14 Şubat 2011, Pazartesi 08:48:03

HAVAALANI BİR ANDA CEHENNEME DÖNMÜŞ

Rus haber portalı Life.ru, 24 Ocak'ta Moskova'nın Domodedovo Havalimanı'nda meydana gelen terör saldırısının patlama anı görüntüsünü yayınladı.
Havalimanındaki Sberbank'ın bankamatik kamerasına yansıyan görüntüde patlama anı, insanların etrafa dağılması, demir parçaların ve toz bulutunun alanı kaplaması yer alıyor. Dehşet veren görüntülerde yaralıları kurtarmak için etrafa koşuşturan insanlar, olay yerinden yakınlarını kurtarmaya çalışanların şok anları yansıyor.

Life.ru'ya göre, istihbarat güçleri bu görüntü sayesinde olayı çözebildi. Haber portalına konuşan Rus resmi istihbarat servisi FSB yetkilisi, "Patlama anında orada bulunan tüm bankamatikler bozuldu. Sberbank hariç. Sberbank bankamtik kamerası tüm olayı kayda alabildi." dedi.
Life.ru'ya göre, Sberbank uzun yıllardır Alman Wincor Nixdorf firmasıyla işbirliği yapıyor. Ve muhtemelen de kaliteli kamera da Almanlara ait. Olayla ilgili Sberbank yorum yapmayı reddetti.

Sberbank bankamatik kamerası, Rus istihbaratının terör saldırısını çözebilmek açısından işine yaramış. Görüntü sayesinde Rus güvenlik güçleri patlamayla ilgili bazı detay bilgiler elde etmiş. Rus istihbaratı, ayrıca bazı tanıklara da ulaşabilmiş.

Moskova'nın en büyük havalimanı Domodedovo'ya gerçekleştirilen saldırıda 36 kişi yaşamını yitirirken, 180 kişi de yaralanmıştı.
Rusya Soruşturma Komisyonu saldırıyı İnguşetya Cumhuriyeti'nden Magomed Yevloyev'in (20) gerçekleştirdiğini belirlerken, erkek kardeşi Ahmed Yevloyev (23) ve kız kardeşi Fatma Yevloyeva'la (16) birlikte toplam 4 kişiyi gözaltına aldı.

'Kavkaz Center' adlı bir internet portalında yayımlanan bir videoda kendini sözde Kafkas Emiri olarak ilan eden ayrılıkçı lider Doku Umarov, Domodedovo terör eylemini üstlenmiş ve yeni saldırılarla Moskova'yı tehdit etmişti.

İŞTE PATLAMA ANI
HAVAALANI BİR ANDA CEHENNEME DÖNMÜŞ

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000