06 Temmuz 2013, Cumartesi 08:30:25

HAVACILIK FESTİVALİ NEFESLERİ KESTİ

‘Mysia Uluslararası Havacılık Festivali’ kapsamında gösteri uçuşu yapan uçaklar, Balıkesir’in Edremit Körfezi’nde tatil yapan yerli ve yabancı turistleri büyüledi.
  • alı ısmet agabey edremıtlerın gururu oldu

Edremit ilçesine bağlı Akçay tatil beldesinde bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Mysia Uluslararası Havacılık Festivali’nde yerli ve yabancı akrobasi pilotları nefes kesen gösteriler gerçekleştirdi. Dünyaca ünlü Türk sivil akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk'ün gösterisiyle başlayan festival, İngiltere'den gelen ‘Swip Team’ adlı 2 uçaklık akrobasi timinin dumanlı gösterileriyle devam etti. Festivalde, ‘Gyrocopter’ ve ‘Microlight’ gösterileriyle birlikte, insansız küçük helikopterlerin gösterileri de büyük beğeni topladı. Küçük bir helikopter, gösterisi esnasında izleyenlere sürpriz yaparak alt kısmında Türk bayrağı açtı.

22 ülkede akrobasi gösterileri gerçekleştiren Türk sivil akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk'ün ‘Mor Menekşe’ isimli uçağıyla yaptığı gösteri, izleyenlerin yüreklerini hoplattı. Öztürk, uçağından çıkarttığı duman ile gök yüzünde kalp çizdi ve metrelerce yüksekliğe çıktıktan sonra uçağını izleyicilerin üzerinden alçak irtifa geçişi yaparak yüzlerce tatilciyi heyecanlandırdı.

Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Edremit Kaymakamı Osman Tunç, Havran Kaymakamı Yasin Öztürk, Edremit Belediye Başkan Vekili Fatih Çağlar, Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu, Havran Belediye Başkanı Hasan Lofçalıoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Hasan Özel, siyasi parti başkanları, dernek, oda ve sivil toplum kuruluşları başkan ve yetkililerinin de izlediği gösteriler, gece saatlerine kadar sürdü.

Kısa bir konuşma yapan Vali Ahmet Turhan, festivalin her geçen yıl daha da renklendiğini ve uluslararası düzeye ulaştığını söyledi.

Havanın kararmasıyla birlikte, dünyanın en ünlü gece akrobasi gruplarından olan ‘Swip Tea’ ekibi, Balıkesir Kocaseyit Havalimanı’ndan havalanarak ilk önce dumanlı gösterisini gerçekleştirdi. Ekip, daha sonra yeniden denizin üzerinden gökyüzünde göründü ve led lambalar ile ışıklandırdıkları uçaklarıyla meşalelerden kıvılcımlar saçarak unutulmaz bir gösteri sundu. Gösterileri Akçay Kordon Park’tan izleyen binlerce tatilci, fotoğraf makineleri ve cep telefonlarıyla gösterileri ölümsüzleştirdi.

Akçay'da 3 gün sürecek olan festivale çok sayıda sponsor maddi destek sağlıyor.HAVACILIK FESTİVALİ NEFESLERİ KESTİ

Facebook Yorum

Yorumlar

apron der ~ 9 yıl önce
alı ısmet agabey edremıtlerın gururu oldu

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000