06 Haziran 2015, Cumartesi 08:45:41

Hava taksiye ilgi arttı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün (SHGM) verdiği son izinlerle, Türkiye’de ticari hava taşımacılığı yapan ruhsatlandırılmış hava taksisi sayısı 49’a çıktı.
  • hocam merhaba kelimesi arapça şimdi sen burda arap propogandası yapmaya çalışıyorsun. büyük ortadoğu projesine ışık tuttuğunu düşünüyorum :)
  • Bu haberden hava taksiye ilginin azaldığını anlıyoruz,
  • Ülkemizde en fazla akepenin bakanları tarafından kullanılır patronların birinci hedefi uçaklarını bakanlara peşkeş çekerek istedikleri ihaleyi istedikleri fiyata alırlar. Ülkemizde hava taxinin öncelik hedefi budur. Muhalefetde parasıyla kiralar.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün (SHGM) verdiği son izinlerle, Türkiye’de ticari hava taşımacılığı yapan ruhsatlandırılmış hava taksisi sayısı 49’a çıktı.

Son dönemlerde ilgi görmeye başlayan hava taksilerine, yurtdışından misafir kabul eden işadamlarıyla, seçim çalışmasına giden siyasiler de ilgi gösteriyor.

Kabotaja takılıyor

Sektör yetkililerinden edinilen bilgiye göre, hava taksisine en çok işadamları ilgi gösteriyor. Yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarında havalimanı trafiğine takılmak istemeyen işadamları, alanda bekleyen özel uçağa binerek rötar gibi aksiliklerden etkilenmiyor. Milliyet'te yer alan habere göre; İşadamlarının taksi uçağı kullandıkları alanlardan birisi de yabancı misafirlerin yurtdışından Türkiye’ye getirilmesi. Yurtdışından ihale ya da ortaklık gibi önemli bir görüşmeye yabancı misafirini çağıran işadamı, onu yaşadığı ülkeden aldırıp Türkiye’ye getirebiliyor. Ancak bunun için şirketlerin de yurtdışında akredite olması gerekiyor. Kabotaj kurallarına göre Türk hava taksileri yabancı ülkenin iki kenti arasında ise uçamıyor.

SANATÇILAR KULLANMAYA BAŞLADI

Hava taksisinin diğer iki önemli müşterisi sanatçılar ve politikacılar. Sanatçıların diğer ülkelere nazaran Türkiye’de az da olsa hava taksisi kulladığı belirtiliyor. Siyasetçiler ise son dönemlerdeki seçim çalışmaları başta olmak üzere, yurtışı ve yurtdışı gezi ve miting gibi etkinlikler için hava taksilerini tercih edebiliyor.

Hava taksiye ilgi arttı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

iPhone Uygulaması ~ 6 yıl önce
hocam merhaba kelimesi arapça şimdi sen burda arap propogandası yapmaya çalışıyorsun. büyük ortadoğu projesine ışık tuttuğunu düşünüyorum :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ali ~ 6 yıl önce
Bu haberden hava taksiye ilginin azaldığını anlıyoruz,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 6 yıl önce
Ülkemizde en fazla akepenin bakanları tarafından kullanılır patronların birinci hedefi uçaklarını bakanlara peşkeş çekerek istedikleri ihaleyi istedikleri fiyata alırlar. Ülkemizde hava taxinin öncelik hedefi budur. Muhalefetde parasıyla kiralar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
millet geliyor ~ 6 yıl önce
Nerden biliyorsun parasiyla kiraladigini AKP kadar tas düssün kafana hemen camur atin bosver gerisini
siyaset ~ 6 yıl önce
''merhaba'' desem siyasete bağlayacaksınız el insaf!!!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000