05 Haziran 2020, Cuma 10:01:22

"Havacılık sektörü 2023'ten önce toparlanamayacak"

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenen havacılık sektörünün 2023'ten önce tamamen toparlanamayacağını bildirdi.
  • TV de aynı konu için değişik yorumlar yapan,farklı kanallarda aynı şey için ısrarla hatalı yönlendiren dr.lar gördük bu süreçte.Tüm dünya pandemi ve entübe kalimeleri ile birlikte cahil dr.ile mücadeleyi de öğrendi.
  • Sıkıntı yok biz görevimizin başındayız zaten devlet memuruyuz bize bişey olmaz devlet memuru falan olmayan ve zamanında tonla para alan hostesler pilotlar filan düşünsün
  • 2023 degilya 2030 filandir o
  • Trafikte olck ucakta uccak kendinize dikkat edin maske takin sosyal mesafeye uyun korona sizi bulmasin. Boyle eve tikil tikil nereye kadar
  • Bol keseden salla bakalim. Ekimde asi bulununca da 2023 lafini geveleyecek misin agzinda acaba
  • Bu haberi seneye bu zamanlarda tekrar gündeme getirdiğinizde göreceksiniz. Havacılık çok sert ve hızlı tepki verir. Daha iyi olacağını tahmin ediyorum.
  • Insanlara bu kadar olumsuz tablo cizmenin manasi nedir? Bu bile insanlarin bilincaltinda seyahat etmeyin, edilmemeli algisi oluşturuyor.
  • Havacılık ve turizm sektöründe uçuşların ve gelirin hızlı bir şekilde eski durumuna dönmesini temenni ederim ama mevcut şartlarda bu çok da kolay gözükmüyor.Dolayısıyla daralma ve küçülme olası gözüküyor konjonktürel duruma bağlı olarak.İşlerin normale dönmesi ve toparlanma hızlı olmayacaktır muhtemelen.Bu konuda yetkili ve otorite olan kurumlar dahi 2023'den önce işler normale dönmesi zor gözüküyor şeklinde açıklamalar yapıyorlar.Bu süreç havayolu şirketleri için biraz sıkıntılı geçebilir.Sektörde şirket birleşmeleri,küçülme ve mali yapısı zayıf olan şirketlerin iflası gibi bazı gelişmeler söz konusu olabilir.Havayolu şirketleri son dönemde azalan yolcu gelirini takviye etmek için kargo taşımacılığını arttırmaya başladılar ama bu tek başına size yeterli geliri sağlayamaz.İnsanların çoğu bir süre keyfi seyahat ve tatil olayından vazgeçip sadece iş ya zorunlu amaçlarla uçak yolculuğu yapacaklar.
  • Toparlandı bile. İkinci gün ve terminaller normal,sorun yok Sorun kafalarda.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenen havacılık sektörünün 2023'ten önce tamamen toparlanamayacağını ve sektörün derin yapısal değişikliklerle karşı karşıya olduğunu bildirdi.

Moody's'ten yapılan açıklamada, hava yolu yolcu talebindeki ciddi durgunluğun 2021'de de devam edeceği belirtildi.

Açıklamada, "Havacılık sektörü 2023'ten önce tamamen toparlanamayacak ve derin yapısal değişikliklerle karşı karşıya kalacak." ifadesi yer aldı.

Kuruluşun açıklamasında, sağlıkla ilgili endişeler, kurumsal seyahat politikalarındaki değişiklikler, uluslararası seyahatteki olası kısıtlamalar ve daha düşük gayrisafi yurt içi hasıla ile yükselen işsizlik nedeniyle azalan harcamalar nedeniyle yolcu talebinin 2022'ye kadar sınırlı olacağı aktarıldı.

Havacılık sektöründeki talebin 2023 yılında 2019'daki seviyelerine yaklaşabileceğinin belirtildiği açıklamada, Kovid-19 salgınına ilişkin belirsizliğin öngörü yapmayı zorlaştırdığı aktarıldı.

Açıklamada, birçok hava yolu şirketinin borç yükü pahasına likiditelerini artırdığına işaret edilerek, daha güçlü ve devlet destekli hava yolu şirketlerinin mart ayından bu yana likiditelerini önemli ölçüde artırdığı kaydedildi.

Çoğu hava yolu şirketinin 2023'e kadar önemli ölçüde borçlanacağının vurgulandığı açıklamada, kuruluşun 25 Mayıs'tan bu yana 13 hava yolu şirketinin kredi notunu düşürdüğü ve 6 hava yolu şirketinin ise notunun teyit edildiği hatırlatıldı.

Açıklamada, havacılık endüstrisinin önemli yapısal değişikliklere uğrayacağı, ticari havacılık imalatı ve tedariği, havaalanı, seyahat ve hava yolu hizmetleri gibi ilgili sektörlerde de etkilerin hissedileceği bilgisine yer verildi.

