30 Haziran 2020, Salı 19:25:57

Hava İş’ten THY’ye “teklif” cevabı

Hava İş Sendikası dün akşam saatlerinde açıklama yapan THY'ye cevap verdi.
  • Hacılar son dönemlerde devlete kambur olmuş bir şirketten bahsediyoruz herkes suçu varlık fonuna atıyor ziraat halk vakıf bankası bunlarda kamu şirketleri ama kar üstüne kar ediyor THY ise bir çeyrekte kar diğerlerinde zarar ediyor ... Bir bankacı en iyi üniden mezun oluyor 5 zor alıyor bir kabin memuru vasıfsızları tanıyorum başlangıç 8 9 olmaz böyle birşey
  • SENDİKA artık istemediğin yerde kalma, haklarımızı helal etmiyoruz, Allah bildiği gibi yapsın. Etme bulma dünyası unutma.
  • Herşeyi bir yere kadar anlıyorum, Sen insanları yıllardır yaz izni vermeden çalıştırmışsın. Kısa çalışma diyorsun, on günlük ücret veriyorsun. O zaman insanlara on günlük program çıkar.İnsanlara para veremiyorsan, dinlenmelerini ve rahatlamalarını sağla. İnan bu senin için de iyi olur. İş az diye maaş yarıya indirilmez, yarım ödüyorsan yarım çalıştırırsın kriz geçene kadar. 2 uçuşum var bütün ay meşguliyet dökmüş amaç insanları huzursuz etmek.
  • Amele diye insanları küçük gören insan ameledir sen amele bile olamazsın insanları küçük gören insan ameledir sen amele helal kazanız alın teri döker sen ona bile dil uzatmışsın
  • muhtemelen konuyu anlamadınız, ben zaten 305 im kaptan değilim.
  • Aynen kardeşim bizdede durum aynı,şirket bunu kısa vadede kar hanesine yazabilir ama benim korkum uzun vadede zarar ettirir bu yaklaşımları.
  • Game over....
  • Ya kov ya masaya otur bize teklifte bulun, sizin yuzunuzden is firsatlarim kapanacak ayrica kco de issizlik maasimdan dusecek hem oyaliyorsun zaman aleyhime isliyor
  • Kısa çalışma ödeneğinde usulsüzlük yapılıyor 20 gün 25 gün çalışıp 3 gün çalıştı gösteriyoruz
  • Şu yaşam döngüsü içinde fiyatı düşüşte olan tek şey maaşım..Kira, ev araba fiyatlarına son üç ayda yüzde 30 zam geldi.Maasimiz yüzde 30 düşecek. Reel gelir kaybı nedir ? Alım gücüm ne kadar düştü? Koltuklarda oturanlar bunun farkında mıdır ?

Hava İş Sendikası dün akşam saatlerinde açıklama yapan THY'ye cevap verdi.

Hava İş'ten yapılan açıklamada THY'nin resmi bir teklif yapmaması nedeniyle geri dönüş yapılmadığı belirtildi.

işte Hava İş'in açıklaması;

Değerli üyelerimiz,

Kısa Çalışma Döneminin Sn.Cumhurbaşkanımızın kararıyla 1 ay daha uzatıldığı dün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısından sonra açıklanmıştır. Verilen kararın tüm üyelerimiz adına hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Önümüzdeki bir aylık sürede geçtiğimiz aylarda olduğu gibi çalışılan günlerin ödemesi işveren tarafından, KÇÖ olarak planlanan günlerin ödemesi ise İŞKUR tarafından yapılacaktır.

Kısa Çalışma Döneminin Cumhurbaşkanımızın kararıyla bir ay daha uzatılmasının ardından bilindiği üzere İstihdam Başkanlığı tarafından konuyla ilgili bir mail atılmıştır. Lakin bilinmesini isteriz ki ilgili mailde geçen “Sendikaya teklif verilmiştir ve cevabı beklenmektedir.” ibaresi  doğru değildir. 3 toplantı boyunca İşverenden teklifler resmi olarak istenmiş ancak teklif net bir şekilde belirtilmemiştir. Bu sebeple üzerinde çalışabileceğimiz resmi bir teklifin olmamasından dolayı herhangi bir geri dönüş yapılamamıştır.

