04 Haziran 2018, Pazartesi 09:03:33

Hamburg Havalimanı yeniden açıldı

Almanya’da elektrik kesintisi sebebi ile seferlerine ara veren Hamburg Havalimanı'nın bu sabah 06.00’da tekrardan yolculara açıldığı duyuruldu.
  • Almanyada elektrik kesintisi hakikaten kriz alameti.
  • Turkiye de olsa kriz olurdu. İcimizdeki dusmanlar ver yansin ederdi

Almanya’da elektrik kesintisi sebebi ile seferlerine ara veren Hamburg Havalimanı'nın bu sabah 06.00’da tekrardan yolculara açıldığı duyuruldu.

Almanya’da dün gün içerisinde yaşadığı elektrik krizi sebebi ile pek çok seferini iptal ederek binlerce yolcunun mağdur olduğ Hamburg Havalimanı, bu sabah 06.00’da kapılarını yeniden yolculara açtı.

Sabaha kadar hiçbir uçuş yapılmadığı ve havalimanın 06:00'a kadar kapatıldığı bilgisini veren yetkililer, sorunun giderilmesinden sonra operasyonların yeniden başladığını duyurdu

Havalimanında yaşanan sorun nedeniyle bazı yolcular, Berlin, Bremen ve Hannover gibi başka havalimanlarına yönlendirilirken, bazı yolculara da 1-2 gün içinde uçuş yapabilecekleri söylendi. Problemin çözüleceğine dair umutlarını yitiren birçok yolcu ise ev ya da otellerine geri döndü.

Binlerce yolcu mağdur oldu

Hamburg Havalimanında günde İstanbul’a 4 tarifeli seferi olan Türk Hava Yolları (THY), SunExpress ve Pegasus yolcuları da mağdur oldular. Türk Hava Yolları (THY) Hamburg Bölge Müdürü Nurullah Oğuz yaptığı açıklamada Pazar günü İstanbul’a dört seferlerinin olduğunu belirterek “Sabah 07.00 seferimiz gerçekleşti. TK 1662 ve TK 1666 seferlerimiz ile 18.30’daki son uçağımız da iptal oldu. Yaklaşık 500 yolcumuz mağdur durumda” dedi.

Başka havalimanlarında da kapasitenin dolduğuna dikkat çeken Oğuz, yolcuların bugün ve yarınki seferlere aktarılacağını belirterek, “Arzu edenlerin dönüş günlerini mağdur olmamaları için birer gün ücretsiz olarak ileri alacağız" şeklinde konuştu.

“Mağdur yolcular bizi değil, bilet aldıkları firmalarla irtibata geçsin”

Hamburg Havalimanı Müdürü Michyael Eggenschwiler ise yaptığı açıklamada dün için 200 iniş ve 200 kalkışın planlarında olduğunu belirtirken "Saat 10.00’dan itibaren uçuşlarımız durdu. O saate kadar 37 kalkış ve 24 de iniş gerçekleşti. Mağdur yolcular bizi değil, bilet aldıkları firmalarla irtibata geçsinler" dedi.

Ana hatta büyük bir patlama oldu!

Yılda ortalama 17 milyon yolcuya hizmet veren Almanya’nın 5. büyük havalimanı Hamburg Havalimanı'nın, sabah saatlerinde meydana gelen elektrik kesilmesinden dolayı Terminal 2’deki tüm uçuşların durdurması üzerine, havalimanında kaos oluşmuştu. Bağlantılı olarak Terminal 1’deki uçuşların da iptal edilmesiyle birlikte gün içinde binlerce yolcu mağdur oldu. Kontrolden geçen yolcular da dışarı çıkarılarak uçağa biniş ve gümrük bölümleri komple kapatılarak çalışanlar evlerine gönderilmişti. Yetkiler yaptıkları açıklamada ana elektrik hattında büyük bir patlama yaşandığını duyurmuştu. 

Hamburg Havalimanı yeniden açıldı

Facebook Yorum

Yorumlar

Flug halt ~ 4 yıl önce
Almanyada elektrik kesintisi hakikaten kriz alameti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Jane sandro ~ 4 yıl önce
Turkiye de olsa kriz olurdu. İcimizdeki dusmanlar ver yansin ederdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
# ~ 4 yıl önce
Öncelikle kriz olması normal. Eleştirmeyi ve düşünmeyi düşmanlık olarak algılıyorsunuz ama eleştirel düşünme olmayınca normal tabi böyle şeyler. Ayrıca Almanya’da kriz olmadığı ne malum? Gidip Almanya’daki haber kaynaklarına veya sosyal medyaya mı baktın da konuşuyorsun?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000