21 Ocak 2009, Çarşamba 14:46:47

Havaalanına çakı ile girdi, çok ilginç bir ceza aldı!

Kayseri Erkilet Havaalanı'nda çakı ile yakalanan İsmail Yavuz'a, Nevşehir Sulh Ceza Mahkemesi, bir ay kitap okuma cezası verdi.
  • Ders olsun diyen ibneler. Sizin ben zürüyetinizi sikim
  • Airport rumuzlu arkadaş siz havaalanında çalışmadığınız için(güvenlik olarak)bilemessiniz ama biz insanların havaalanına çakı getirdikleri için bu işlerle uğraşıyoruz bize ve yolculara zaman kaybı oluşturuyor.Ben o yorumumu çakı getirenlere örnek teşkil etsin diye yazmıştım kimsenin mahkemelerde ugraşmasını istemem.Havaalanlarında sivil havacılık kuralları geçerlidir.
  • Özel statüsü var ders olsun olur mu hiç? Adam bir suç işlememiş, herhangi bir itirazda bulunmamış.
  • Çok saçma, vatandaş çakı ile gelmiş. x-ray cihazında tespiti yapıldı ve el konuldu. bukadar basit. itiraz etmiş olsa, karşı koymuş olsa iyi hoş derim. yasak bir cizim olsa, onada ok...
  • havalanına bıçakla gelenlere ders olsun bundan sonra bıçakla havalanına gelmezler burası havaalanı özel statüsü var

Nevşehir'in merkez ilçeye bağlı Sulusaray beldesinde yaşayan İsmail Yavuz (62), 2005 yılında Almanya'dan uçakla gelen 2 torununu karşılamak üzere yanında bir arkadaşı ile birlikte Kayseri Erkilet Havaalanı'na gitti. Havaalanının X-Ray cihazı İsmail Yavuz'un üzerinde bulunan bıçaktan dolayı ikaz verince güvenlik görevlileri üst araması yaptı ve çakı bıçağı bulundu.

Bu gelişmenin hemen ardından İsmail Yavuz, Kayseri Şeker Karakolu'na götürüldü. Burada ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Yavuz, Almanya'dan gelen torunları ile birlikte Nevşehir'in Sulusaray beldesine geldi. Bir süre sonra posta vasıtasıyla Nevşehir Sulh Ceza Mahkemesi'nde "üzerinde bıçak bulundurmak" suçu nedeniyle dava açıldığını öğrenen Yavuz yaklaşık 4 yıl süren dava sonrasında mahkeme tarafından "denetimli serbestlik" kapsamında kitap okuma cezasına çarptırıldı.

32 yıl Almanya'da yaşadıktan sonra memleketine yerleştiğini ifade eden İsmail Yavuz (62), "Almanya'da da bu bıçağı üzerimde taşıyordum. Buraya gelince de taşımaya devam ettim. Yasak olduğunu bilmiyordum. Hayatımda ilk defa karakola ve mahkemeye gittim. Kimsenin malını çalmadım, namussuzluk yapmadım. Çakı bıçağı ile olumsuz bir olaya karışmadım. Kayseri'de beni sorgulayan komiser 'bir şey olmaz amca, gidebilirsin' dedi. Ardından dava açıldığına dair kağıt geldi. Yaklaşık 4 yıl dava sürdü. Sonrasında 1 ay kitap okuma cezasına çarptırıldım. Bana insanlarla iyi ilişkiler kurma, fakir, fukara gibi konuları içeren bir kitap verdiler. Okudum, özetini Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü'ne verdim." dedi.

Ceza alması nedeniyle beldede zor günler geçirdiğini söyleyen İsmail Yavuz "Mümkün mertebe kimseye karşılaştığım bu durumu anlatmamaya çalıştım. Ancak yine de bir kısım insanlar duymuş. Bana suçluymuşum gibi davranıyorlar. Aile huzurum kalmadı. Kalp hastasıyım. Sinirden kriz geçireceğim diye korkuyorum. İyice asabi oldum. Allah böyle cezayı düşmanıma bile vermesin" şeklinde konuştu.

Havaalanına çakı ile girdi, çok ilginç bir ceza aldı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Sikisüren ~ 6 yıl önce
Ders olsun diyen ibneler. Sizin ben zürüyetinizi sikim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ozyumu ~ 13 yıl önce
Airport rumuzlu arkadaş siz havaalanında çalışmadığınız için(güvenlik olarak)bilemessiniz ama biz insanların havaalanına çakı getirdikleri için bu işlerle uğraşıyoruz bize ve yolculara zaman kaybı oluşturuyor.Ben o yorumumu çakı getirenlere örnek teşkil etsin diye yazmıştım kimsenin mahkemelerde ugraşmasını istemem.Havaalanlarında sivil havacılık kuralları geçerlidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airport ~ 13 yıl önce
Özel statüsü var ders olsun olur mu hiç? Adam bir suç işlememiş, herhangi bir itirazda bulunmamış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cenap ~ 13 yıl önce
Çok saçma, vatandaş çakı ile gelmiş. x-ray cihazında tespiti yapıldı ve el konuldu. bukadar basit. itiraz etmiş olsa, karşı koymuş olsa iyi hoş derim. yasak bir cizim olsa, onada ok...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ozyumu ~ 13 yıl önce
havalanına bıçakla gelenlere ders olsun bundan sonra bıçakla havalanına gelmezler burası havaalanı özel statüsü var

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000