04 Haziran 2020, Perşembe 00:20:05

Hava İş; "Hiçbir haktan kesinlikle vazgeçmeyeceğiz"

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava İş) Kısa Çalışma döneminin sona ereceği döneme ait önemli açıklama yaptı.
  • Oyle tek tarafli konusma kaptan yemek yiyorda tenisyen isci muhendis yemiyormu kaptanlarin soyal hayati varda bu kisilerin yokmu, bu laflari bir daha duymiyacam THY yide bu durumda koruyalim,
  • Part Time çalışma olmalı. Hak kaybı yaratmak istemiyorsanız. İsteyen ücretsiz izine, kabin kokpit kalanlarda part time çalışmalı. Maaşlar gene tasarruf sağlar şirkete ama ileride full time a geçildiğinde uçuşlar tam uçulmaya başlandığında hak kaybıda olmamıs olur kimseden.
  • Sayin uyeler tek careniz Sayin ATILAY Aycin tekrar gorev basina getirmek makam kapisi acik tutan degerli adam kapisini uyelere kapali tutan kisiler gibi degil dikatinizi cekerim Ben su andaki baskanin kapisinda iki kere agac oldum ve gorusmeden Geri dondum ben hem kultur hem bilim ve ucak ve NDT uzmaniyim ayni zamanda onun babasi yasindayim saygilar sunuyorum,
  • Eski sendika olsaydı farklı olurdu.
  • Sendika, hava iş, çıkarılan işçisine hukuki bilgi veriyor mu? Hukuki yardımda bulunuyor mu? İşçinin yanında yeterince duruyor mu? Gecmişte durdu mu? Gelecekte durur mu?
  • İşiniz gücünüz nefret kusmak , işiniz gücünüz başkalarının maaşını çekememek , işiniz gücünüz başkaları az maaş alınca sevinmek . Acıyorum size be !! Pilotların maaşı ne kadar yüksek ise , giderleri de o denli yüksek alıyor . Şimdi maaş alamayan veya az maaş alan pilotların durumu hepinizden daha beter ve SEFİL ! Elinizi vicdanınıza koyun ve düşünün . İkinci olarakta saygı değer kaptanlarım ve kabin çalışanları ; sizin her daim yanınızda olan şirketiniz hakkında saçma sapan söylemlerde bulunmamanızı rica ediyorum . Her türlü gelişmeden sonra haberdar ediliyorsunuz zaten .. Şirketinize leke sürmeyi bırakın artık şükretmeye bakın .
  • Siz benim anladigim kadariyla ucaklarii bile maaslariniz icin satilsin istiyorsunuz Sayin Adam hic bir haktan fadakarlik yapmak istemiyor, hic acima hisini duymuyorsunuz , yaho. Gencler sokakta ac dolasiyor, is ariyor , gormedinmi gecenlerde bir vatandas spikere su lafi kullandi gel dedi evime bak yiyecek bir sey bulursan yuzume tukur de di bu bana vatandas olarak cok zor geldi , bende THY personeliyim , elimizi vijdanimiza koyalim, THY ye biraz fedekarlik yapalim, saygilarimla,
  • Bunlar hep kurtlar vadisi izlemekten oluyor cava sendikacılar. Bu arada kaçıncı bölümdesiniz Çakır öldü mü?
  • Maaşlarda kesinti demek hak kaybı anlamına gelir. İşten cıkarken de tazminatlarınızı etkiler. Pazar mesaileri ikramiyeler ihbar tazminatında önemli tol oynar. Bunların olmaması hak kaybına girer. Hava iş sadece part time için masaya oturmalıdır. Zor bir süreç varsa part time olarak destek verelim elbette. Ama covid bahane edilerek hak kaybına gidilmemelidir.
  • İnanmamız için geçerli sebep gösterin lütfen

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava İş) Kısa Çalışma döneminin sona ereceği döneme ait önemli açıklama yaptı.

Hava İş'ten yapılan açıklamada THY yönetimi ile toplantı yapılacağı ve Tİs ile kazanılmış olan hiçbir haktan kesinlikle feragat edilmeyeceği belirtildi.

İşte Hava İş'in açıklaması;
Değerli üyelerimiz,
        
Pandemi süreciyle beraber başlayan Kısa Çalışma dönemi 30 Haziran itibariyle sona erecektir. 1 Haziran’dan itibaren normalleşme süreçlerine bağlı olarak uçuş operasyonlarının artarak devam edeceği otoriteler tarafından beklenmektedir.
        
Pandemi süreci boyunca çeşitli yayın organlarında ve işveren temsilcilerinin yapmış olduğu tek taraflı açıklamalara hep birlikte şahit olduk. Bununla birlikte bazı art niyetli gruplar ve kişiler tarafından siz değerli üyelerimizi huzursuz etmek ve prim yapmak amacıyla birçok söylem ortaya atılmıştır. Bu söylemlerin başında sendikamızın işveren ile kapalı kapılar ardından görüşmeler yaptığı, birtakım hakların karşılıksız teslim edildiği, ücretler ve ikramiyeler konusunda protokoller imzalandığı konusunda iftiralar atılmıştır. Siz değerli üyelerimizin, sendikamız tarafımızdan yapılacak olan açıklamalar haricindeki söylemlere itibar etmemenizi rica ediyoruz.
        
