02 Eylül 2017, Cumartesi 15:04:49

Hainler pilotların sağlıklarıyla da oynamış!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ndeki (GATA) yapılanmasına ilişkin hazırlanan iddianamede, örgüt mensuplarının, amaçlarına ulaşmak için GATA'da uyguladıkları yöntemler gözler önüne serildi. Hainler, pilotların sağlıklarıyla oynamış!
  • ver gazı ver gazı yandaşlar haydi haydi milleti diri tutun, troller nerdeisniz!
  • İnsaların Cahillikten,fakirlikten Kin VEnefretten kurtulması için çalışıp,bunu da dünyaya ispatlayan bir camiaya terörist demek aptallıktı!
  • Bu ne utanmazlik, ne fetosu, feto diye birsey yok, cemaat diyeceksiniz, bu yalan haberlerle o kadar masum insanin hakkina giriyorsunuz. Gun gelecek asil teroristlerin basinizdakiler oldugu anlasilinca cok kaafanizi duvarlara vuracaksiniz
  • Fetocular isini bilir. Olacak bu Kadar . THY girmek icin Ana okulu psikologun nun yonetmenligini yaptigi FETO HTA CRM ayni hikaye .
  • Fetö metö daha türemeden önce aynı alevere dalavere vardı zaten. Bırakın bu ayakları artık. Hem içinize fetöyü soktularsa kimin kabahati? Açmasaydın kapıyı. Bukadar basit. Tabip subay bilale çürük verdi. Verme üstat! Verme! En fazla terfi edemezsin. Korkudan tir tir titreyen adamlar oldunuz çıktınız. Ordunun temeli en son 80 darbesi ile çürüdü. Hiçbir haksızlığa yoksulluğa ses çıkartmayan salak bir subay jenerasyonu oluştu tsk içinde. Bugün çoğu albay veya general bu gruptan.
  • Yahhhuuu Fetöçüler daha iş başında ve hükümete
  • sağlık sorunu. Siz gene de geri dönün.Ne görev verirlerse en iyisini yapın.
  • Eline kalemi alan birşeyler yazıyor. Bu işin suyu çıktı iyice. Ergenekon döneminden farkı kalmadı. Sadece 'öğrenildi' 'bildirildi' 'anlaşıldı' kelimeleriyle habercilik yapılmaz. Mücadelenin ciddiyeti ayaklar altında.
  • GATAyı yönetenler de Genelkurmaydan atanmış, YAŞtan terfi ettirilmiş olanlardı. Onlar ikbal peşinde idare-i maslahat yaparken olay bu noktalara geldi.
  • Pis vatan hainleri, pis seytanin torunlari, allah sizi bin beter etsin.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ndeki (GATA) yapılanmasına ilişkin hazırlanan iddianamede, örgüt mensuplarının, amaçlarına ulaşmak için GATA'da uyguladıkları yöntemler gözler önüne serildi. İddianameye göre, örgüt üyeleri, herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığı halde pilotlara yüksek tansiyon teşhisi koyarak, kalp damarlarını genişletme özelliğine sahip ilaçlar yazdı. Bu ilaçları kullanan pilotların ilaç nedeniyle kalp damarlarının genişlemesi sağlandı. Böylece bu pilotlara, 'kardiyolojik açıdan uçamaz' raporu verilmesinin önü açıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün GATA'daki yapılanmasına ilişkin 104 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame, Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi. İddianamede, örgütün diğer alanlarda olduğu gibi rastgele hareket etmedikleri, planlı ve sistemli bir yapı dahilinde eylemlerini gerçekleştirdikleri, söz konusu eylemler için de çeşitli yöntemler uyguladıkları belirtildi. Örgütün GATA'yı ele geçirmek için izlediği yöntemlerin deşifre edildiği bazı ifade özetlerine yer verilen iddianamede, şüphelilerin silahlı terör örgütü yöneticisi ve üyesi olmak suçundan cezalandırılması istendi.

