04 Ağustos 2009, Salı 17:43:25

Havaalanına yeni terminal geliyor

Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de uluslararası havaalanına 27 milyon Euro değerinde yeni bir terminalin yapılacağı bildirildi. Terminalin yapımını Fransız şirketinin aldığı belirtildi...
  • sonradan görme görgüzüz .......... neyse

Duşanbe'de bu yılın ilk altı ayında uluslararası havaalanında yapılan faaliyetler değerlendirildi. Basın mensupları karşısına çıkan Duşanbe Uluslararası Havaalanı Genel Müdürü Rustam Halikov, havaalanın üçü yerel olmak üzere toplam 18 havayolu şirketine hizmet verdiğini kaydetti.

Halikov, bu yılın ilk altı ayında havaalanında 224 bin 119 yolcunun yurtdışına gittiğini ve 193 bin 556 yolcunun da ülkesine giriş yaptığını kaydetti. Söz konusu dönemde yolcu trafiğinde hem gelişme hem de düşüş yaşandığı belirtildi. Yolcu trafiğindeki düşüşün de ekonomik krizden dolayı gerçekleştiği kaydedildi. Bu yılın ilk altı ayında havaalanın toplam kârının 47 milyon Somoni (10.8 milyon dolar) olduğu ifade edildi.

YENİ TERMİNAL KURULACAK

Ağustos ayında Duşanbe'deki uluslararası havaalanında yeni terminalin inşaatına başlanacak. 17 Ağustos tarihinde terminalin yapımına üslenecek Fransız şirketi Duşanbe'ye gelecek.

Tacikistan ile Fransa arasında yeni terminalin yapımına ilişkin anlaşma imzalandı. Terminalin toplam maliyeti 27 milyon Euro. Bunun 20 milyonunu Fransız tarafı, geriye kalan 7 milyon Euro'sunu ise Tacik tarafı karşılayacak. Terminalin 9 Eylül 2011 tarihinde Tacikistan'ın bağımsızlığının 20. yıldönümünde hizmete açılması öngörülüyor.

 

Havaalanına yeni terminal geliyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
sonradan görme görgüzüz .......... neyse

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000