23 Eylül 2022, Cuma 23:04:44

Hava İş: "THY alışkanlık haline getirmeye çalışıyor"

Hava İş Sendikası, Türk Hava Yolları'nda (THY) aylık uçuş programlarının geç yayınlanması ile ilgili açıklama yaptı.
  • Şef tazminatları ne oldu? Temmuzda enflasyon artışı diğer tüm kadrolara yapılırken seflere yapılmadı kim ödeyecek bedelini ? Anlaştık dediğiniz rakam şimdiden kuş gibi oldu. 2 yıl önce müdür şef oranı neydi şimdi ne karşılaştırınız mı hiç?
  • Program çıktı da ne oldu.. 14 uçuş 12 si git gel. 77 ciler 3 er’la ay kapatıyor. Bu adaletsizlik ne zaman düzelecek ??? Sayın Ahmet Bolat artık lütfen filolar arasında ki bu uçuruma dur deyin.
  • Ekip olmadığı İçin iptal edilen uçuş özel Sunexpress in üretimi kadar. Ekip ihtiyacını kim hesaplıyor? Baran kaptan işi ehli olandan alıp arkadaşına verdiğinde şirketin kuyusu o gün kazıldı. Ekip ihtiyacı havacılıkta ekin kritik konu. Liyakatsız ellerde olunca durum bu oluyor maalesef. Olan güzel şirketimize ve kaçırdığımız fırsatlara ve yoğun uçan bizlere oluyor.
  • Evet FTL e aykırı yapılan yayın, zamanında yapılmayan yayın uyumsuzluk olarak raporlanır. Peki ne olur? Özel şirketler olsa 2 den sonra SHGM gelir hayırdır birader der. THY olunca ehhh milli havayolu, devlet görevi falan yapıyor. Göz yumalım biraz olur. EASA bile bulaşmaz kolay kolay. Ama bu durumu mahkemelik olan ekipler lehlerine kullanabilir. Şirkete bu durum nedeniyle ihtarname çekerlerse mahkemede elleri güçlü olur. Yönetimin neden her ay bu durum yaşanıyor onu sorgulaması lazım.
  • Progran yayinlandiktan sonra ucus degistirdiklerinde yati degistirdiklerinde itiraz ediliyor, boylelikle program aciklanmasa guzel yatilarin alinip ese dosta verilmesiyle progran yayinlanirsa dikkat cekmeyecek
  • SHGM=THY
  • Program erken çıksa ne olacakki her gün tebliğ gelip değiştiriyorlar zaten. İpin ucu artık kaçtı planlayacak sosyal hayat kalmadı ayrıca en kısa mesai 15 saat sürüyor boş zamanında anca uyuyorsun
  • Şirketin çok da umrundaydı sosyal hayatımız.
  • sadece mail at cok işe yarıyorsun hava iş
  • Biz 26 saatten az kala bir işlem yapınca kesinti giriyorsunuz. Sen de işini yapmıyorsun şu an sana neden kesinti yapılmıyor. Neden tek yaptırım uçucu ekip üstünde
Hava İş Sendikası, Türk Hava Yolları'nda (THY) aylık uçuş programlarının geç yayınlanması ile ilgili açıklama yaptı.

Hava İş'ten yapılan açıklama şöyle;

Değerli Üyelerimiz,
 
SHGM SHT-FTL talimatnamesinde yer alan Kokpit/Kabin ekiplerinin aylık uçuş programlarının yayınlaması yükümlülüğüne aykırı hareket edilmesi maalesef THY A.O tarafından alışkanlık haline getirilmeye çalışılmaktadır. Kokpit/Kabin Üyelerimiz de bu yayınlanacak olan programlara göre sosyal hayatlarını düzenlemektedirler.
 
Görevlerini her türlü özenle yerine getiren Kokpit/Kabin ekibi üyelerimizin talimatnameye aykırılık ile ilgili sendikamıza bildirimleri olmuştur. SHGM tarafından bu çok sık yaşanan duruma izin verilmemesi ve bu problemin araştırılması gerekmektedir.
 
Emniyetli uçuşlar dileriz.
 
Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)
Hava İş: "THY alışkanlık haline getirmeye çalışıyor"

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Şef ~ 1 yıl önce
Şef tazminatları ne oldu? Temmuzda enflasyon artışı diğer tüm kadrolara yapılırken seflere yapılmadı kim ödeyecek bedelini ? Anlaştık dediğiniz rakam şimdiden kuş gibi oldu. 2 yıl önce müdür şef oranı neydi şimdi ne karşılaştırınız mı hiç?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
330 cu ~ 1 yıl önce
Program çıktı da ne oldu.. 14 uçuş 12 si git gel. 77 ciler 3 er’la ay kapatıyor. Bu adaletsizlik ne zaman düzelecek ??? Sayın Ahmet Bolat artık lütfen filolar arasında ki bu uçuruma dur deyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
330cu ~ 1 yıl önce
Eskiden siz 8 kare yatılar yaparken 77 ciler yine minimum dinlenmeyle yatılar yapıyordu. O zaman da böyle şikayetçi miydin?
2-UYUMSUZLUK MU? ~ 1 yıl önce
Ekip olmadığı İçin iptal edilen uçuş özel Sunexpress in üretimi kadar. Ekip ihtiyacını kim hesaplıyor? Baran kaptan işi ehli olandan alıp arkadaşına verdiğinde şirketin kuyusu o gün kazıldı. Ekip ihtiyacı havacılıkta ekin kritik konu. Liyakatsız ellerde olunca durum bu oluyor maalesef. Olan güzel şirketimize ve kaçırdığımız fırsatlara ve yoğun uçan bizlere oluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
1-UYUMSUZLUK MU? ~ 1 yıl önce
Evet FTL e aykırı yapılan yayın, zamanında yapılmayan yayın uyumsuzluk olarak raporlanır. Peki ne olur? Özel şirketler olsa 2 den sonra SHGM gelir hayırdır birader der. THY olunca ehhh milli havayolu, devlet görevi falan yapıyor. Göz yumalım biraz olur. EASA bile bulaşmaz kolay kolay. Ama bu durumu mahkemelik olan ekipler lehlerine kullanabilir. Şirkete bu durum nedeniyle ihtarname çekerlerse mahkemede elleri güçlü olur. Yönetimin neden her ay bu durum yaşanıyor onu sorgulaması lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çünkü ~ 1 yıl önce
Progran yayinlandiktan sonra ucus degistirdiklerinde yati degistirdiklerinde itiraz ediliyor, boylelikle program aciklanmasa guzel yatilarin alinip ese dosta verilmesiyle progran yayinlanirsa dikkat cekmeyecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B737 ~ 1 yıl önce
SHGM=THY

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Program ~ 1 yıl önce
Program erken çıksa ne olacakki her gün tebliğ gelip değiştiriyorlar zaten. İpin ucu artık kaçtı planlayacak sosyal hayat kalmadı ayrıca en kısa mesai 15 saat sürüyor boş zamanında anca uyuyorsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
320fo ~ 1 yıl önce
Şirketin çok da umrundaydı sosyal hayatımız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sende ~ 1 yıl önce
sadece mail at cok işe yarıyorsun hava iş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adalet ~ 1 yıl önce
Biz 26 saatten az kala bir işlem yapınca kesinti giriyorsunuz. Sen de işini yapmıyorsun şu an sana neden kesinti yapılmıyor. Neden tek yaptırım uçucu ekip üstünde

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000