25 Eylül 2023, Pazartesi 11:13:53

Hava kargonun yükünü İstanbul Havalimanı çekiyor

Türkiye’de bu yılın ocak-ağustos aylarında uluslararası hava kargo taşımacılığının yüzde 96,2’si İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleşti.
  • Turan hava kargonun önündeki en büyük engeldir, sadece günü kurtamalalık PR yapıyor, başka bi halt yok, bide kendine yakınların önünü açıyor
  • erzurum havalimanindan mi yapilacakti? direkt yurt disi seferlerinin en cok oldugu istanbul yeni havalimanindan mi? bir de yuzde doksanlar diye istatistik verilmis. basari gibi lanse etmeyin zaten dogal olarak olan bir seyi yahu. tam algi operasyonu. bravo.
  • Ucuz iş gücü,sömürü,baskı düzeni varken çeker tabii...
  • Turkiyenin yukunu Istanbul cekiyor bu habere Sasirmadim.

Türkiye’de bu yılın ocak-ağustos aylarında uluslararası hava kargo taşımacılığının yüzde 96,2’si İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleşti. Köklü uluslararası tecrübesiyle hava yolu çözümleri de sunan Good Logistics’in Türkiye Genel Müdürü Levent Aydinç, hava kargo taşımacılığında bu yıl Güney Amerika ve Uzak Doğu ülkelerine özel önem verdiklerini belirtti.

DHMİ’nin kesin olmayan istatistiklerine göre, Türkiye’de ocak-ağustos döneminde dış hatlarda hava kargo ile ithalat-ihracat yük taşımacılığının yüzde 96,2’si İstanbul Havalimanı’ndan yapıldı. Bu dönemde İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde kargo trafiği 863 bin 179 ton olarak gerçekleşti.

Uzun yıllara dayanan deniz yolu taşımacılığının yanında IATA sertifikasıyla hava kargo çözümleri de sunan Good Logistics’in Türkiye Genel Müdürü Levent Aydinç, Türkiye’deki hava yolu taşımalarının ihracat ağırlıklı olduğunu fakat bu yıl ithalat yüklerinin oranını da artırmaya odaklandıklarını belirtti.

“Güney Amerika ve Uzak Doğu’ya odaklanıyoruz”

Geçen yıl yoğunlaştıkları hatlarda beklentilerinin üstünde artışlar yakaladıklarını aktaran Aydinç, hava kargo operasyonlarında bu sene Güney Amerika ve Uzak Doğu taşımalarına odaklandıklarını, bu yıl ocak-ağustos döneminde sektör ortalamasının üzerinde bir büyüme rakamına ulaştıklarını dile getirdi.

Hava yolu taşımacılığında oldukça deneyimli bir ekiple hizmet verdiklerini ifade eden Aydinç, Good Logistics’in yaygın küresel altyapısının ise güçlerine güç kattığını belirtti.

“Kapı teslim yüklerde hızlı ve güvenli hizmet sağlıyoruz”

Otomotiv yedek parça ve ambalaj ürünleri başta olmak üzere birçok sektöre hizmet verdiklerini anlatan Aydinç, müşteri odaklı bir hizmet sunduklarını ve müşteri memnuniyetini esas aldıklarını vurguladı. Tüm ülkelerin gümrük kurallarına bağlı olarak, mümkün olan en kısa sürede servis sağladıklarına dikkati çeken Aydinç, kargo güvenliği ve hizmet kalitesine büyük önem verdiklerini de sözlerine ekledi.

1833 yılında İngiltere’de kurulan Good Logistics, 190 yıllık küresel lojistik tecrübesiyle 2003 yılından beri Türkiye’de de hizmet veriyor.

Hava kargonun yükünü İstanbul Havalimanı çekiyor

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Kargo ~ 3 ay önce
Turan hava kargonun önündeki en büyük engeldir, sadece günü kurtamalalık PR yapıyor, başka bi halt yok, bide kendine yakınların önünü açıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ya nereden yapilacakti? ~ 3 ay önce
erzurum havalimanindan mi yapilacakti? direkt yurt disi seferlerinin en cok oldugu istanbul yeni havalimanindan mi? bir de yuzde doksanlar diye istatistik verilmis. basari gibi lanse etmeyin zaten dogal olarak olan bir seyi yahu. tam algi operasyonu. bravo.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yük ~ 3 ay önce
Ucuz iş gücü,sömürü,baskı düzeni varken çeker tabii...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MI ~ 2 ay önce
Calisin bedava ekmek yok
Istanbul ~ 3 ay önce
Turkiyenin yukunu Istanbul cekiyor bu habere Sasirmadim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000