05 Şubat 2019, Salı 08:02:52

Havacılığın ralli organizasyonu 6 yıl sonra geri dönüyor

Pilot olma hayali kuran yaratıcı ve cesur uçuş tutkunlarının birbirinden eğlenceli şovlarına sahne olan Red Bull Uçuş Günü, 6 yıl aradan sonra İstanbul'a dönüyor.
  • 15-16 Haziran'da Kremlinskaya Kazan'da,Kazanka nehri üzerinde Red Bull Air Race daha bi güzel olacaktır.Volga'da Bahar bi başka güzeldir :)
  • Haber detayında Flugtag var ama fotoğraf Air Race.

Red Bull'un açıklamasına göre, havacılık tarihinin en eğlenceli etkinliklerinden olan Red Bull Uçuş Günü, 6 yıl aradan sonra 30 Haziran'da İstanbul'da düzenlenecek.

Dörder kişilik takımların kendi tasarladıkları el yapımı uçuş araçlarıyla 6 metre yüksekliğinde bir rampadan suya atladığı etkinlik, yüz binlerce uçuş meraklısını Caddebostan'da buluşturacak.

Uçuş gününde jüri, yarışmacıları sadece uçuş mesafesiyle değil aynı zamanda yaratıcılık ve uçuş öncesinde gerçekleştirilecek performanslarına göre değerlendirecek. Uçma hayali kuran herkesin katılabileceği etkinlikte, insan gücüyle çalışan uçuş aracı tasarlayacak kadar yaratıcı ve yüz binlerin önünde şov yaparak uçmaya çalışacak kadar cesur pilotlar takımlarını kurup unutulmaz bir uçuş deneyimi yaşayabilecek.

Yarışmacı olarak Türkiye'nin dört bir yanından rekor sayıda başvurunun beklendiği etkinliğe katılmak isteyen takımlar, 1 Nisan'a kadar Redbull'un internet sitesinden Uçuş Günü etkinlik sayfasından başvuru yapılabilecek.

İlk olarak 1992'de Viyana'da düzenlenen Red Bull Uçuş Günü, gördüğü büyük ilginden sonra tüm dünyaya yayıldı. En uzun mesafe rekoru 78,6 metre mesafe ile California'da yapılan etkinlikte "The Chicken Whisperers" takımının olmuştu. Türkiye'ye ilk kez 2008'de "Flugtag" adıyla gelen Red Bull Uçuş Günü, İstanbul'da en son 2013'te gerçekleştirildi. Caddebostan'da 140 bini aşkın kişinin takip ettiği etkinlikte "Angara Börds" takımı 30 metreyle Türkiye rekoru kırmıştı.

Havacılığın ralli organizasyonu 6 yıl sonra geri dönüyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Tatarstan ~ 2 yıl önce
15-16 Haziran'da Kremlinskaya Kazan'da,Kazanka nehri üzerinde Red Bull Air Race daha bi güzel olacaktır.Volga'da Bahar bi başka güzeldir :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neden böylesiniz? ~ 2 yıl önce
Haber detayında Flugtag var ama fotoğraf Air Race.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000