24 Nisan 2016, Pazar 10:09:00

Hatay'daki paraşüt kazasında yaşadıklarını anlattı

Hatay’ın Payas ilçesinde iniş yapmak isterken yüksek gerilim hattında mahsur kalan ve kendisini kurtarmaya gelen helikopterin rüzgar gücüyle yere düşen paraşüt sporcusu, yaşadığı dehşet dolu anları anlattı.
  • Bu çocuk kesin askeri kökenli.
  • Adamın biri minareye çıkmış intihar edecek. Temel çıkmış sahneye, "çabuk bana bir ip bulun" demiş. Bulmuşlar. İpi adama atmış "beline bağla" demiş. Adam bağlamış, Temel ipi çekmiş, adam minareden düşüp ölmüş. Ahali "ne yaptın be adam" diye sorunca; Temel"vallahi ben bir kurtarma görmüştüm ama kuyudan mıydı, minareden miydi karıştırdım" demiş... Yani böyle de bir "bilinen" fıkra da var.
  • o zaman ne yapıyorsunuz km'si fc'i fsc'si birlik olup birbirinizi ispiyonlamadan hakkınızı arıyorsunuz. olaylar olduktan sonra değil olmadan önce gerekeni yapın.

Helikopterin rüzgâr gücüyle yere düşmesinin ardından ayaklarında kırık ve çatlaklar oluşan 23 yaşındaki paraşüt sporcusu Salih Fıstık, başarılı geçen ameliyatının ardından tedavi gördüğü İskenderun İlçe Devlet Hastanesi’nde konuştu.

Kesik gelen şiddetli rüzgârın kendisini yüksek gerilim hattına savurduğunu anlatan Salih Fıstık, “Ben bizim orada yayladan 350-400 metre yükseklikten amcamın oğlu ile birlikte atlamak istedim. Atlarken tek başımaydım. Tam inişe hazırlandığım zaman şiddetli bir şekilde kesik kesik rüzgâr geldi. Rüzgâr beni direk yüksek gerilim hatlarına savurdu. Bir anda kendimi orada buldum. 3 saat orada kendimi dengelemeye çalıştım düşmemek için. Beni kurtarmak için yardıma gelenler o yüksekliğe yetişemedi. Onun için Adana’dan helikopter gelmesini bekledik. Helikopterin rüzgâr etkisiyle savrularak yere düştüm. Kayanın üstüne düşerek kaval kemiğin kırılmasıyla kurtuldum. Başka vücudumun hiçbir yerinde çizik yok” dedi.

Helikopterin kendisini savurmaya başlamasının ardından açtığı yedek paraşüt ile hayatta kaldığını söyleyen Fıstık, “Helikopter beni savurmaya başladığında yedek paraşütümü açtım. O sırada helikopter beni kurtarmaya çalışırken yedek paraşüt beni aşağıya çekmeye başladı. O anları hatırlamıyorum ama son ip kopunca da yere düştüm. Yedek paraşüt olmasaydı şuanda bu durumda olamazdım. Helikopterdekiler beni canla başla kurtarmaya çalıştılar. Yanıma inmeye çalıştılar. Ama rüzgârın etkisiyle ne insanlar aşağıda durabildi ne de ben o ipin üstünde asılı kalabildim. Orası benim yaşadığım yerdi. Son kez etrafa bakar gibi oldum. Bir kurbanlık koyun gibi insanları izledim. Aşağıya bakınca insanları oyun gibi gördüm” şeklinde konuştu.

Paraşüt sporu ile uğraşmaya devam edeceğini kaydeden Salih Fıstık, son olarak “Bu meslek böyle bırakılacak gibi değil. Bir tutku, heves. Herkese tavsiye ederim benim için çok güzel bir hobi” dedi.

Hatay'daki paraşüt kazasında yaşadıklarını anlattı

Facebook Yorum

Yorumlar

Supervisor ~ 5 yıl önce
Bu çocuk kesin askeri kökenli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kpt ~ 5 yıl önce
Adamın biri minareye çıkmış intihar edecek. Temel çıkmış sahneye, "çabuk bana bir ip bulun" demiş. Bulmuşlar. İpi adama atmış "beline bağla" demiş. Adam bağlamış, Temel ipi çekmiş, adam minareden düşüp ölmüş. Ahali "ne yaptın be adam" diye sorunca; Temel"vallahi ben bir kurtarma görmüştüm ama kuyudan mıydı, minareden miydi karıştırdım" demiş... Yani böyle de bir "bilinen" fıkra da var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 5 yıl önce
o zaman ne yapıyorsunuz km'si fc'i fsc'si birlik olup birbirinizi ispiyonlamadan hakkınızı arıyorsunuz. olaylar olduktan sonra değil olmadan önce gerekeni yapın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000