12 Kasım 2018, Pazartesi 13:13:11

Hainlerin yargılanmasına devam ediliyor!

Atatürk Havalimanı'nda 28 Haziran 2016'da 45 kişinin yaşamını yitirdiği, 163 kişinin yaralandığı terör örgütü DEAŞ'ın saldırısıyla ilgili 31'i tutuklu, 4'ü firari 46 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.
  • 3.371 yıl olduğu iyi olmuş, ya 100 yıl olsaydı! İdam kardeşim idam.
  • İdam gelmediği sürece daha çok saldırı görürüz..
  • Bu deaşlıları kim besledi büyüttü, kim onları sinirli gençler diye suçsuzlamaya çalıştı , bu katilleri kim bu hale getirdi , niye bunlar görülmüyor ????
  • O gun ucustan henuz gelmistim, otiparkta arabama yururken ard arda bomba seslerini duydum. O havalimani bizim evimiz. Evimden cok orada zaman geciriyorum. Sebep olanlara olan icimdeki hirsi hiddeti dindiremiyorum. Evimizi bombalayanlarin soylari kurusun.

Atatürk Havalimanı'nda 28 Haziran 2016'da 45 kişinin yaşamını yitirdiği, 163 kişinin yaralandığı terör örgütü DEAŞ'ın saldırısıyla ilgili 31'i tutuklu, 4'ü firari 46 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısındaki salonda yapılan yedinci duruşmaya, 17'si tutuklu 21 sanık ve avukatları katıldı. Duruşmada, bazı müştekiler ve avukatları da hazır bulundu.

Saldırıda hayatını kaybeden Tevfik Yusuf Haznedaroğlu'nun annesi müşteki Cevriye Haznedaroğlu, "Tek oğlum Yusuf'un annesiyim. Biz 28 aydır kan kusuyoruz. Ben, bunlar sevinmesin diye ağlamıyorum ama şu anda ağlıyorum, onlar seviniyorlardır. Dilerim Allah'tan inşallah son sevinmeleri olur. Bizim, sizin adaletinize güvenimiz tam. Bir bakıyoruz yarısı çıkmış dışarı. Bizim canımız yanıyor. Yusuf'um sizin oğlunuz olsa bırakır mıydınız bunları?" ifadelerini kullandı.

Söz alan bazı müştekiler ve avukatları da sanıklardan şikayetçi olduklarını ve en ağır cezayla cezalandırmalarını istediklerini belirtti.

Duruşma, sanıkların esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmalarıyla devam ediyor.

Sanıkların savunmasını tamamlamasının ardından, mahkeme heyetinin kararını açıklaması bekleniyor.

3 bin 371 yıla kadar hapisleri isteniyor!

Cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki mütalaasında, "28 Haziran 2016'da Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıda 45 kişinin hayatını kaybettiği, 163 kişinin yaralandığı, 3 teröristin ise geberdiği anlaşılmıştır." ifadelerini kullanmıştı.

Tutuklu sanıklar Rıza Coşkun, Levent Uysal, Ahmet Kaplan, Eyüp Demir, Ahmet Dizlek ve Djamel Slimani'nin "anayasayı ihlal" ile 45 kişiyi "tasarlayarak kasten öldürme" suçundan kırk altışar kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını isteyen savcı, bu sanıkların ayrıca 163 kişiyi "tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs", 24 defa uygulanmak üzere "mala zarar verme" ve "terör örgütüne üye olmak" suçlarından da toplam 2 bin 150 yıldan 3 bin 371 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etmişti. 

Mütalaada, 15 sanığın "terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapsi öngörülürken, bu sanıklar hakkında "anayasayı ihlal", "tasarlayarak kasten öldürme", "tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs" ve "mala zarar verme" suçlarından yeterli delil elde edilemediğinden beraat istenmişti.

Savcı mütalaasında, 21 sanığın tüm suçlardan beraatini, hakkında yakalama kararı bulunan 4 sanığın ise dosyasının ayrılmasını talep etmişti. 

Hainlerin yargılanmasına devam ediliyor!

Facebook Yorum

Yorumlar

OPR ~ 3 ay önce
3.371 yıl olduğu iyi olmuş, ya 100 yıl olsaydı! İdam kardeşim idam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İdam ~ 3 ay önce
İdam gelmediği sürece daha çok saldırı görürüz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CM ~ 3 ay önce
Bu deaşlıları kim besledi büyüttü, kim onları sinirli gençler diye suçsuzlamaya çalıştı , bu katilleri kim bu hale getirdi , niye bunlar görülmüyor ????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Soyunuz kurusun ~ 3 ay önce
O gun ucustan henuz gelmistim, otiparkta arabama yururken ard arda bomba seslerini duydum. O havalimani bizim evimiz. Evimden cok orada zaman geciriyorum. Sebep olanlara olan icimdeki hirsi hiddeti dindiremiyorum. Evimizi bombalayanlarin soylari kurusun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000