Kısa çalışma ödeneği süreci sonrası, standart çalışma dönemini konuşmak üzere, işveren tarafından ilk görüşme teklifi, 02.06.2020 tarihinde sendikamıza iletilmiştir. Yönetim kurulumuzca yapılan değerlendirme sonucunda, istişare komisyonu kurulması kararı alınarak, işverenin toplantı davetine 04.06.2020 günü katılma kararı alınmıştır. Toplantı sonucunda işverenin yapacağı teklifler siz değerli üyelerimizle paylaşılacaktır.

Yapılacak olan görüşmelerde toplu iş sözleşmeleri ile kazanılmış olan hiçbir haktan kat'i suretle feragat edilmeyecek ve ne pahasına olursa olsun işçi çıkarılmasına müsaade edilmeyecektir. 
                
Saygılarımızla,
        
Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)

Hava İş; "Hiçbir haktan kesinlikle vazgeçmeyeceğiz"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (169)

Singapore deyim ~ 11 ay önce
Oyle tek tarafli konusma kaptan yemek yiyorda tenisyen isci muhendis yemiyormu kaptanlarin soyal hayati varda bu kisilerin yokmu, bu laflari bir daha duymiyacam THY yide bu durumda koruyalim,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Part-Time ~ 11 ay önce
Part Time çalışma olmalı. Hak kaybı yaratmak istemiyorsanız. İsteyen ücretsiz izine, kabin kokpit kalanlarda part time çalışmalı. Maaşlar gene tasarruf sağlar şirkete ama ileride full time a geçildiğinde uçuşlar tam uçulmaya başlandığında hak kaybıda olmamıs olur kimseden.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Andes daglari astekleri inceliyorum THY Emekli personel ~ 11 ay önce
Sayin uyeler tek careniz Sayin ATILAY Aycin tekrar gorev basina getirmek makam kapisi acik tutan degerli adam kapisini uyelere kapali tutan kisiler gibi degil dikatinizi cekerim Ben su andaki baskanin kapisinda iki kere agac oldum ve gorusmeden Geri dondum ben hem kultur hem bilim ve ucak ve NDT uzmaniyim ayni zamanda onun babasi yasindayim saygilar sunuyorum,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eski sendika olsaydı.. ~ 11 ay önce
Eski sendika olsaydı farklı olurdu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hava iş ve hukuki yardım? ~ 11 ay önce
Sendika, hava iş, çıkarılan işçisine hukuki bilgi veriyor mu? Hukuki yardımda bulunuyor mu? İşçinin yanında yeterince duruyor mu? Gecmişte durdu mu? Gelecekte durur mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arda A ~ 11 ay önce
İşiniz gücünüz nefret kusmak , işiniz gücünüz başkalarının maaşını çekememek , işiniz gücünüz başkaları az maaş alınca sevinmek . Acıyorum size be !! Pilotların maaşı ne kadar yüksek ise , giderleri de o denli yüksek alıyor . Şimdi maaş alamayan veya az maaş alan pilotların durumu hepinizden daha beter ve SEFİL ! Elinizi vicdanınıza koyun ve düşünün . İkinci olarakta saygı değer kaptanlarım ve kabin çalışanları ; sizin her daim yanınızda olan şirketiniz hakkında saçma sapan söylemlerde bulunmamanızı rica ediyorum . Her türlü gelişmeden sonra haberdar ediliyorsunuz zaten .. Şirketinize leke sürmeyi bırakın artık şükretmeye bakın .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ant daglarinda yaziyorum ~ 11 ay önce
Siz benim anladigim kadariyla ucaklarii bile maaslariniz icin satilsin istiyorsunuz Sayin Adam hic bir haktan fadakarlik yapmak istemiyor, hic acima hisini duymuyorsunuz , yaho. Gencler sokakta ac dolasiyor, is ariyor , gormedinmi gecenlerde bir vatandas spikere su lafi kullandi gel dedi evime bak yiyecek bir sey bulursan yuzume tukur de di bu bana vatandas olarak cok zor geldi , bende THY personeliyim , elimizi vijdanimiza koyalim, THY ye biraz fedekarlik yapalim, saygilarimla,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Javares ~ 11 ay önce
Bunlar hep kurtlar vadisi izlemekten oluyor cava sendikacılar. Bu arada kaçıncı bölümdesiniz Çakır öldü mü?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hak kaybı ~ 11 ay önce
Maaşlarda kesinti demek hak kaybı anlamına gelir. İşten cıkarken de tazminatlarınızı etkiler. Pazar mesaileri ikramiyeler ihbar tazminatında önemli tol oynar. Bunların olmaması hak kaybına girer. Hava iş sadece part time için masaya oturmalıdır. Zor bir süreç varsa part time olarak destek verelim elbette. Ama covid bahane edilerek hak kaybına gidilmemelidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Duyda inanma ~ 11 ay önce
İnanmamız için geçerli sebep gösterin lütfen

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000