24 Mayıs 2014, Cumartesi 15:38:13

HAVACILIK SEKTÖRÜNDE İSTİHDAM SAYISI ARTACAK

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ticari merkezi Dubai’de havacılık sektörünün sağlayacağı yeni iş sayısının 2020’ye kadar 50 bine ulaşacağı ve ekonomiye 8 milyar dolarlık ek destekte bulunacağı bildirildi.
  • Aynen. Arapla çalışacağıma işsiz kalmayı tercih ederim. Peygamberi unutma diyene de bir sözüm var. Hangi arap ülkesi Soma katliamında Türkiyeye başsağlığı diledi ?
  • Peygamber efendimizde unutma arapti!
  • Arapla çalışacağıma Türkiyede sokakta gazete satarım...

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ticari merkezi Dubai’de havacılık sektörünün sağlayacağı yeni iş sayısının 2020’ye kadar 50 bine ulaşacağı ve ekonomiye 8 milyar dolarlık ek destekte bulunacağı bildirildi. Halen Dubai’de havacılık sektörünün ekonomiye 250 bin iş desteği sağladığı, toplam iş sektörünün yüzde 19’unu ve emirliğin gayri safi milli hasılasının yüzde 28’ini oluşturduğu öğrenildi.

Dubai’de düzenlenen seyahat fuarında konuşan Dubai Havalimanları CEO’su Paul Griffith, 2020 yılına kadar havacılık gelirlerinin 30 milyar dolara ulaşacağını ve 300 bin kişiye iş imkanı vereceğini kaydetti. Emirlik’teki havacılık sektörü geçen yıl yüzde 16 büyüme kaydetti.

Griffith, şehrin ikinci havalimanı Dubai World Central (DWC) - El Maktum Havalimanı’nda ikinci safhadaki hedefin yıllık 200 milyon yolcu olduğunu söyledi.

Halen şehir içinde faaliyet gösteren Dubai Uluslararası Havalimanı’nda kapasite sıkıntısı yaşandığını ve 80 gün devam edecek pist yenileme çalışmaları dolayısıyla bazı seferlerin ikinci havalimanına kaydırıldığını belirten yetkili, yine Dubai hükümetine ait ucuz maliyetli havayolu flydubai’nin de operasyonlarını tamamen ikinci havalimanına taşıyabileceğini kaydetti.

Bunun yanısıra 1 Mayıs’ta başlayan pist çalışmalarının ardından havalimanındaki uçuş operasyonları yüzde 26 azaldı ve DWC’deki 80 olan uçuş sayısı 600’a çıktı.

Yakın zamanda yolcu operasyonlarına başlayan DWC, tamamlandığında beş paralel pist ile dünyanın en büyük havalimanı olacak. (Bugün)

HAVACILIK SEKTÖRÜNDE İSTİHDAM SAYISI ARTACAK

Facebook Yorum

Yorumlar

Arap ~ 9 yıl önce
Aynen. Arapla çalışacağıma işsiz kalmayı tercih ederim. Peygamberi unutma diyene de bir sözüm var. Hangi arap ülkesi Soma katliamında Türkiyeye başsağlığı diledi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bostikci ~ 9 yıl önce
Peygamber efendimizde unutma arapti!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Arapla çalışacağıma Türkiyede sokakta gazete satarım...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000