İddianamede, GATA'da uygulanan "genel illegal yöntemler", kendilerinden olmayan çalışana mobbing uygulanması, terfi ettirilmemesi, stratejik görevlere getirtilmemesi, zor görevlerin verilmesi, istem dışı tayin edilmesi, yurt dışında eğitim imkanlarından faydalandırılmaması olarak sıralandı. Örgütün ayrıca, kendilerinden olmayanları hem madden hem de manen bitirmeye, yok etmeye yönelik eylemler içerisine girdiği anlatılan iddianamede, bu yöntemlerle kişilerin, aile, sosyal ve iş hayatında yıpratılarak itibarsızlaştırıldığı, bu iftiraların/saldırıların kimden geldiğini bilse de direnemediği, sonuç olarak tayin, görev değişikliği, istifa yoluyla veya zorunlu olarak emekli edildiği aktarıldı.

KULLANDIKLARI YÖNTEMLER TEK TEK SIRALANDI

İddianamede, şüphelilerin, yürüttükleri bu faaliyetlerle TSK ve GATA içerisinde örgüte mensup, yakın olan ve örgütün menfaatleri doğrultusunda hareket eden şahısların daha etkin kadro ve rütbelerde kalmalarını sağladıkları, kendilerinden olmayan rütbeli personel ile akademik personelin önünü asılsız ihbarlar, soruşturmalar, gerçeği yansıtmayan sağlık raporlarıyla tıkadıkları, böylece örgütün TSK ve GATA içerisinde etkin şekilde yuvalanmasına imkan sağladıkları tespiti yapıldı.

Örgütün hedeflerine ulaşmak amacıyla bazı yöntemleri etkin ve sürekli kullandığı ifade edilen iddianamede, yöntemlerin bazıları da sıralandı. Buna göre, özellikle sağlık raporlarını kendi amaçları doğrultusunda kullanan örgüt üyelerinin, Astsubay Meslek Yüksek Okulları, Harp Akademisi ve Harp Okuluna girmeye hak kazanan kendilerinden olmayan adayları içerik bakımından gerçek dışı sağlık raporlarıyla eledikleri tespit edildi.

TSK içerisinde görev alan rütbeli personele yönelik de eleme yöntemleri geliştiren örgüt mensuplarının, kendilerinden olmayanların, yönetmelik gereği yapılan rutin sağlık muayenelerinde gerçek dışı raporlar düzenleyerek, pasif görevlere çekilmelerini veya emekliye sevk edilmelerini sağladıkları belirlendi.

SAHTE RAPORLAR...

TSK'da görev yapan bazı rütbeli personelin ordudan ilişiğinin kesilmesi amacıyla gerçek dışı laboratuvar sonuçları ve sağlık raporları düzenleyerek, "uyuşturucu" kullandıkları gerekçesiyle haklarında işlem yapılmasının sağlanması da örgütün yöntemleri arasında sayıldı.
Askeri okullarda okuyan adayların ilişiğinin kesilmesi ve halen TSK'da görevde olan pilotların aktif görevlerinin engellenmesi amacıyla da bir dizi yöntem izlendi. Bu kapsamda, hastalıkları bulunmamasına rağmen bu kişilere "mitral kapak yetmezliği", "yüksek tansiyon", "aort damarı genişlemesi" ve benzeri teşhisler konularak, TSK'dan ilişiklerinin kesilmesi veya pasif görevlere getirilmeleri sağlandı.

YANLIŞ İLAÇ İÇİRDİLER

Özellikle TSK'daki aktif pilotları elemeye yönelik çeşitli yöntemlere başvuran şüphelilerin, bu pilotların kariyerini ve uçuşlarını engellemek amacıyla gerçeği yansıtmayan sağlık raporları düzenledikleri anlaşıldı.

İddianameye göre, örgüt üyeleri, pilotluk görevinden uzaklaştırmak istedikleri kişilere, herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığı halde yüksek tansiyon teşhisi koyarak, ileriki süreçte kalp damarlarını genişletme özelliğine sahip tansiyon ilaçları yazdı. Bir sonraki kontrole kadar bu ilaçları kullanan pilotların gerçekte hiçbir sağlık sorunu yaşamadıkları halde ilaç nedeniyle kalp damarlarının genişlemesi sağlandı. Böylece bu pilotlara, yapılan muayene sonucu kardiyolojik açıdan "uçamaz" raporu verilmesinin önü açıldı.