"Havacılık sektörü 2023'ten önce toparlanamayacak"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

kafasız prof ~ 1 ay önce
TV de aynı konu için değişik yorumlar yapan,farklı kanallarda aynı şey için ısrarla hatalı yönlendiren dr.lar gördük bu süreçte.Tüm dünya pandemi ve entübe kalimeleri ile birlikte cahil dr.ile mücadeleyi de öğrendi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arff ~ 1 ay önce
Sıkıntı yok biz görevimizin başındayız zaten devlet memuruyuz bize bişey olmaz devlet memuru falan olmayan ve zamanında tonla para alan hostesler pilotlar filan düşünsün

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yokyok ~ 1 ay önce
2023 degilya 2030 filandir o

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oyle boyle ~ 1 ay önce
Trafikte olck ucakta uccak kendinize dikkat edin maske takin sosyal mesafeye uyun korona sizi bulmasin. Boyle eve tikil tikil nereye kadar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eyyy moody ~ 1 ay önce
Bol keseden salla bakalim. Ekimde asi bulununca da 2023 lafini geveleyecek misin agzinda acaba

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komik bir tahmin ~ 1 ay önce
Bu haberi seneye bu zamanlarda tekrar gündeme getirdiğinizde göreceksiniz. Havacılık çok sert ve hızlı tepki verir. Daha iyi olacağını tahmin ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Elif can ~ 1 ay önce
Insanlara bu kadar olumsuz tablo cizmenin manasi nedir? Bu bile insanlarin bilincaltinda seyahat etmeyin, edilmemeli algisi oluşturuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Etmesinler ~ 1 ay önce
Tabii kimi kandiriyorsunuz
Haklısın ~ 1 ay önce
Hastaliktan kirilsinlar degilmi
İlginç ~ 1 ay önce
Neye dayanarak bu söyleniyor aksine tam tersi yasaklar kalktığında çok yoğunluk olur.hizli toparlanır
Cengiz ~ 1 ay önce
Havacılık ve turizm sektöründe uçuşların ve gelirin hızlı bir şekilde eski durumuna dönmesini temenni ederim ama mevcut şartlarda bu çok da kolay gözükmüyor.Dolayısıyla daralma ve küçülme olası gözüküyor konjonktürel duruma bağlı olarak.İşlerin normale dönmesi ve toparlanma hızlı olmayacaktır muhtemelen.Bu konuda yetkili ve otorite olan kurumlar dahi 2023'den önce işler normale dönmesi zor gözüküyor şeklinde açıklamalar yapıyorlar.Bu süreç havayolu şirketleri için biraz sıkıntılı geçebilir.Sektörde şirket birleşmeleri,küçülme ve mali yapısı zayıf olan şirketlerin iflası gibi bazı gelişmeler söz konusu olabilir.Havayolu şirketleri son dönemde azalan yolcu gelirini takviye etmek için kargo taşımacılığını arttırmaya başladılar ama bu tek başına size yeterli geliri sağlayamaz.İnsanların çoğu bir süre keyfi seyahat ve tatil olayından vazgeçip sadece iş ya zorunlu amaçlarla uçak yolculuğu yapacaklar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayır'cı kafalar ~ 1 ay önce
Toparlandı bile. İkinci gün ve terminaller normal,sorun yok Sorun kafalarda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dogru soze ~ 1 ay önce
Gerçekten çok dogru bir tespit. İnsanlari kafalarinda krizi bitirmeye calistikca bu tarz haberler kafalari karismaktan baska bir ise yaramiyor.
ölü doğanlar ~ 1 ay önce
Çok doğru. Ülkenin ileri gitmesini değil geri gitmesini isteyen bir kesim var malesef. Ama halk bunu biliyor ve görüyor,dolayısıyla yetki vermiyor. Yarınlarımız bugünden güzel olsun :)
Senin kafan mi ~ 1 ay önce
Güzel Yunanistan'da iki gün önce Covidli yolcu yakalandi
Sorun kafalardaya ~ 1 ay önce
Evet haklısınız sorun kafalarda. Yıllarını tıp alanında eğitime vermiş ve bu alanda kendini dünyaya kanıtlamış insan çıkıyor ben uçmam diyor, siz hala sanki pandemi yokmuş gibi insanların davranmasını umuyorsunuz. Uçanlar ancak zorunluluktan veya “bana bir şey olmaz” zihniyetliden başkası olamaz. Şu gerçeği görmeniz için illa entube mi olmanız gerekiyor.
Haziran sonu konuşalım ~ 1 ay önce
Önemli olan dünuada konuşulan 2. dalga bile gelmeden, Allah korusun bir ara dalgaya marız kalmak hatta onu bizzat yaratmak! Tedbirli olmak... Rehavet zamanı değil.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000