13 Şubat 2014, Perşembe 13:29:15

HALKBANK'TAN O UÇAKLA İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ

Halkbank yönetimi uzun süren sessizliğini bozarak Zarrab'ın satın aldığı uçakla ilgili ortaya atılan iddialara cevap verdi.
  • hani bazı nasıl , neden .... cevap veremediğimiz ama içimizden ayıp yaw dediğimiz konuların ardından deriz ya ; " bizden adam olmaz " bu konularda da ve çözüm noktalarında da aynı sözü söylememizde sanırım sakınca yok. " bizden adam olmaaaazzzzz "
  • Yapilan yolsuzlukla 2000 tane ucak aliniyordu. Birak haticeyi neticeye bakin
  • Azeri kökenli İranlı işadamı
  • bir telefonla 100 milyon dolar para aktaran adamlara 15 milyon dolarlık uçak ancak fakirin çerez için ayırdığı para gibidir. elbette zenginin malı züğürdün çenesi dersinde değiliz ama bunun adı yolsuzluktur. geçmişte vardı, yükselen değerlere göre fiyatta arttığına göre çağa ayak uydurmuşuz belli ki.
  • Bu ucaga takilmayin... Buna gelene kadar ne dolaplar donmus ona bakin...

25 Aralık operasyonu sonrasında mahkeme tarafından verilen ve bir süre sonra kaldırılan mal varlıklarına tedbir konulmasına yönelik ihtiyati tedbir kararı sonrası en çok konuşulan konulardan biri de operasyon kapsamında tutuklanan Azeri iş adamı Rezza Zarrab'ın el konulan mal varlıkları oldu.

Zarrab'ın eşi Ebru Gündeş'e hediye ettiği Challenger 300 tipi özel jet ile ilgili ortaya birçok iddia atıldı. Bu iddialardan birinde ise uçağın 2009 model ve 12 milyon dolar değerinde olduğu belirtilerek finansmanın Halkbank üzerinden Azeri iş adamı Reza Zarrab'a aykırı bir şekilde sağlandığı yönünde oldu.

'BORÇ ÖDENEMEDİ, DEVREDİLDİ' İDDİASI ORTAYA ATILMIŞTI

Daha sonrasında ise Zarrab'ın eşi Ebru Gündeş'e hediye ettiği özel uçağın, mal varlığına tedbir konulunca taksitler ödenemediği için Halk Bankası'na bağlı lesaing şirketine devredildiği öne sürülmüştü.

Halkbank yönetimi uzun süren sessizliğini bozarak Zarrab'ın satın aldığı uçakla ilgili ortaya atılan iddialara cevap verdi.

UÇAK 2010 MODEL VE 17,5 MİYON DOLAR

Kurum, satışa konu olan uçağın söz konusu iddialarda belirtildiğinin aksine 2010 model ve 17.5 milyon dolar da piyasa değeri olduğunu belirterek uçağın 16,7 milyon dolara satın alındığını açıkladı.

ZARRAB 6,7 MİLYON DOLARINI PEŞİN ÖDEMİŞ

Zarrab'a ait şirketin kredi başvurusunu Halkbank'a bağlı finansal kiralama şirketine yaptığı ve kredi başvurusunda bulunan şirketin de kredi değerliliğinin mevcut olduğunun vurgulandığı açıklamada iddialara konu uçağın 16,7 milyon dolarlık satış bedelinin 6,7 milyon dolarlık kısmının (yüzde 40'nın) peşin olarak ödendiği geri kalan 10 milyon dolarlık kısmın ise; Hallkbank'a bağlı finansal kiralama şirketi tarafından Temmuz 2012'de 48 ay eşit taksitlerle kredi şeklinde kullandırıldığı ifade edildi.

İKİ KATINDAN FAZLA TEMİNAT

Kullandırılan 10 milyon dolarlık krediye karşılık yaklaşık 23,5 milyon dolarlık yani kredi tutarının iki katından fazla teminat alınmış.

48 TAKSİTTEN 16'SI SORUNSUZ ÖDENDİ

Zarrab'a ait şirket kredinin 48 taksitinden 16'sını sorunsuz bir şekilde öderken Aralık 2013 sonundaki taksit ise mal varlığına konulan tedbir nedeniyle birkaç günlük gecikmeyle ödenmiş. Bugün itibariyle firmanın 10 milyon dolar olarak kullandığı uçak alım kredisinde ana para borç 6,8 milyon dolara kadar gerilemiş ve şirketin kredibilitesinde şu zamana kadar her hangi bir problem yaşanmamış. (Haber7)

HALKBANK'TAN O UÇAKLA İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

adam.. ~ 9 yıl önce
hani bazı nasıl , neden .... cevap veremediğimiz ama içimizden ayıp yaw dediğimiz konuların ardından deriz ya ; " bizden adam olmaz " bu konularda da ve çözüm noktalarında da aynı sözü söylememizde sanırım sakınca yok. " bizden adam olmaaaazzzzz "

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Yapilan yolsuzlukla 2000 tane ucak aliniyordu. Birak haticeyi neticeye bakin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Azeri kökenli İranlı işadamı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dolar ~ 9 yıl önce
bir telefonla 100 milyon dolar para aktaran adamlara 15 milyon dolarlık uçak ancak fakirin çerez için ayırdığı para gibidir. elbette zenginin malı züğürdün çenesi dersinde değiliz ama bunun adı yolsuzluktur. geçmişte vardı, yükselen değerlere göre fiyatta arttığına göre çağa ayak uydurmuşuz belli ki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Iphone ~ 9 yıl önce
Bu ucaga takilmayin... Buna gelene kadar ne dolaplar donmus ona bakin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000