Örgüt mensubu olmayanlar bu yöntemlerle elenirken, gerçekte askeri okullara girmesini engelleyecek rahatsızlığı bulunup da örgüte yakın olan kişilere ise "sağlam" raporu tanzim edilerek bu kişilerin TSK'ya girmeleri sağlandı.

Hainler pilotların sağlıklarıyla da oynamış!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

gaz ~ 2 yıl önce
ver gazı ver gazı yandaşlar haydi haydi milleti diri tutun, troller nerdeisniz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cok acik ~ 2 yıl önce
İnsaların Cahillikten,fakirlikten Kin VEnefretten kurtulması için çalışıp,bunu da dünyaya ispatlayan bir camiaya terörist demek aptallıktı!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pöh ~ 2 yıl önce
Heee iki yıl eğitim verdi diye maaşa başlayınca öğrenci payı. Görevden yerleştirme payı, Askerden hizmet payı da hep bilgiden geliyordu. Vatan haini köpek seni. Cehaletten kurtulmak için önce Hacıya Hocaya it gibi biat etmeyi bırakın.
h ceyhan ~ 2 yıl önce
Bu ne utanmazlik, ne fetosu, feto diye birsey yok, cemaat diyeceksiniz, bu yalan haberlerle o kadar masum insanin hakkina giriyorsunuz. Gun gelecek asil teroristlerin basinizdakiler oldugu anlasilinca cok kaafanizi duvarlara vuracaksiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Selam ~ 2 yıl önce
yorumunu eminyete bildiriyorum umarım ip adresini gizlememişsindir. masumluğunuzu sivsinler
Feto ~ 2 yıl önce
Fetocular isini bilir. Olacak bu Kadar . THY girmek icin Ana okulu psikologun nun yonetmenligini yaptigi FETO HTA CRM ayni hikaye .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sanki eskiden farklıydı ~ 2 yıl önce
Fetö metö daha türemeden önce aynı alevere dalavere vardı zaten. Bırakın bu ayakları artık. Hem içinize fetöyü soktularsa kimin kabahati? Açmasaydın kapıyı. Bukadar basit. Tabip subay bilale çürük verdi. Verme üstat! Verme! En fazla terfi edemezsin. Korkudan tir tir titreyen adamlar oldunuz çıktınız. Ordunun temeli en son 80 darbesi ile çürüdü. Hiçbir haksızlığa yoksulluğa ses çıkartmayan salak bir subay jenerasyonu oluştu tsk içinde. Bugün çoğu albay veya general bu gruptan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arkadaşlar ~ 2 yıl önce
Yahhhuuu Fetöçüler daha iş başında ve hükümete

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şimdi de ~ 2 yıl önce
sağlık sorunu. Siz gene de geri dönün.Ne görev verirlerse en iyisini yapın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Destek ~ 2 yıl önce
Eline kalemi alan birşeyler yazıyor. Bu işin suyu çıktı iyice. Ergenekon döneminden farkı kalmadı. Sadece 'öğrenildi' 'bildirildi' 'anlaşıldı' kelimeleriyle habercilik yapılmaz. Mücadelenin ciddiyeti ayaklar altında.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fetöcümüsün? ~ 2 yıl önce
Bunları bu devletin savcıları iddianameye yazıyor ve yüzlerce insan bizzat bu uygulamaları yaşadı. Senin amacın ne? Neden Fetöyü masum göstermeye çalışıyorsun?
Hatanın kökeni ~ 2 yıl önce
GATAyı yönetenler de Genelkurmaydan atanmış, YAŞtan terfi ettirilmiş olanlardı. Onlar ikbal peşinde idare-i maslahat yaparken olay bu noktalara geldi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B ~ 2 yıl önce
Pis vatan hainleri, pis seytanin torunlari, allah sizi bin beter etsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000