06 Şubat 2023, Pazartesi 09:43:29

Hatay Havalimanı'nın pisti kırıldı!

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17'de, 7,4 büyüklüğündeki deprem Hatay Havalimanı'nı pistini kırdı.
  • Ya Kaybedilen Mahkemeler, Ya onca kazandık kandırmacaları, Akıllı uslu olmak lazım çünkü herşey para değil, Allah can sağlığı versin önce.
  • Hatay havalimanının pistini hesap sormak gerek. Bir metre derinliğinde beton olması gereken pist kraker gibi kırılır mı yahu?
  • Bizden önce havalimanı şu bu mu vardı diyenler ve onlara para ve çıkar için şakşakçılık yapanlar neredesiniz??? Şöyle yaptık böyle ettik diye atıp tuttukları limanların pistleri bile kırılmış,tavanlar çökmüş, hastaneler kullanılamaz halde, Adana,Hatay,Maraş vs havalimanları da kapatıldı! Deprem bölgesinde depreme dayanıklı havalimanı bile yapamayanlar,çok katlı binalar yapılmasına izin verenler,gerekli denetleme yapmayanlar,eski binaların yenilenmesi için ilave kat hakkı vermeyenler ve bunlara destek verenlerin yatacak yeri yok,Allah topunun cezasını versin!
  • Sağlam mı? Depremde ne olacağı meçhul ve AHL pistlerini kırdılar. İstanbul depremi sonrasını hayal bile edemeyiz...
  • 20 milyon şehirde sağlam havalimanının sağlam beton pistini kırıp üzerine çadır hastane, kafe yapan zihniyet.. gör duy yarın İstanbul'da deprem olduğunda çadır kuracak yerin yok yok yok
  • Göl havzasına yaptılar,yetmedi fay hattının göbeğine konumlandirdilar itirazlar gelince de muhalefetin kötü propagandasına bağladılar.. herkes kötü bir bunlar iyi...
  • Böyle durumlarda eldeki stratejk noktalar korunmalı diye söylüyoruz. Ahl pistlerinin önemi böyle zamanlarda ortaya çıkmaz inşallah.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17'de, 7,4 büyüklüğündeki deprem Hatay Havalimanı'nı pistini kırdı.

Edinilen bilgiye göre; Pazarcık ilçesinde sabaha karşı meydana gelen 7,4 büyüklüğünde deprem çevre illerde de hissedildi. Hatay Havalimanı pisti depremin etkisiyle kırıldı. 

Havalimanında tüm uçuşların durdurulduğu ifade edilirken çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, İskenderun ve Antakya'da devlet hastaneleri ile polisevinin yıkıldığını belirterek şunları kaydetti:

"Antakya ve Kırıkhan'da yıkık binalar var. İskenderun'daki ve Antakya'daki devlet hastaneleri yıkıldı. Polisevi de yıkıldı. Vatandaşların oturduğu binalarda yıkıntılar var. Şu anda jandarmanın bahçesine bir karargah kurduk, bütün birimleri buraya topladık. Elimizdeki imkanlarla oralara müdahale etmeye çalışıyoruz. Havaalanı pistinde biraz sıkıntı var, uçakların inmesinde problem yaşanıyor. Mevcut imkanlarımızla faaliyetleri koordine ediyoruz. Hayatını kaybedenler var, çok sayıda da yaralımız var." 

Hatay Havalimanı'nın pisti kırıldı!

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Ya ELEKTRİKÇİLER ~ 1 yıl önce
Ya Kaybedilen Mahkemeler, Ya onca kazandık kandırmacaları, Akıllı uslu olmak lazım çünkü herşey para değil, Allah can sağlığı versin önce.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kim yenilediyse ~ 1 yıl önce
Hatay havalimanının pistini hesap sormak gerek. Bir metre derinliğinde beton olması gereken pist kraker gibi kırılır mı yahu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
!!! ~ 1 yıl önce
Bizden önce havalimanı şu bu mu vardı diyenler ve onlara para ve çıkar için şakşakçılık yapanlar neredesiniz??? Şöyle yaptık böyle ettik diye atıp tuttukları limanların pistleri bile kırılmış,tavanlar çökmüş, hastaneler kullanılamaz halde, Adana,Hatay,Maraş vs havalimanları da kapatıldı! Deprem bölgesinde depreme dayanıklı havalimanı bile yapamayanlar,çok katlı binalar yapılmasına izin verenler,gerekli denetleme yapmayanlar,eski binaların yenilenmesi için ilave kat hakkı vermeyenler ve bunlara destek verenlerin yatacak yeri yok,Allah topunun cezasını versin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YA IST ~ 1 yıl önce
Sağlam mı? Depremde ne olacağı meçhul ve AHL pistlerini kırdılar. İstanbul depremi sonrasını hayal bile edemeyiz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Korsanpilot ~ 1 yıl önce
Sen hangi ahirin malisin
Korsanpilot A ~ 1 yıl önce
A AMININ!
Ltba ~ 1 yıl önce
20 milyon şehirde sağlam havalimanının sağlam beton pistini kırıp üzerine çadır hastane, kafe yapan zihniyet.. gör duy yarın İstanbul'da deprem olduğunda çadır kuracak yerin yok yok yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pist? ~ 1 yıl önce
Karar ver piste uçak mı inecek çadır mı kurulacak?
Sefilizm... ~ 1 yıl önce
Göl havzasına yaptılar,yetmedi fay hattının göbeğine konumlandirdilar itirazlar gelince de muhalefetin kötü propagandasına bağladılar.. herkes kötü bir bunlar iyi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
w ~ 1 yıl önce
Böyle durumlarda eldeki stratejk noktalar korunmalı diye söylüyoruz. Ahl pistlerinin önemi böyle zamanlarda ortaya çıkmaz inşallah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mafaky ~ 1 yıl önce
AHL ve pistlerinin önemini cibilliyetsiz, liyakatsiz ve de partizanların anlamasını beklemiyordunuz her halde! -:(((
mafaky ~ 1 yıl önce
Hatay Havalimanı 04/22 pisti 3.045 mt. uzunluğunda. Önemli olan pistin tek yerden mi, birkaç yerden mi kırıldığı ve hangi nokta(lar)dan kırıldığı. Askeriye'nin imkanlarıyla burası en geç 48 saat içinde uçuşa elverişli hale getirilebilir. Birkaç yerinden bombalanan ve kraterler açılan pistler bile 24 saat içinde onarılıyor bugünkü teknolojiyle. Yeter ki oraya eleman, ekipman ve malzeme ulaştırılabilsin. Askeriye'nin elindeki CH-47 ağır nakliye helikopterleri bu ulaşım işini halleder kapasitededir.
w ~ 1 yıl önce
e birader madem tamir oluyor hemen Hatay a uçuş var mı hani? Gördüğün gibi olmuyor tamir ki bu dik olarak kırılmış bir pist. Paralel kırılırsa ne yapacaksın 3.7 km pist mi onaracaksın?
zuahah ~ 1 yıl önce
Mafaky ne iciyon kardesim bana da ondan versene aynı kafayı ben de istiyorum.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000