21 Mart 2021, Pazar 12:25:56

Hava Harp Okulu'nun ihalesini Rönesans aldı

Rönesans Holding, İstanbul Yeşilköy’deki Atatürk Havalimanı’nın yakınlarında yer alan Hava Harp Okulu’nun yeni binalarını inşa edecek.
  • İntiharlar, iflaslar tavan yaptı, esnaf kan ağlıyor, hâlâ ballı ihale ve rant peşinde koşuyorlar
  • Aç gozunu doldur keseni.
  • ihale vermiş derken sanki usulsüz verilmiş gibi anlaşılıyor. Elazığ da konutları zamanında ve gayet kaliteli teslim ettiler. Rönesans yurt dışında onlarca iş yapıyor.
  • Konudan bagimsiz ama hava kuvvetlerinde pilot olma hakki neden sadece pilotlara veriliyor. Mesela 15 temmuz sonrasi neden diger kaynaklara o hak verilmedi. Tamam zamaninda fetö tarfindan haklari yendi ama yinede diger kaynaklarada o hak verilemezmiydi. Atpl lisansina sahip insanlara dahi pilot olma hakki verilmiyor yanlis bilmiyorsam. Şimdi cevap olarak harp okulu mezunlari klasik demode ve artik caga uymayan soylrmlerle cevap yetistirir. Harbiye ruhu, subaylik nosyonu bla bla bla. Neden sadece pilot olma hakki harbiyeliletr veriliyor. Digerleride bu ulkenin subayi degilmi
  • Sayelerinde ülke ekonomik, sosyal,toplumsal,ticari,politik her anlamda dibe vurdu ama yandaşları zengin etmeye ve betona para saçmaya doymadılar hamdolsun.
  • Mehmet cengizin bi lafı vardı hatırlayamadım işte uygulaması hızla devam ediyor elhamdülillah
  • Şaşırdık mı? :)
  • Yiyin efendiler yiyin Bi yerlerinizden cikana kadar yiyin
  • Hersey cok guzel oluyor mu....
  • Hava Harp Okulu Corluya tasinmali oraya saray yapilmali

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Rönesans Holding’e milyonlarca liralık bir ihale daha verdi. Rönesans Holding, İstanbul Yeşilköy’deki Atatürk Havalimanı’nın yakınlarında yer alan Hava Harp Okulu’nun yeni binalarını inşa edecek.

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, TOKİ 5 Mayıs 2020 tarihinde “Hava Harp Okulu Binaları 1’inci Etap İnşaatı İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İşi” adı altında bir ihale düzenledi.

Kamu İhale Kanunu’ndaki tartışmalı pazarlık usulüyle yapılan ihalenin sonucu ise yaklaşık 10 ay sonra açıkladı.

19 Mart’ta açıklanan sonuç ilanında ise ihalenin tam 320 milyon TL’ye Rönesans Holding’e bağlı REC Uluslararası İnşaat Yatırım Şirketi’ne verildiği ifade edildi.

TOKİ ve şirket arasından imzalanan sözleşmeyle de ihalesi yapılan işin 550 gün içerisinde tamamlanması istendi.

PİSTLERİN ÜZERİNE YAPILAN HASTANE İLE GÜNDEME GELMİŞTİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın geçen yıl meydana gelen ve 41 kişinin hayatını kaybettiği Elazığ depreminin ardından inşa ettirdiği konut projeleri için de Rönesans Holding’e tam 258 milyon TL’lik ihale vermişti.

Öte yandan, Holding adından son olarak, milyonlarca liralık İstanbul Atatürk Havalimanı pistleri üzerine inşa edilen pandemi hastanesiyle söz ettirmişti.

SERVETİNİ İKİYE KATLADI

Rönesans Holding’in sahibi Erman Ilıcak, 2016-2018 yıllarında da servetini ikiye katladı.

2016 yılında 2 milyar dolar olan servetini 2018 yılında 4 milyar dolara çıkaran Ilıcak, Forbes dergisinin Türkiye’nin en zenginleri araştırmasında Murat Ülker’den sonra ikinci sıraya oturdu.

Hava Harp Okulu'nun ihalesini Rönesans aldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Vatandaş aç ~ 3 yıl önce
İntiharlar, iflaslar tavan yaptı, esnaf kan ağlıyor, hâlâ ballı ihale ve rant peşinde koşuyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mahsun ~ 3 yıl önce
Aç gozunu doldur keseni.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hasan ~ 3 yıl önce
ihale vermiş derken sanki usulsüz verilmiş gibi anlaşılıyor. Elazığ da konutları zamanında ve gayet kaliteli teslim ettiler. Rönesans yurt dışında onlarca iş yapıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neden ~ 3 yıl önce
Konudan bagimsiz ama hava kuvvetlerinde pilot olma hakki neden sadece pilotlara veriliyor. Mesela 15 temmuz sonrasi neden diger kaynaklara o hak verilmedi. Tamam zamaninda fetö tarfindan haklari yendi ama yinede diger kaynaklarada o hak verilemezmiydi. Atpl lisansina sahip insanlara dahi pilot olma hakki verilmiyor yanlis bilmiyorsam. Şimdi cevap olarak harp okulu mezunlari klasik demode ve artik caga uymayan soylrmlerle cevap yetistirir. Harbiye ruhu, subaylik nosyonu bla bla bla. Neden sadece pilot olma hakki harbiyeliletr veriliyor. Digerleride bu ulkenin subayi degilmi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yuh be ~ 3 yıl önce
Sayelerinde ülke ekonomik, sosyal,toplumsal,ticari,politik her anlamda dibe vurdu ama yandaşları zengin etmeye ve betona para saçmaya doymadılar hamdolsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 3 yıl önce
Mehmet cengizin bi lafı vardı hatırlayamadım işte uygulaması hızla devam ediyor elhamdülillah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ruhi ~ 3 yıl önce
üstüne alındığına göre hoşuna gitti
.... ~ 3 yıl önce
Şaşırdık mı? :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Husamettin ~ 3 yıl önce
Yiyin efendiler yiyin Bi yerlerinizden cikana kadar yiyin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatandas ~ 3 yıl önce
Hersey cok guzel oluyor mu....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gereksiz ~ 3 yıl önce
Hava Harp Okulu Corluya tasinmali oraya saray yapilmali

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000