02 Ocak 2013, Çarşamba 08:14:59

HAVAALANI OLMAZSA OLMAZ!

Rize Sanayici ve İş Adamları Derneği (RİSİAD) Başkanı Mustafa Külünkoğlu, kentin yatırım çekebilmesi için Organize Sanayi Bölgesi (OSB), havaalanı, alışveriş merkezi (AVM), hızlı tren gibi önemli projelere ihtiyaç duyduğunu söyledi...
  • Yahu az bi parça gerçekçi olun. Rize Trabzon arası 50 dk özel araçla. Ayder yaylasından Trabzon'a gitmek istediğinizdeyse ki Ayder yaylasının turizm potansiyelini tahmin edersiniz, Ayder yol ayrımının üst kısmında kalan alan üzerinde incelemeler yapılmıştı. Bunu ilk gündeme bugünkü Çaykur genel müdürü İmdat Sütlüoğlu dile getirdi ve inceleme yaptırıldı. Yolculuk edeceğim zaman Batum üzerinden yapıyorum. Kaldı ki Fındıklı, Arhavi, Borçka ve yakın ilçeler de düşünülmelidir. Ben de siyasi oluşumların karşısındayım; ama sırf Hamdi Topçu Rizeli diye, THY'yi sevmiyorsunuz yapılan bu yorumlar ayıptır! İnceleme yapılıp, uygun yer bakılıp, turizm ve iş potansiyeli değerlendirilip karar verilsin. Böyle düşmanlıkla yanaşmayalım bu olaya.
  • rıze de hv lımanı yapımı ıcın uygun bır alan yokkı...kaldıkı bolgenın ıhtıyacı trabzon hv lım tarafından zaten karsılanmakta.. trb rıze arasıdakı mesafenın 45 50 dk oldugunu duşundugumuzde , burda uygun arazı bulunsa dahı buraya yapılacak yatırım karlı bır yatırım olmayacaktır..plansız acılan hv lımanları gıbı yolcu bulamayıp şımdı oldugu gıbı sonradan oralara hareketlılık getırebılmek ıcn teşvık paketlerının hazırlanması da , yapılması ıstenen hava lımanına care olmuyacaktır. yorenın canlanması acısından hava alanı ınşa ederek oralara yerlı yabancı turıst cekmek ıstenıyorsa , yorenın tabıı guzelıgı goz onune alındıgında , gelmeyı duşunen ınsanlar yeşıl ın her tonunun bulundugu guzellıklerı ıclerıne sındırerek gelmek ısteyeceklerınden kara yolu ıle geleceklerdır. rıze ye mutlaka ucak getırmekse amac, trabzona kadar uzanan bır denız ucagının rıze ve artvın ıllerımız ıcın duşunulmesı gerekn en uygun secenek olmalıdır.
  • hava alani gereksiz ama hizli tren gereklidir sadece rize degil arvin den samsuna kadar
  • bıktırdı şu tatavalarda. yatırım için havaalanı gerekliymiş. ne yatırımmış anlamadım gitti. rizenin taşı toprağı altında sanki yatırımcı kara yoluyla gelmeye üşeniyo. boş laflar. herkes rant peşinde. içimiz çürümüş bizim!
  • bırakın Allah aşkına, rizeden trabzona halk otobüsü kalkıyor 40 dkk lık yol mesafesi var. rize havalimanını kaldıramaz, gelen zaten trabzondan uçuyor. istanbulda çoğu insanın havalimanına gidemediği sürede siz trabzon havalimanına ulaşıyorsunuz. şuanki durum ve rizenin nüfusu için havalimanı gereksiz.