Yapılan ve yapılacak olan görüşmelerde siz değerli üyelerimizin görüşlerini ve onayını almak için tarafımıza teklifin resmi olarak gelmesi önem taşımaktadır. İstihdamın devamı, TİS’in korunması ve üyelerimizin onayını almak kaydıyla sendikamıza gelen adil ve makul her türlü teklifi değerlendirmeye açık olduğumuzu belirtmek isteriz. Ancak gelecek olan tekliflerin sözlü olarak değil resmi bir yazıyla tarafımıza iletilmesi üyelerimizle ve ilgili meslek kuruluşları ile yapacağımız değerlendirmeleri anlamlı kılacaktır.


Saygılarımızla,
Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)

Hava İş’ten THY’ye “teklif” cevabı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (266)

THY ~ 12 ay önce
Hacılar son dönemlerde devlete kambur olmuş bir şirketten bahsediyoruz herkes suçu varlık fonuna atıyor ziraat halk vakıf bankası bunlarda kamu şirketleri ama kar üstüne kar ediyor THY ise bir çeyrekte kar diğerlerinde zarar ediyor ... Bir bankacı en iyi üniden mezun oluyor 5 zor alıyor bir kabin memuru vasıfsızları tanıyorum başlangıç 8 9 olmaz böyle birşey

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 12 ay önce
SENDİKA artık istemediğin yerde kalma, haklarımızı helal etmiyoruz, Allah bildiği gibi yapsın. Etme bulma dünyası unutma.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ler ~ 12 ay önce
Buraya yorum bile yazamamalı hayır siz kimsiniz yerinizi bilin
KM ~ 12 ay önce
yerimi de haddimi de bilirim, sana da aynını tavsiye ederim. Edep sertifikası parayla alınamayınca işte...
Boşa yazıyorum biliyorum ama ~ 12 ay önce
Herşeyi bir yere kadar anlıyorum, Sen insanları yıllardır yaz izni vermeden çalıştırmışsın. Kısa çalışma diyorsun, on günlük ücret veriyorsun. O zaman insanlara on günlük program çıkar.İnsanlara para veremiyorsan, dinlenmelerini ve rahatlamalarını sağla. İnan bu senin için de iyi olur. İş az diye maaş yarıya indirilmez, yarım ödüyorsan yarım çalıştırırsın kriz geçene kadar. 2 uçuşum var bütün ay meşguliyet dökmüş amaç insanları huzursuz etmek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Selo ~ 12 ay önce
Amele diye insanları küçük gören insan ameledir sen amele bile olamazsın insanları küçük gören insan ameledir sen amele helal kazanız alın teri döker sen ona bile dil uzatmışsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
daha ya ~ 12 ay önce
muhtemelen konuyu anlamadınız, ben zaten 305 im kaptan değilim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
IST-TEKNİK ~ 12 ay önce
Aynen kardeşim bizdede durum aynı,şirket bunu kısa vadede kar hanesine yazabilir ama benim korkum uzun vadede zarar ettirir bu yaklaşımları.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km cavit19 ~ 12 ay önce
Game over....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ler ~ 12 ay önce
Km ler icin evet game over. Bir de pörsirlar var onlara da kapı göründü yavastan
dedi ~ 12 ay önce
ve ilk tekmeyi yiyen O oldu..
Oyalama ~ 12 ay önce
Ya kov ya masaya otur bize teklifte bulun, sizin yuzunuzden is firsatlarim kapanacak ayrica kco de issizlik maasimdan dusecek hem oyaliyorsun zaman aleyhime isliyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ADB-Tegese ~ 12 ay önce
Kısa çalışma ödeneğinde usulsüzlük yapılıyor 20 gün 25 gün çalışıp 3 gün çalıştı gösteriyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cavit 1929 ~ 12 ay önce
Yemek paralarida yatmadı
Kuzu ~ 12 ay önce
Kimi kime şikayet edeceksin
Çalışan ~ 12 ay önce
Şu yaşam döngüsü içinde fiyatı düşüşte olan tek şey maaşım..Kira, ev araba fiyatlarına son üç ayda yüzde 30 zam geldi.Maasimiz yüzde 30 düşecek. Reel gelir kaybı nedir ? Alım gücüm ne kadar düştü? Koltuklarda oturanlar bunun farkında mıdır ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Degiller ~ 12 ay önce
Koltuklarda oturanlar önce namaz kılıp sonra besmeleyle kul hakkı yemekle meskuller

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000