandı.

Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda değişiklik öngören Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Karar ile havacılık sektörü yatırımlarına önemli teşvikler gelirken, bazı tarım ürünleri yatırımlarının bölgesel teşvik uygulamaları kapsamında desteklenmesine yönelik düzenleme yapıldı.

Ekonomi Bakanlığı'ndan alınan bilgiye göre, değişiklikle yatırımcıların lehine bazı önemli düzenlemeler uygulamaya konuldu.

Havacılık sektöründeki büyümenin desteklenmesi ve uluslararası yolcu ve yük taşımacılığında Türk havayolu şirketlerinin rekabet gücünü artırılabilmesi için havayolu ile yük veya yolcu taşımacılığına yönelik yatırımlar öncelikli yatırım konuları arasına dahil edildi.

Uçak trafiği açısından büyük bir öneme sahip İstanbul'un öneminin 3. Havalimanının devreye girmesi ile daha da artacak olması ve uçak trafiğine paralel olarak uçak bakım onarım hizmetlerine olan ihtiyacın da yükselecek olması hususları dikkate alınarak, burada gerçekleştirilecek hava taşıtları ve motorlarının bakım onarımına yönelik yatırımların bölgesel teşvik tedbirlerinden yararlandırılması sağlandı.

Havacılık sektörünün büyüme hızına uyum sağlamak ve sektördeki artan talebi karşılamak amacıyla asgari 5 milyon lira tutarındaki havalimanı ve havalimanı yer hizmetleri yatırımlarının bölgesel desteklerden yararlandırılmasına yönelik düzenleme yapıldı.

Havalimanlarının uzantısı olarak faaliyet göstermek üzere kurulmuş yer hizmetleri şirketlerinin, bu hizmetleri uluslararası seviyede yürütülebilmesini teminen sabit yatırım tutarı 200 milyon lira ve üzeri olan havalimanı yer hizmetleri yatırımları büyük ölçekli yatırım konuları arasına dahil edildi.

Havacılık sektörüne devlet desteği

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Gg ~ 5 yıl önce
Balon sektorune varmı bı tesfık balon sektoru bıtmek uzere olması lazım cunku 10 numara reklam yapıyor turkıyeme

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ~ 5 yıl önce
En çok thy nin ihtiyacı var bu destege malum özel bi şirket nede olsa çok zorlanıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçuş okulları ~ 5 yıl önce
Ayeıca uçuş eğitiminden vergiyi kaldırin. Çocuklarimız avrupalarda amerikalarda helak olmasinlar. Ülkemizde tertemiz okusunlar. Döviz ülkemizde kalsın. Buradaki okullar 70-80 bin euro istiyor. Çocuk konaklama ve yemek dahil 40 bin euroya avrupayı tabiki tercih eder. Buna da bir el atın. Eyyyyyyyyy SHGM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rerer ~ 5 yıl önce
kapatın bütün havayollarını zaten halk'a çok pahalı geliyor uçak biletleri. deve lines kurun süper olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nihayet ~ 5 yıl önce
Anadolu meydanlarında bu teşvik ve desteklerin arttırılmasının sektöre büyük artıları olacağı gibi o bölgelerdeki istihdamıda arttıracaktır.Köi projelerinin cereyan ettiği ve edeceği Havalimanları için devlet için ve yüklenici firmalar için olağanüstü farklılıklar muhakkak sağlanacaktır.Ticari uçuşlar böylelikle büyük ivme katedecektir.Umarım istenilen ile beklenen sonuçlar ilgililer için huzur ve mutluluk sağlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fqw ~ 5 yıl önce
Henüz meslek yasası bile olmayan bir sektörden bahsediyoruz ,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dis borc ~ 5 yıl önce
Dis borc dayanmis 500 milyar dolara ne destegi yahu,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ARFF ~ 5 yıl önce
Arff çok önemli asıl desteğin onlara verilmesi gerek. Sonra havayolu düşünülür

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pgs K/A ~ 5 yıl önce
Arff nedir ? Komik misin ? 40 yilda bir iş düşen kola ne yatırımı ? !

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000