Külünkoğlu, Rize'yi kalkındırmanın en önemli yollarından birisinin havaalanı yapılması olduğunu ifade ederek, şöyle dedi:

"En modern ve hızlı ulaşım aracı olan hava yolu taşımacılığı ülkemizin en doğu illerinden biri olan Rize için artık şart olmuştur. Çünkü ilimiz ve bölgenin coğrafi güzelliği insanları her geçen gün daha fazla kendine çekmektedir. Artık dünyanın tanıdığı Ayder ve Anzer yaylalarımız vardır. Bunların yanında güzellikleri ile insanları büyüleyen diğer yaylalarımız bulunmakta. Bu yaylalarımız artık deniz turizminden insanları yayla turizmine çektiği an önemli merkezler olmuştur. Ayrıca kış döneminde kayak turizminin yapılacağı yerler olacaktır. Bunları artırabiliriz. Fırtına ve İyidere üzerinde rafting. Ayder ve İkizdere de heliski, kampçılık, dağcılık, jeep safari bunlardan birkaçıdır. İşte bu güzellikleri görebilmek için insanları bölgeye en kısa sürede getirmemiz gerekmektedir. Bu da en hızlı ulaşım aracı olan havayolu ile olmaktadır" dedi.

HAVAALANI OLMAZSA OLMAZ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Ovonk ~ 9 yıl önce
Yahu az bi parça gerçekçi olun. Rize Trabzon arası 50 dk özel araçla. Ayder yaylasından Trabzon'a gitmek istediğinizdeyse ki Ayder yaylasının turizm potansiyelini tahmin edersiniz, Ayder yol ayrımının üst kısmında kalan alan üzerinde incelemeler yapılmıştı. Bunu ilk gündeme bugünkü Çaykur genel müdürü İmdat Sütlüoğlu dile getirdi ve inceleme yaptırıldı. Yolculuk edeceğim zaman Batum üzerinden yapıyorum. Kaldı ki Fındıklı, Arhavi, Borçka ve yakın ilçeler de düşünülmelidir. Ben de siyasi oluşumların karşısındayım; ama sırf Hamdi Topçu Rizeli diye, THY'yi sevmiyorsunuz yapılan bu yorumlar ayıptır! İnceleme yapılıp, uygun yer bakılıp, turizm ve iş potansiyeli değerlendirilip karar verilsin. Böyle düşmanlıkla yanaşmayalım bu olaya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
erdınc durmazer ~ 9 yıl önce
rıze de hv lımanı yapımı ıcın uygun bır alan yokkı...kaldıkı bolgenın ıhtıyacı trabzon hv lım tarafından zaten karsılanmakta.. trb rıze arasıdakı mesafenın 45 50 dk oldugunu duşundugumuzde , burda uygun arazı bulunsa dahı buraya yapılacak yatırım karlı bır yatırım olmayacaktır..plansız acılan hv lımanları gıbı yolcu bulamayıp şımdı oldugu gıbı sonradan oralara hareketlılık getırebılmek ıcn teşvık paketlerının hazırlanması da , yapılması ıstenen hava lımanına care olmuyacaktır. yorenın canlanması acısından hava alanı ınşa ederek oralara yerlı yabancı turıst cekmek ıstenıyorsa , yorenın tabıı guzelıgı goz onune alındıgında , gelmeyı duşunen ınsanlar yeşıl ın her tonunun bulundugu guzellıklerı ıclerıne sındırerek gelmek ısteyeceklerınden kara yolu ıle geleceklerdır. rıze ye mutlaka ucak getırmekse amac, trabzona kadar uzanan bır denız ucagının rıze ve artvın ıllerımız ıcın duşunulmesı gerekn en uygun secenek olmalıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
u ~ 9 yıl önce
hava alani gereksiz ama hizli tren gereklidir sadece rize degil arvin den samsuna kadar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
a ~ 9 yıl önce
rizeye demir yolu yapmak neredeyse imkansız! hele hızlı trenin adını dahi ağzımıza almayalım derim :)
A380 ~ 9 yıl önce
bıktırdı şu tatavalarda. yatırım için havaalanı gerekliymiş. ne yatırımmış anlamadım gitti. rizenin taşı toprağı altında sanki yatırımcı kara yoluyla gelmeye üşeniyo. boş laflar. herkes rant peşinde. içimiz çürümüş bizim!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
isim/rumuz ~ 9 yıl önce
bırakın Allah aşkına, rizeden trabzona halk otobüsü kalkıyor 40 dkk lık yol mesafesi var. rize havalimanını kaldıramaz, gelen zaten trabzondan uçuyor. istanbulda çoğu insanın havalimanına gidemediği sürede siz trabzon havalimanına ulaşıyorsunuz. şuanki durum ve rizenin nüfusu için havalimanı gereksiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000