05 Mayıs 2009, Salı 08:15:46

Halk, O'na jet aldırmadı!

İngiltere Başbakanı Gordon Brown’un kamuoyundan gelen eleştiriler üzerine özel jet almaktan vazgeçtiği belirtildi.
  • Orada başbakan olsun, vekil olsun halkın temsilcisi (yetkilendirilmiş memuru) oldugunun farkında. Halkının ve ülkesinin çıkarları icin calısıyor. Bizdeki vekiller kainatın onlar için yaratıldığını zannediyorlar... Dün haberlerde yazıyordu partiler yerel seçimlere 139 trilyon harcamışlar! falan adam meclise girsin diye bizlerin vergilerini harcamaya ne hakları var? Ortak çıkarlara gelince tüm partiler bir.. kimse dokunulmazlığı kaldırmıyor, partilere bütçeden yardım kalksın demiyor. Eskiden 1 padişah vardı şimdi 500 tane :)
  • türk halkına bu alçaklığı yapanların allah belalarını versin
  • Laleli liboş un beğenmediği konu galiba ortalıkta yok.:))))
  • Biraz Türkiye'ye gelip te böyle ÖNEMSİZ şeylerin nasıl halledildiğini öğrenseler ya. Vah vah acıdım yoksul İngiliz'lere.
  • İngiliz ve Türkiyeli politikacı farkı.
  • bizim gap eskidi verelim ingilizlere.ne de olsa biz ingilizlerden daha zenginiz.
  • bizim başbakanın 3 tane jeti var fakir ingilterenin 1 tane dahi yokmuş yahu bizinde 3 tane var paylaşmayı bilelim hebe edin gariplere yarın lazım olur.yani ingiliz halkı bize kötü örnek oluyor.daha yeni60 milyon dolara yeni uçak aldı başbakanımız.yüce rabbime havale ediyorum.haram zehir olsun.
  • adamların bütün geliri dünyadaki sömürgelerinden geliyor ama başbakanlarına jet bile alamıyorlar Kriz yüzünden ,Bizde birileri aynaya nasıl bakabiliyor çok merak ediyorum, her kuruşunu halkın çalışarak kazandığı ,bütçesi olan bizde.

Brown ile Dışişleri Bakanı David Miliband’ın kullanımı için 2 yıllığına özel bir jet kiralamak üzere çalışmalara başlandığı belirtildi. Hükümetten açıklamanın, bakanlar ve Kraliyet Ailesi’nin kullanımı için 100 milyon sterline iki adet özel jet alınmasıyla ilgili kararın iptal edilmesinden sonra gelmesi dikkat çekti. Başbakanlık yetkilileri, 2 yıl için bir firmayla kira sözleşmesi yapılmasının daha uygun olacağına karar verildiğini belirtiler. İngiltere’de Vergi Mükellefleri Birliği, küresel ekonomik kriz ortamında özel jet alımı için 100 milyon sterlin harcanmasını sert bir şekilde eleştirerek, Başbakan ve bakanların vergi mükelleflerinin parasıyla lüks bir yaşam sürmemeliri gerektiğini açıkladı. İngiltere’de şu an uygulanan sisteme göre, Başbakan uluslararası seyahatlerinde tarifeli uçuşları kullanıyor. Dışişleri Bakanlığı ise tarifeli uçuşların her zaman pratik olmadığını belirterek, 2 yıllığına özel jet kiralamanın daha ucuza mal olabileceğini kaydediyor.

Halk, O'na jet aldırmadı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 13 yıl önce
Orada başbakan olsun, vekil olsun halkın temsilcisi (yetkilendirilmiş memuru) oldugunun farkında. Halkının ve ülkesinin çıkarları icin calısıyor. Bizdeki vekiller kainatın onlar için yaratıldığını zannediyorlar... Dün haberlerde yazıyordu partiler yerel seçimlere 139 trilyon harcamışlar! falan adam meclise girsin diye bizlerin vergilerini harcamaya ne hakları var? Ortak çıkarlara gelince tüm partiler bir.. kimse dokunulmazlığı kaldırmıyor, partilere bütçeden yardım kalksın demiyor. Eskiden 1 padişah vardı şimdi 500 tane :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
türk halkına bu alçaklığı yapanların allah belalarını versin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Laleli liboş un beğenmediği konu galiba ortalıkta yok.:))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Biraz Türkiye'ye gelip te böyle ÖNEMSİZ şeylerin nasıl halledildiğini öğrenseler ya. Vah vah acıdım yoksul İngiliz'lere.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
İngiliz ve Türkiyeli politikacı farkı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bizim gap eskidi verelim ingilizlere.ne de olsa biz ingilizlerden daha zenginiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bizim başbakanın 3 tane jeti var fakir ingilterenin 1 tane dahi yokmuş yahu bizinde 3 tane var paylaşmayı bilelim hebe edin gariplere yarın lazım olur.yani ingiliz halkı bize kötü örnek oluyor.daha yeni60 milyon dolara yeni uçak aldı başbakanımız.yüce rabbime havale ediyorum.haram zehir olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
adamların bütün geliri dünyadaki sömürgelerinden geliyor ama başbakanlarına jet bile alamıyorlar Kriz yüzünden ,Bizde birileri aynaya nasıl bakabiliyor çok merak ediyorum, her kuruşunu halkın çalışarak kazandığı ,bütçesi olan bizde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000